Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ember a kognitív disszonanc...

Az ember a kognitív disszonancia elkerülése miatt nem jellemzi magát negatívan?

Figyelt kérdés

Hogyan hívják a "pszichológiában" azt a jelenséget, hogy magunkról nem vélekedünk rosszul...inkább a jót hangsúlyozzuk?

Köszi!!


2011. szept. 3. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, csak jól jellemzi magát, sőt. Persze azt emeli ki, de ez nem a kognitív disszonancia elkerülése miatt van, hanem ez a puszta meggyőzés egyik formája. Ha azt emeljük ki jobban, akkor a másik ember arra figyel fel, tehát jó benyomása lesz rólunk.
2011. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az emberek észreveszik magukban a rossz dolgokat, sőt, van aki még olyan rosszat is lát magában ami nincs is, vagy túloz, de természetesen mindenki próbálja a jót mutatni magából, hogy védje magát.
2011. szept. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Konkrétan rémlik, hogy tanultam valami ilyesmiről, csak már nagyon rég volt.

Hogy valahogy az énvédő mechanizmus miatt könnyebb mást szídni, mint magunkat ha valami negatív tulajdonságról van szó.

2011. szept. 3. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így van. Az emberek általában nem akarják beismerni, hogy tévedtek, hogy hazudtak, vagy hogy becsapták őket, mert azzal azt ismernék be, hogy nem voltak elég okosak, vagy hogy nem voltak jók. Aki mindig azzal foglalkozik, hogy nem volt jó, vagy hogy nem volt elég okos, az előbb-utóbb depresszióba süllyed.
2011. szept. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kognitív disszonancia az ilyen jelenségek összefoglaló neve. Nem feltétlen egy irányba működik. Egy nagyon pesszimista illetve nagyon alacsony önértékelésű ember hajlamos lehet még az erényeit is letagadni.


Nagyon jó könyv a témában "Történtek hibák(de nem én tehetek róluk)"

Drága, de most hogy megvettem, azt mondom, nagyon jó. ;)

2011. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oh, tehát mégis jól emlékeztem :-)!

Köszi szépen!!

2011. szept. 4. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!