Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban tilos ilyen esetben a...

Valóban tilos ilyen esetben a házasság?

Figyelt kérdés
Előre bocsátom, hogy ez csak elméleti kérdés, egyszer egy baráti társaságban vetődött fel ez. Szóval: van két gyerek, az egyik gyereknek meghalt az anyja, a másiknak az apja. Ezeknek a gyerekeknek a szüleik összejönnek, majd később össze is házasodnak. A két gyerek időközben felnő és szerelmesek lesznek egymásba. Na mármost a kérdés lényegében az lenne, hogy mivel a gyerekek szülei összeházasodtak, a két gyerek valóban nem köthet házasságot?

2016. aug. 10. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem,mivel nincs vérrokonság.
2016. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
88%
Furcsa, de lehetséges. Bár a szülők nem tudom mit szólnának...
2016. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha valamelyik szülőjük azonos lenne, akkor lenne tilos a házasság. Ebben az esetben, hogy nincs átfedés a szülők között, összeházasodhatnak.
2016. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne tilos? Semmi verrokonsag nincs köztük.
2016. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A házasság:

(1) Érvénytelen

a) az egyenesági rokonok házassága;

b) a testvérek egymással kötött házassága;

c) a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házassága; és

d) az örökbefogadónak az örökbefogadottal az örökbefogadás fennállása alatt kötött házassága.

(2) A testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házassága nem érvénytelen, ha a jegyző e házassági akadály alól a házasságkötés előtt vagy a házasság fennállása alatt felmentést ad. Felmentés akkor adható, ha a házassággal létrejövő kapcsolat a születendő gyermekek egészségét nem veszélyezteti.


Az, hogy "mostohatestvér" csak a köznyelvben jelent kapcsolatot, jogilag és biológiailag nem, tehát összeházasodhatnak minden kizáró ok nélkül.

2016. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem köthetnek, jogilag nem hiszem, hogy bármi akadálya lenne, hiszen a két gyerek különböző szülőktől van, nincs semmilyen rokoni szál közöttük.
2016. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha minden igaz abban az esetben nem köthetnek, ha a szüleik kölcsönösen örökbe fogadták egymás gyerekét. Onnatól kezdve jogilag pont annyira testvérek, mint az édestestvérek.
2016. aug. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, valahogy nem tudtunk ezzel dűlőre jutni. Úgy vetődött fel, hogy jövőre megyek férjhez, és akkor kérdezte az egyik ismerőse a páromnak, hogy ilyen esetben mi lenne.
2016. aug. 10. 18:43
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Még ha jogilag testvérek is lesznek, akkor is csak meg lehet kerülni, hogy emiatt ne házasodhassanak össze.


Én az exemmel az ő apját akartam összehozni az anyámmal, találkozgattak egy darabig.

Nyilván itt örökbefogadás nem történt volna, de ha mi együtt maradunk és ők is összejönnek, valószínűleg sokan furcsának tartották volna.

2016. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

nézd meg a Gossip girlt:) pont egy ilyen helyzet van benne(csak ott az apa nem meghalt,hanem elváltak). szerintem elég jól bemutatja,hogy milyen fura helyzetek lehetnek abból,hogy a szüleid járnak,házasok.

de nem lehetetlen. elvégre nem vagytok rokonok.

2016. aug. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!