Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságkötés németországban?

Házasságkötés németországban?

Figyelt kérdés
A párom német állampolgár , németorszàgban élünk és szeretnénk összeházasodni . Milyen feltételek vagy kritériumok vannak? Milyen papirok szükségesek és mi az egész dolog menete? És mennyire költséges?

2016. aug. 4. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Ezt ott kell megkérdezni, nem itt.
2016. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

mi lenne, ha ezt valami német hatóságtól kérdeznéd meg? vagy a németországi gyakorikérdéseken?


tudsz egyáltalán németül?

2016. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen tudok németül , csak gondoltam előtte mégiscsak informálódok és elég sok példát hallottam már arra , hogy magyar külföldivel házasodott , szóval nem lehetetlen hogy valaki mondjuk érdemi és normális választ is tud kreálni a kérdésemre .
2016. aug. 4. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
A Standesamt-nál tudjátok megcsinálni, aztán választhatsz, h felveszed-e teljesen a nevét (maradsz pl Anna Kiss, vagy Anna Schneider-Kiss, vagy felveszed teljesen Anna Schneider), névváltozáskor le kell a dokumentumokat cserélni. Am a Finanzamt-tól új adószámot meg adócsoportot kapsz.
2016. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azon kivül, amit a 4-es írt, egy csomó papírt be kell szerezni elöre - de ezt csak ott tudják megmondani, hogy mire van szükség és föként milyen formában. Természetesen minden szükséges magyar iratot hivatalosan le kell fordíttatni.
2016. aug. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen persze majd mindent rèszletesen meg fogunk kérdezni . Csak tényleg így kiváncsi voltam . Köszönöm
2016. aug. 4. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!