Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállaltatok gyereket?

Miért vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdés van, ahol azt kérdezik, hogy miért NEM vállaltatok gyereke(ke)t, akik erre szeretnének válaszolni menjenek oda.

Miért vállaltatok (vagy szeretnétek vállalni) gyerekeket?



2015. dec. 29. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
mert családban élet az élet.
2015. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
mert vágyunk rá mind a ketten,szeretjük egymást együtt élünk összeházasodtunk és a következő lépésnek a gyermekvállalást gondoljuk
2015. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Röviden: mert számomra ez a természetes, ha megtaláltam a páromat.

Hosszabban:

- a kapcsolatunk kiteljesedése a gyermekeink, akik mindkettőnkből továbbvisznek valamit

- a közös nevelésük folyamatos örömforrás és egyúttal kihívás:-)

- szeretnénk átadni nekik mindent, ami jó bennünk

- az ő boldogságuk minket is boldoggá tesz

- a szeretet annál több, minél többen osztoznak benne (ez baromi nyálasan hangzik, de így van:-))

- boldog embereket "létrehozni" saját magunkból felér a karrierünkben elért sikerekkel, sőt...

- nem csak a gyerekeink tanulnak tőlünk, mi is rengeteget tanulunk tőlük

- ha egyszer adott a lehetőség, hogy ne csak a munkánkban találjunk örömet, bolondok lennénk nem élni vele.

2015. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%

Azert akarnak, mert ez elvaras a tarsadalom szemszögéből. Ha nem vallalsz/nevelsz gyereket, akkor nem illesz a tarsadalomba.

En sem akarok egyaltalan,soha,semikor. Persze ezt senki nem nézi jo szemmel, de mégiscsak az én életem.:)

Sok anyukatol Hallottam mar, hogy aki nem szul gyereket az egy nagyon önző ember, de szerintem ez pont forditva van.:)

21/N

2015. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

"Rengeteg olyan kérdés van, ahol azt kérdezik, hogy miért NEM vállaltatok gyereke(ke)t, akik erre szeretnének válaszolni menjenek oda. "


#4-es, ajánlom figyelmedbe a fenti mondatot. Azt, hogy ki miért akar gyereket, ő sokkal jobban tudja, mint te, ne nyilatkozz mások nevében.

2015. dec. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Nekem még nincs de mindenképp szeretnék a jövőben. Hogy miért? Hogy tovább tudjam adni azt a sok mindent amit én az edesanyamtól tanultam/kaptam. Hogy érezze és érezzem milyen a feltelet nélküli szeretet. Hogy tudjam milyen érzés az ha valaki azt mondja: szeretlek anya. Hogy legyen akit a pàrom elvisz a foci edzésre. Hogy a karácsony ne abból álljon, hogy eszünk, ajándékozunk és alszunk hanem várjuk meg amig a gyerek kijátsza magát az ujjonan kapott ajándékkal. Hogy legyen valaki aki nevet ad a kutyának. Es van még millio indok amit felsorolhatnék.


25/N

2015. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%
#5-ös ajanlom figyelmedbe az első mondatomat, mielott elkezdesz provokálni.
2015. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

"Azert akarnak, mert ez elvaras a tarsadalom szemszögéből."


Erre gondolsz? Pontosan ezért írtam, hogy ne nyilatkozz mások nevében.

2015. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Én nem akartam még, de besikerült 18 évesen. Megtartottam, imádom. Aztán rájöttem, mennyi öröm és boldogság van benne, így akartam még...még....még... 4 gyermekem van, de ha anyagilag megengedhetném, és nem kellett volna egészségügyi okokból elköttetni magam, lenne vagy 10 még biztosan. Imádom, mikor kicsik, és bújnak, mikor beszélni kezdenek...nagyon vicces, mikor oviban verset mondanak, mikor ösztöndíjat kapott a nagylányom, szerepelt a híradóban....én bennük találtam meg az életem értelmét.
2015. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
5-ös, gondolom, mikor mamamacik mondogatják, hogy szabad ország, joguk van kommentelni a "miért nem akarsz gyereket" kérdés alá, akkor is igazságot osztasz.
2015. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!