Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő akik...

Van itt olyan szülő akik ellen hangolja a nagyszülő a gyereket? Mit lehet akkor tenni ha a kiskorú gyereked eléd áll, és azt mondja:mamáékkal akarok együtt élni, és nem, veletek.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Derítsd ki,hogy miért szeret jobban náluk lenni.Nem biztos,hogy a nagyszülők a hibásak,lehet,hogy otthon van valamilyen baj.
2010. ápr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nagymami körbeugrálja, kap csokit, kakaót, mindent amit csak kér, van egy ilyen sejtésem.
2010. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy durva elbeszelgetesnek kellene jonnie a nagymamival, hogy o mit gondol, miert fajult el idaig a dolog. Nem gondolom hogy komolyan kene venni a gyerek " kivansagat", mert o lepodne meg legjobban, ha kizsuppolnad, hogy mehet. Hulye kerdes, de szeretettel veszitek korbe? Foglalkoztok eleget vele? Ugy erzi hogy ti nem szeretitek, csak a nagymami? Hany eves?


Nekem fennall a veszelye sz " ellenem nevelesnek". Amint egyszer meghallom, "hogy a mami azt mondta rad, hogy hulye vagy, hulyesegeket beszelsz", vagy ilyesmi, aznap volt ott utoljara.

2010. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
77%

Ez nem biztos, hogy rosszat jelent, én például amikor kicsi voltam, mindig sírtam, ha haza kellett jönnöm a nagymamámtól. Nagypapám meghalt, és mindig úgy sajnáltam a nagymamámat, hogy egyedül kell laknia. Mindig nagyon örült, ha átmentem hozzá, és ez nagyon jól esett. Ezért aztán nem akartam hazajönni, de ez nem azt jelentette, hogy nem szerettem a szüleimet. Nagyon szerettem őket.

De húgom például első találkozás után már a barátnőmékhez akart költözni. Persze éjszaka meg nem tud elaludni a szülők nélkül. A gyerekek sokszor mondanak olyat, amit nem gondolnak komolyan.

2010. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Azért az nem mindegy, hogy mekkora a gyerek, miért akarna inkább ott lakni, stb. Ismerek olyan kiskorú (15 éves!!) gyereket, aki azért akarna a naygszülönél lakni, mert a szülök naponta hangosan veszekednek, a gyereknek nem adnak enni, mindent megtiltanak, és állandóan lehülyézik öt. Ha valami problémája van, akkor elküldik, hogy ilyen hülyeségre nincs idejük meg kedvük ezzel foglalkozni.

A nagyszülök meghallgatják, elmondják a véleményüket, megpróbálnak felnöttként beszélni vele - akkor itt a naygszülö a hibás?

2010. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy a szülők idegesek, folyton veszekednek, nem figyelnek a gyerekre, nincs idejük, a nagyinál meg az ellenkezője... Ez nem vádaskodás, hanem nagyon is érthető dolog. a szülőknek dolgozni kell, és még ők maguk is fiatalok, lehet hogy meg kell oldaniuk a ézeteltéréseiket, stb. El kell gondolkodni a dolgokon. És az őszinteség fontos... lenne...
2010. ápr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!