Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Többnemzetiségű esküvőre...

Többnemzetiségű esküvőre meglepetés a nem magyar vendégeknek?

Figyelt kérdés
Az esküvő Svájcban lesz,és mi magyarok szeretnénk egy kis meglepetéssel készülni a svájciaknak valami olyasmivel,amivel egy kis betekintést kaphatnának a kultúránkba,szokásainkba. A magyar néptáncot elvetettük,mert az nem annyira aktuális, szeretnénk valami korhűbbet. Ötletek?

2016. okt. 2. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Mitől "nem aktuális" a magyar néptánc? Ha nem tudtok táncolni, valld be, de az hülyeség, hogy nem aktuális.

Ráadásul mást nem is nagyon lehet egy ilyen alkalomkor.

Esetleg valami nemzeti ételt csináljatok. Ne gulyástm az elcsépelt, de valami igazi magyaroscht.

2016. okt. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Attól nem aktuális,hogy a magyar fiatalság nagy része egyáltalán nem ismeri. Maximum látja falunapon vagy ilyen helyeken,de szerintem nem nagyon látsz pl szórakozóhelyeken néptáncoló fiatalokat.

Táncon kívül gondoltunk más előadásra.

2016. okt. 2. 11:58
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Legyen pár magyaros étel, pálinka meg egy ideig magyar mulatós és kész. Mit akartok mégis előadni, ha semmi ilyenhez nem értetek? Tök fölösleges.
2016. okt. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A vőlegény külön kérése volt,nem tőlünk származik az ötlet. Nyilván egyszerűbb lenne azt mondani hogy nem,de ez az ő nagy napja,nem a miénk.
2016. okt. 2. 12:05
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Akor van még egy mentő ötletem. Népviseletben, de legalábbis magyaros öltözékben adjatok elő népdalokat. Azt mindenki ismeri.
2016. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem néhány magyaros étel, ital, esetleg magyaros esküvői szokás/játék megteszi. Hidd el nekem, néhány igen meglepő lehet annak, akinek nincs hozzászokva. Semmi szükség fölösleges haknizásra, ami alapból nem lenne egy esküvő része. Azzal akkor pont azt nem mutatod be, hogy milyen egy magyar esküvő...

Ha magyar italokat viszel, akkor a pálinkával vigyázzatok. Külföldiek pesztrálásból fakadó több éves tapasztalattal mondom, hogy aki nem ismeri, annak túl későn esik le, hogy milyen erős. Tudod, olyan kis gyümölcsös, meg ízlik nekik, iszogatják, 10-ből egy biztos nem hisz neked, hogy milyen erős, aztán az asztal alól kaparod ki őket... Persze, vehetjük azt is meglepetésnek, de gondolom nem cél, hogy a fél násznép az asztal alatt legyen éjfél előtt.

2016. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

A magyar esküvői szokásokról eszembe jutott egy nagyon jó ötlet: a maskarázás. Ez elég meglepő lehet egy külföldi számára,de (legalábbis felénk) elég nagy hagyománya van még mindig.

2016. okt. 2. 12:31
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Hát szerintem rakjátok tele a helyiséget kitömött sólymokkal, nézessétek meg velük a Honfoglalás című filmet, közben szolgáljatok fel a vendégseregnek magyaros ételeket, az étkezést pálinkázás keretezze. Ezután hívjátok ki őket az udvarra, ahol először egy disznóvágást, majd egy lovasíjászbemutatót tekinthetnek meg a kedves vendégek. Ez eléggé magyar a tisztelt vőlegénynek? :) (És nincs benne néptánc :P)
2016. okt. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Miért kell nektek szórakoztatni a svájciakat? Talán ők készülnek valami meglepetéssel majd a magyarokat megvendégelni? Egy fenét! Ergo nektek sem kell udvari bolondként néptáncot előadni meg népdalokat énekelni, ha amúgy nem az életetek része.

Adjatok nekik valami MINŐSÉGI !!! páleszt, aztán annyi, örüljenek az üveggyöngyöknek. De szórakoztató esztrádműsort nem rendeznék nekik.

(Mondom ezt úgy, hogy a szüleim magyar-francia, én pedig egy francia-amerikai férfihoz mentem hozzá, a rokonság pedig szana-szerte a világban, van némi tapasztalatom.)

2016. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A maskarázás nagyon jó ötlet. Az rendkívül aktuális, rendszeresen látok maskarázó fiatalokat a magyar szórakozóhelyeken.
2016. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!