Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok kapcsolatot sem...

Nem akarok kapcsolatot sem gyereket, de mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
A családom nem vesz komolyan, csak legyintenek arra az álláspontomra, hogy nem tudok elképzelni magam mellett férjet sem pedig gyereket. Egyszerűen nagyon nehezen viselem a változásokat, meglehet, hogy az ok a gyerekkoromhoz vezethető vissza. Viszont ennek a tudata nem oldja meg a problémámat. Nem tudom mi is oldhatná meg egyáltalán. Unom, hogy mindenki aki rákérdez a magánéletemre, elkezd győzködni hogy de majd ha jön az igazi akkor nem fogok majd igy gondolkodni. Rossz hallgatnom ezeket, miközben szeretném ha én is egyszerűen kivánnám ezeket a változásokat. De nem kivánom, és seperc alatt fel is tudok sorolni 10 okot, hogy miért. Hogyan változtassak?
2016. szept. 12. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ne mesélgesd másoknak az elképzeléseidet a magánéletedröl, akkor nem kell vitatkzoni róla.
2016. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy ideig működni tud a dolog, de ahogy telik az idő egyre inkább elfog a menekülhetnék és egyre gyakrabban leszek sikideg.
2016. szept. 12. 21:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem mesélek csak rákérdeznek, hogy van-e valakim és itt kezdődik a baj. Sok ember nem érzi hol a határ, és erőlteti a véleményét amit nem is kértem ki.
2016. szept. 12. 21:47
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
már nem azért, de sem a férj, sem a gyerek nem lesz egyik napról a másikra... :D vagy akkor annak egy nagyon vad éjszakának kell lennie :D
2016. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Közöld velük kerek-perec, hogy a döntésed megmásíthatatlan. Engem is cseszegettek hogy mikor nősülök, meg ilyenek. Közöltem, hogy én egyedül akarom leélni az életem. Mikor megpróbáltak rábeszélni, azzal zártam rövidre a dolgot, hogy "Kár a szóért. Döntöttem és kész." Azóta békénhagynak.
2016. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
A családod nem fog sem erőszakkal férjhez adni, sem nyakadba sózni egy gyereket, ha nem akarod. Nem kell velük foglalkozni.
2016. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem valahogy te sajat magaddal vagy konfliktusban, nem a környezeteddel. Akarod is meg nem is, eleg konfliktusos helyzetet élsz meg , maskepp nem erdekelne h mas mit mond, vallat vonnal es tovabblépnél.
2016. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Én sem szeretnék sem gyereket, sem férjet. Én lezártam annyival, hogy az én életem, úgy élem, ahogy szeretném. Ennyi:D
2016. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vy ***** válasza:
76%

Egyetértek a korábbi kommentelőkkel. Egyrészt nem kell bizonygatni senkinek, hogy te mit és hogy szeretnél, én simán megmondanám az okoskodóknak, hogy magánügy, egyedül rád tartozik ez a dolog, és ameddig te nem szólsz bele, hogy kinek legyen férje, és hány gyerek vállaljon, addig más se szóljon bele a te döntéseidbe, mivel ez meg a te életed.

Másrészt viszont soha nem lehet tudni, hogy kivel hoz össze a sors, lehet, hogy most nem tudod elképzelni, aztán majd egyszer ez megváltozik. :) 100%-ra azért ne jelents ki semmit (én így voltam a gyerek-kérdéssel, hogy na nem, nekem gyereket soha... Mert hát a szülés, meg aztán a gyereknevelési nyűgök, és amúgy is, rémes anya lenne belőlem, én nem értek a gyerekekhez egyáltalán... Aztán azóta úgy hozta az élet, hogy elvégeztem óvodai dajka képzést, gyakorlattal, dolgoztam iskolában is, szerettem a gyerkőcök között dolgozni, foglalkozni velük, plusz a párom nagyon családcentrikus és rá kellett jöjjek, hogy nekem is kell egy saját gyerkőc, minden negatívum ellenére. :) )

Viszont van példa mindenre: olyan rokonom is van, aki 40+ éves nő, nincs gyereke, párja sem, de nem is hiányzik, mert a karrierjének él, és teljesen boldog azzal, hogy kutyákat nevelget, neki ők a gyerekei, a családja. :) De olyan is van, aki időskorára bánta meg, hogy úgy alakította az életét, hogy nem lett saját családja, gyakorlatilag senkire se számíthat. :/

Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, ne foglalkozz senki véleményével, éld úgy az életed, ahogy neked jó. Ne stresszelj rá erre, hogy mi lesz, ha ez nem fog benned változni, stb. Amint lehetőség nyílik a változtatásra (pl. megismerkedsz valakivel, aki komolyan érdeklődik majd irántad), te eldöntöd majd, hogy változtatsz, vagy neked jó úgy, ahogy most van.

2016. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Most akkor akarsz v nem akarsz? Mert ha változtatni akarsz, akkor nyilván akarsz, ez esetben gondold végig mi az oka az ellenállásnak, és rendezd a fejedben a dolgokat akár pszichológus segítségével. Ha meg nem akarsz, akkor ne érdekeljen más, a saját életed éld!
2016. szept. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!