Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gond, ha egy pár...

Szerintetek gond, ha egy pár nem szeretne házasságot?

Figyelt kérdés
8 éve élünk együtt, nem szeretnénk nagy lagzit, habos babos ruhát stb. Azt mondják,hogy nem is szeretjük egymást,mert akkor összekötnénk az életünket a házassággal.Nektek mi erről a véleményetek?
2016. aug. 18. 17:54
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én még azt sem mondanám, hogy a kapcsolat megszakadáskori vagyon megosztás annyira egyszerű lenne a házasok esetében. Láttam már nem egy példát arra, hogy a válás kimondása után is évekig húzódik még a vagyon feletti marakodás. Normálisan hozzáálló feleknél viszont mindegy, hogy házasok voltak vagy élettársak, akkor is meg tudnak egyezni. Plusz lehet végrendelet írni, nyilatkozatot és most ne mondjátok, hogy ugye, hogy nekem is fontos a jogi papír. Ha jobban belegondoltok a házasság levél sem garancia erre, hogy ez simán menjen, nem véletlenül találták ki a házassági szerződést.

Ettől függetlenül nem vagyok ellene a házasságnak, csak nem ezeket tartom elsődleges szempontnak, hogy szakítás esetén mi lesz. Nem egyszerű az váláskor sem.

2016. aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!