Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jövedelemmel vállaltato...

Milyen jövedelemmel vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés
Mennyit kerestek mivel foglalkoztok? Hàny gyereket vállaltatok?
2016. aug. 2. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
3 müszak,gyári munka,minimálbér! 1 gyerek és nem akarunk többet.
2016. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Hú ez jó kérdés, csak szerintem a szegény embereken kívül nem válaszol ide neked nagyon más. Nem fog ide írni akiknek összejön a havi 900.000 nettó, úgy vettem észre akinek a mostani rendszerben jó az nagyon diszkrét ez ügyben.
2016. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

450 nettó jön be. Ez 2 mérnöki fizetés vidéken. Erősen alulfizetettnek érzem magam. Ebből 10 év alatt nem jött annyi össze, hogy egy házra hitelt vegyek fel. Ezért 10 éve hallgatom a gyerek kérdést. Nincs hol lakni, nem fogok albiba gyereket szülni, ahonnan szerződés szerint kirakhat bármikor a tulaj.

Ha lenne hol lakni felé ennyiből vállalnék gyereket.

Nem akarok 3 gyereket. 2t akarok, ezért a CSOK jól elrontotta az esélyemet arra, hogy a tervezett 12 év munka után gyereket tudjak vállalni. Szeretném, ha annyival nőne a fizum, amennyivel többe kerülnek az ingatlanok, mint tavaly.

Ingatlan biznisz és a napi bizonytalanság, ami a munkaerő piacon van nagyon befolyásolja a gyerekvállalást.


Mocsok nagy kamu, hogy munkaerő hiány van. Ha IBM 180 ezret fizet egy 5 éve teszteléssel foglalkozó, MSC-t végzett mérnök informatikusnak, ne pórázon senki, hogy nincs elég munkavállaló. Lidli többet fizet egy pénztárosnak, mint IBM egy mérnöknek.


A házhoz nekem 960 bruttó kéne. Ha megvan a ház, elég lenne a jelenlegi.

33 évesen 8 év együtt éles után a gyerek még luxus cikk...

2016. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Nettó 1,4 millió havonta 2 gyerek
2016. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

Az leírást bocsi. Ha nagyobb lenne a bemeneti mező, nem lenne gond az újra olvasás küldés előtt.... meg gyk is fejlődhet.


Lenyeg: munkaerő hiány kamu. Sokan akarnak dolgozni, de a mai árak mellett 15 évvel ezelőtti fizetésekkel szúrják ki a szemünket mérnököknek.

2016. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
#5 nem csak a mérnököknek. Hiányszakmát végeztem, bruttó 130e-nél jobb fizetést eddig nem kaptam. Mostani helyem betanított munkára ad 180 bruttót. Nevetséges, hogy a szakképzett munkaerő kevesebbet keres, mint az akinek csak 8 általánosa van.
2016. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
én is mérnök vagyok nettó 120 ezer forinttal :(
2016. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

havi 15 millió forint


miniszterelnök vagyok egy külföldi országban.

2016. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Fiatalon, nem tervezett gyereket, gyakorlatilag majdnem a semmire vállaltunk. Pár évet a szüleimnél húztunk le. Még otthon voltam a gyerekkel főiskolára jártam.

Most saját lakásban élünk, kb. 400 ezres nettó jövedelemmel. Nem élünk nagy lábon, de megvan mindenünk, tudunk félre is tenni.

Nekem szerencsém volt, hogy támogattak a szüleim az első időben. Feltornáztuk magunkat, élünk egy normális színvonalon, több gyereket nem vállaltunk/vállalunk. Úgy érzem egy gyereket tudunk tisztességesen felnevelni, elindítani az életbe..

2016. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

itt is egy mérnök. szintén alulfizetve. kelet-m.o.

konkrét összeget nem tudok mondani, de az biztos, hogy saját lakásba vállalnék gyereket,úgy hogy van saját szobája. és legalább annyi legyen kettőnk fizetése,hogy nélkülözés nélkül éljünk. szóval ha magunkat nem tudjuk eltartani,addig nem kell gyerek. ha kényelmesen kijövünk a fizetésből,akkor lehet róla szó.

de őszintén szólva nem csodálom,hogy sokan nem vállalnak gyereket Magyarországon,vagy csak egyet. ilyen fizetések mellett meggondolandó .

2016. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!