Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Költözzek vagy...

Mit csináljak? Költözzek vagy nem? Alapból vidéken keressek munkát a kellemetlenség elkerülése érdekében?

Figyelt kérdés

Jelenleg párommal a szüleimnél élünk. Én még tanulok, ő dolgozik. Apósom vett egy házat, és azt szeretné, hogy ha befejeztem a sulit, költözzünk oda. Ők is ott élnének anyósommal. Elég nagy ház, elférnénk, nem arról van szó, hogy nyomorognánk.

Az egyik probléma - még a kisebb - az, hogy a szakmával, amit tanulok(Call Center operátor), ebben a városban nincs lehetőségem elhelyezkedni.

A másik az, hogy én ezt az egész kirepülés dolgot nem úgy képzeltem, hogy a szüleimtől átköltözöm az anyósékhoz, hanem úgy, hogy akkor saját magam vezetek egy háztartást, nem pedig anyósom mos, főz...stb. rám.

Szüleim 26 éve házasodtak össze, anyu odaköltözött apuékhoz és apai nagyszüleim is abban a házban laktak, amiben ők. Anyu ápolta őket, hívta nekik a mentőt...még a táviratokat is ő vette át. Amit mamám mondott, annak úgy kellett lennie, anya nem szólhatott bele, csak megcsinálhatta azt, amit a nagyanyám mondott neki.

Attól félek, hogy a történelem megismétli önmagát. Én most annyi idős vagyok, mint anya az esküvőjén.

Szeretem a páromat, meg a szüleit is, és nem akarok megbántani senkit.

Mit csináljak?

Előre is köszi a válaszokat!

20/L


2010. ápr. 23. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy odaköltözz! Inkább albérletbe...
2010. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
A ház lehet közös és ki lehet alakítani két teljesen külön lakást, így megvan oldva a probléma.
2010. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

imádnivaló anyosjelöltem van,felső emeletet simán ki lehetne alakitani nekünk,de nincs az az isten,hogy én össze költözzek "másik generácioval"...

inkább albérlet,én csinálok mindent ugy ahogy nekem tetszik...meghalnék ha azt kellene néznem,hogy elég szépen mosogattam-e...

22/L

2010. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, akármennyire is közös fedél, de külön dolgok, nem egészséges. Mi olyan 2generációs házban élünk, ahol, külön víz, villany, gáz és még bejárat is van. Ennek ellenére, mindig vannak apróbb összezördülések.

Nem egészséges.

És ezt hogyan mondd el? Így, ahogy ide leírtad, szeretnél a saját lábadra állni.


Hajrá.

2010. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
El kell döntened: vagy alkalmazkodsz és odaköltöztök, vagy albérletben, saját kenyereteket fogyasztva nem fogtok tudni előbbre jutni egyről a kettőre. Van mind a kettőnek előnye is és hátránya is. Én anyóshoz költözést választanám mert amellett, hogy alkalmazkodni kell, közelebb van a segítség is. Ha albérleteztek, spórolni nem tudtok és lehet, hogy sosem lesz önálló otthonotok. A másik esetben pedig még lehet. Az is előfordulhat, hogy egészen jól ki tudnátok jönni. Én megpróbálnám.
2010. ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
már utolsó előtti
2010. ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Régi mondás: olyan helyre kell költözni anyóséktól, hoyg ne tudjon papucsban átsétálni! :)

Egyetértek az előttem szólókkal, ne kölzözz oda. Még ha nem is történne meg ugyanaz, mint édesanyáddal, mert mondjuk jól kijönnétek, de ezt

1. nem lehet előre tudni,

2. ha így félsz ettől az összeköltözéstől, akkor biztosan nem fog jól elsülni,

3. valóban szüksége van rá egy fiatal párnak, hogy kettesben legyenek, hogy tudnak-e ketten élni.

Kitartás!

2010. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy odahívnak, a részükről is egy áldozat. Bármilyen hihetetlen, egy anyóséknak is van magánélete, és nem az az életcélja rendes esetben, hogy a menyét egzecíroztassa. Nyilván segíteni szeretnének benneteket ezzel a felajánlással. Ha nem tekinted őket eleve ellenségnek, érdemes volna tenni egy próbát. Ha nem megy, még mindig el lehet költözni. Ne ülj fel az anyós-történeteknek, lehet, hogy Nálatok másképpen lesz, amit szívből kívánok.
2010. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Vegyetek/béreljetek lakást a szülők közt féluton.

Magyarázd azzal,hogy mindegyikükhöz annyira ragaszkodtok,hogy csak ez az egy megoldás van.

2010. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem olyan a ház, hogy teljesen külön lakrészt tudjatok kialakitani magatoknak akkor ne költözzetek oda. Bármennyire is szereted a párod szüleit, az együttélés számos vitát eredményezhet. Én anno nagyon régen meg mondtam anyukámnak is, hogy a saját életem akarom élni. Kicsit megsértődött, de belátta igazam van.

52/N

2010. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!