Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemre megyek, párom...

Egyetemre megyek, párom aggódik, családom húzza a száját az ötletemért, jó ez a kigondolás?

Figyelt kérdés

Egyetemre megyek 2 éves képzésre szeptembertől. Kollégiummal kezdenék, de párom külföldi és beköltözne Mao-ra. Felajánlottam az albérletet, hogy próbáljuk meg. Nővéremék tiltakoznak, mivel még nem is dolgozok. Hogyha párom rendes állásba dolgozna, én elmennék emellett diákmunkára is. Ennyire lehetetlen lenne?

Ráadásul hogyha sikerül minden -nagyon remélem - akkor utána talán Németországba is mehetnénk rokonokhoz.

Kicsit szarl esik ez a lelkileg nem támogatottság, mert én nagyon szeretném támogatni a páromat, meg magamat is ebben.

20l


2016. júl. 31. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Hova mész egyetemre? Mert ha Pestre, akkor megértem hogy húzzák a szájukat, mivel nem olcsó egy albérlet. Mennyi ideje vagy együtt a pároddal?

Egyébként elhiszem hogy szívesen mennél diákmunkára, de ha nem lesz időd? Nekem az órarendem nem engedte, csütörtökön kívűl minden nap 6ig voltam..

2016. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Ja, max az egyetem épületébe fogsz járni, de nem egyetemre.
2016. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Első, foszk nem akkora eresztés, hogy ne tudjon mellette dolgozni.
2016. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Szóval ha jól értem a szüleiddel fizettetnéd az albérletet. Nehogy azt hidd hogy külföldiként csak úgy dobálják majd hozzá az állásajánlatokat
2016. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Mert az mar csak ugy megy manapsag, hogy kulfoldinek hipsz-hopsz munkat adnak (beszel folyekonyan magyarul?), es a foberlok is oromujjongas kozepette fognak kulfoldi allampolgaroknak alberletet kiadni. Es a kauciot ki fogja eloteremteni? Anyukadek? El vagy tevedve, de nagyon. Azert nem tamogatnak mert latjak hogy meg csak egy gyerek vagy.
2016. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem egyetemre mész, hanem felnőtt képzésre ami az egyetemen van...
2016. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem említettem egy szóval sem, hogy PÉNZBEN támogatnának, hanem lelki támogatottságot írtam. Én saját magam akarom megkeresni a pénzt, és van félretett pénzem is.

Igen, foszk képzés amire járni fogok.

Az ő rokonjai ajánlgatták, hogy menjen dolgozni mert van munka, de én mondtam, hogy várjon vele. Folyékonyan beszél a párom magyarul, ezzel sincs gond.

Csak az ötlet nem tetszik a családnak... :)

2016. júl. 31. 17:29
 8/17 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, vidéki egyetem és 6 éve vagyok együt a párommal.
2016. júl. 31. 17:30
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem csupan nem akar elengedi az anyukad -a noveredet nem ertem, talan feltekeny lehet, vagy alabecsul...?

De az otlet jo, viszont nemetorszagi tovabbtanulason nem gondolkodtatok, meg? Megis csak egy nagy elmeny lehetne a szamodra, plusz az oktatas is jobb (ha csak angolul tudsz, angol suliba is mehetsz).

2016. júl. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
), ha csak foszkra kerül be itthon, akkor kint pláne semmi keresnivalója a felsőoktatásban.
2016. júl. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!