Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben ti hogy...

Ebben az esetben ti hogy karácsonyoznátok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 6 évben minden karácsonykor 24-én áthívtuk hozzánk a szüleimet, nagyszüleimet, nagynénéméket, és egy ilyen 18-20 fős karácsonyi vacsorát meg ajándékozást tartottunk.

A férjem is és én is imádunk főzni, és el is férünk, így eddig nem jelentett gondot, élveztük.


Viszont most terhes vagyok, január 11-re vagyok kiírva, így már nem vállalnám be se a 2 nap takarítást se a 2 nap főzést. A férjemtől akkor sem várnám el, hogy mindent egyedül megcsináljon a nagytakarítástól a főzésen keresztül a rendrakásig, hogyha az ő családja lenne, de itt ugyebár az enyémről van szó.

(Neki sajnos anyukája már nem él, apukája Kínában él, tesójánál pedig a kis család a szokás, csak a 2 gyerek és ők, ezért velük mindig később találkozunk).


Szüleimnél nem tarthatjuk a bulit, mert náluk ennyi ember nem tud leülni, az meg milyen hogy csak az emberek felét hívjuk meg.


Nagyszüleimnél nem lehet, mert:

- apai nagymamám egyedül van (nagypapám meghalt) így ő nem tud főzni 20 emberre, majd eltakarítani utánuk. ha pedig mi segítünk, akkor ilyen alapon nálunk is lehetne a buli.

- anyai nagyszüleim elváltak, és nagyon fura lenne egymást vendégül látni, az meg milyen hogy csak az egyiket zárom ki a karácsonyozásból


Nagynénémnél lenne hely, és mondjuk még az sem lenne túl furcsa hogy a sógornője szüleit vendégül lássa, viszont nem tud főzni se ő se a párja. És itt most nem arra gondolok, hogy nem tud egy jó kacsacombot vagy almás pitét. Húslevest és rántott húst sem tud elkészíteni úgy, hogy az embernek ehető legyen.



Ti egyszerűen csak elmondanátok, hogy bocsi idén nincs buli, és maradnátok kettesben? Vagy hogy oldanátok meg?


2016. szept. 15. 11:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Szeptember kozepen ezen aggodalmaskodni?.... Amugy ugy oldanam meg, hogy megmondanam, hogy iden a baba miatt nincs buli.
2016. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a családi összejöveteleknél úgy szokott lenni, hogy mindenki korábban érkezik és együtt csináljuk meg a főzést és utána a takarítást. Ha így nem is, de anyukád esetleg keresztanyád azért átmehetne segíteni korábban. Mi élvezzük ezeket a közös munkákat is a családdal.
2016. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Én ebben az esetben segítséget kérnék mindenhez. A karácsonyi vacsorát megtartanám, amennyiben szülő, testvér, sógornő, bárki vállalja a meló oroszlánrészét. Talán még hangulatosabb is lenne az egész, ha a család főzni tudó tagjai mind ott szorgoskodnának nálad. :)

Esetleg hívhatsz egy takarítónőt, hogy a takarítás mégse maradjon a rokonokra. Manapság bárhol találsz, aki pár ezer forintért kitakarít.

2016. szept. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Szia, mi is mindig túlvállaltuk magunkat, mind anyagilag, mind fizikailag, úgyhogy egy kicsit én is besokalltam attól, hogy már-már elvárás számba ment, hogy minden nagyon bulit mi rendezzünk.

Nekem is lett két pici gyerekem, ráadásul gyed-en vagyok, tehát anyagilag is szerényebb lett a helyzetünk. Így megkértem a vendégeket, mivel ez egy közös buli, hogy mindenki hozzon valamit. Anyukámék egy nagy fazék tyúkhúslevest, anyósom hozza a sült húst, mi készítjük a köreteket, savanyúságot, üdítőt, a keresztszülők meg hozzák a süteményeket.

Szóval így mindjárt más a helyzet, hogy nem mi gyártjuk le az egész menüt, hanem csak a köretet pl.

A takarítás meg megint egy olyan dolog, hogy én folyamatosan csinálom, apránként, mert utálom, amikor 2 napig mindent súrolnom kell reggeltől estig. Nyugodtam már november végén el lehet kezdeni, ahogy az idődből kitelik.

Nálunk is rengeteg holmi van, pl. a könyvespolcokat is évente 2x szedjük le teljesen és prontózzuk át, mert az is jó pár órás meló. Persze törölgetjük a port minden héten, csak az ilyen teljes lepakolós takarítás van ritkábban. Akkor a konyhában is az evőeszköz tartókat, a szekrényeket már le lehet mosni apránként. Arra a napra, amikor jönnek a vendégek, tényleg csak az a fél órás porszívózás-felmosás maradjon, más már ne.

Én késő ősszel szoktam a függönyöket is kimosni, természetesen te várandós vagy, nehogy megerőltesd magad, létrázni tilos! Nekem anyukám így esett le a létráról és veszítette el az első babáját! Kérj meg valakit, hogy segítsen be, igazából már december első hetére a nagytakarítással simán megvagytok. Utána már tényleg csak a díszítés meg egyéb marad.

2016. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Legyen batyus bál. Ha jöttök lesztek ha hoztok esztek:D viccet félre téve... Megbeszélitek hogy mindenki vigyen valamit, mert nem bírod a baba miatt. :) párom mamájánál is így van...
2016. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Mi a 24-ét a legszükebb családi napnak (a párom, a gyerekek meg én) neveztük ki.


A 25/26-a az amikor vendégeskedés szóba jöhet, itt felváltva van más-más családtagnál.


A jelenlegi helyzetben szerintem beszéld meg a családdal, hogy a baba miatt a megszokott módon nem megy, és közösen keressetek megoldást.

Lehet olyan variáció, hoyg a nagynénédnél tartjátok, de ha nem tud fözni, akkor beszéljétek meg elöre, hoyg mindenki hoz valamit (étrendet elöre egyeztetni), kinek mi a specialitása, a nagynéni csak a lakást "adja".


Esetleg valami közelebbi étteremben is lehetnem tartani az ünnepséget, ha van megfelelö hely - ítt is erlöre le lehet beszélni az étrendet, és akkor nincs oylan gond, hoyg valakinek nincs kedvére való.


Mellesleg szerintem igenis jó, hogy már most gondolkodsz ezen, ugyanis így van idö a családdal egyeztetni, megszervezni mindent úgy, hogy senkinek le legyen probléma.

De már csak azért is érdemes elöre gondolkodni, mert a következö évben - egy pici gyerekkel - még mindig fennálla probléma, hogy mi lesz akkor. Ugyanis ennyi ember zajjal jár, ami a gyereknek túl sok lehet, meg azért neked is kevesebb idöd/energiád lesz mellette az ünnep elökészítésére. (Meg hiába takarítasz ki két nappal elöbb, a gyerek miatt csak nem lesz tökéletes rend)

2016. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Idén elmaradna a nagy összejövetel. Ha senki más nem akarja bevállalni.
2016. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Legyen nálatok férjed ugy ahogy kicsit takarít kicsit főz és a vendégek is hoznak mind mind valamit ,egy lábas ételt sütit és akkor lesz sok és sok féle kaja. Nálunk ez elég sürün téma volt és mindenki mást tudott nagyon finoman főzni változatos volt és mindenki megtalálta a saját világát. Aztán a maradék vagy marad nálatok vagy ahogy jött szétosztjátok és ennyi.
2016. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
16%

istenem ilyen problémát:P

Nagynénédnél lenne a karácsony és férjed fog főzni amit oda visztek ha kell mindenki hozhatja a saját specialitását is, ennyi

na nagyon bonyolult volt :D

2016. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
19%
komolyan én csak tervezem a babát és azon izgulok vajon van e hozzá elegendő jövedelmünk és vajon a betegségem betesz e, istenem ha csak ennyi lennea problémám :D és miért ne takaríthatna a férjed? Miért ne lehetne kaját rendelni? annyi de annyi variáció van és komolyan egy se jutott az eszedbe :D behalok :D
2016. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!