Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a mostohaan...

Hogyan vehetném rá a mostohaanyámat hogy legyen kutyánk?

Figyelt kérdés

Én és az apukám szertnénk egy kutyát de a mostohám nem akar és akár hányzor kérem hogy vegyünk mindig azt mondja hogy nem. Apukám is próbált vele beszélni de mindíg oda jukadunk ki hogy nem.Nem tudom mit tegyek kérlek segítsetek.12/L

Ja és kérlek olyat ne írjatok hogy egy kutya nagy felelősség meg hasonlók mert tudom. Ha valahogy rávennénk hogy megengedje akkor máris imádná a kutyát.



2016. aug. 22. 13:30
 1/8 A kérdező kommentje:

*lyukadunk

Bocsi gyorsan írtam

2016. aug. 22. 13:32
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van udvarotok? Ha nincs és utálja a lakásban a kutyát, a kutyaszőrt és az összerágcsált bútorokat, akkor úgy sem tudjátok meggyőzni.
2016. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő, az én lányom is nagyon akart kutyát. Én nem nagyon szeretem őket, inkább macskás vagyok, de oké, megvesszuk a kutyát, ha gondozza. Megigert ő mindent. Nos, enni még egyszer se adott neki, sétálni max havonta egyszer viszi, mert meleg van/hideg van/esik az eső/süt a nap/nincs kedve, takarítani nem takarít utána. Tehát most van egy kutyája, akit én etetek, én sétáltak naponta négyszer, én takarítok utána. Imádom én, de több kutyánk nem lesz, máz tuti
2016. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem írom hogy felelősség, oké. Viszont én sem engedném meg. Három gyerekem van és egy nagy háztartás a nyakamon, pedig kértek kutyát, összeírtam nekik, mennyi munka és pénz, idő, hirtelen már nem kellett annyira. Gondolom, tudod hogy a takarítás utána, etetés, séta, játék csak egy alap, de a adó, oltások, betegségek kezelése, tanítása, ez nagyon sok pénzt emészt fel, amit 12 évesen nem tudom, honnan teremtenél elő. Nem biztos, hogy imádná, ha lenne, lehet hogy gyűlölné, hogy semmibe veszitek, ő mit szeretne, aztán a végén neki kéne róla gondoskodni úgy hogy nem is akarta.
2016. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Arról van szó igazából hogy nekünk volt egy kutyánk és szegény meghalt ez már 5 éve volt és a mostohaanyám még nem lépett túl rajta de mi meg már igen . Egyébként a mostohaanyám imádja a kutyákat úgyhogy biztos a sajátunkat is szeretné.Egyébként meg (ne kössetek belém nem menőzésből írom) az apukámnak van 1 cége nem vagyunk gazdakok de ki tudnánk fizetni a költségeket.

Az meg hogy "cseréljük le a nőt" meg "győzzem meg apámat hogy másnak is van p*****a" hát ez valami felháborító. A többi értelmes válszt köszönöm.

2016. aug. 22. 14:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit én tapasztalom, valóságban + neten történetek olvasva.

Miért nem szabad kis gyereknek állata legyen?

1.Pénz kiadások ha beteg lesz az állat.

2.x idő után ugy is megunja az állatot.

3.Eléri egy kor amikor más dolgok fognak érdeklődni pl:csajok,fiúk,buli,hobbi..stb így nem fog foglalkozni az állattal.

4.Tanulás + munka ez miatt nem fog foglalkozni az állattal.

2016. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
31%

Szia!

Szerintem a kerdezo kerte hogy ne a felelosegrol irjatok.Szerintem gyozd meg valahogy,es az apud beszeljen vele.Csak akkor viszont valoba gondozd es ne az legyen hogy a mostoha anyukadra marad a kutyus.😊 13/l

2016. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első körben inkább kérd meg, hogy önkénteskedj egy közeli menhelyen, ide úgyis felnőtt kísérővel kell menned. Én is jártam iskola után, igaz, én már nagyobb voltam, mehettem egyedül. Neked is segíthet eldönteni, tényleg akarsz -e kutyát otthonra, vagy inkább hétvégente boldoggá teszel mindig egyet azzal, hogy kiviszed sétálni. Abban is segít neked ez, hogy rájöjj, milyen személyiségű kutyával passzoltok össze. Mert nagyon nem mindegy ám!


Nem szabad csak képek alapján kutyát választani, hiszen például a border collie gyönyörű kutyus, de annyira aktív, hogy nem igazán alkalmas családi ebnek, csak nagyon sok séta és szellemi foglalkozás, tanítás mellett. A husky pedig csodálatos, mesebeli farkasnak tűnik, de nagyon makacs és szökős, neked pedig túl erős. Rengeteg hasonló példa van még. Még az is lehet, hogy mostohaanyukáddal együtt úgy beleszerettek egy kisebb termetű menhelyi kutyusba, akit már többször is sétáltattatok, hogy örökbe fogadjátok. Ezzel pedig két életet is megmentetek: őt, akit hazavisztek, és azt a kutyust, aki így a helyére kerülhet az utcáról. De semmiképp nem dönthetsz helyette, ha ő még nem áll készen egy új kutyusra, akkor várnod kell sajnos. Sok sikert!

2016. aug. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!