Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ért már külföldön meglepetés...

Ért már külföldön meglepetés magyarokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gondolok például olyanra,hogy külföldön magyarul beszélő emberekkel találkoztál, vagy mondjuk valami magyart fedeztél fel,feliratot,zenét olyan ami meglepett.

2012. okt. 4. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
a The Walking Dead című sorozat első évadjában van egy kis teherautó-dolog, arra az van ráírva hogy "Ferenc" :D
2012. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Egy cég tréningjén voltam Belgiumban és egyik este átvittek Hollandiába vacsorázni valami faluba egy csűrből átalakított rusztikus étterembe. Tele volt dekorálva mindenféle régi holmival, fagereblye, fekete-fehér fotók, kézi szőlőprés, és az ajtó mellett volt egy zöld postaláda, rajta egy koronás címer és 'Magyar Királyi Posta' felirat.
2012. okt. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Diti33 válasza:
Hát én horvátba voltam és nézegettem egy táskát de amikor az eladó megmondta az árát már indultam is és erre azt mondta, hogy "magyarok katasztrófa".Nem csak talán nem hülyék!:D
2012. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
jaj van valami író, aki ilyen démonos könyvsorozatot írt (a párom olvasta őket, nem én, ezért nem tudok pontos dolgokkal szolgálni), és ezekben a könyvekben néha megjelennek magyar nevek, egész érdekes :)
2012. okt. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Velem Dublinban történt egy kínos eset. Épp sétáltunk, nézelődtünk a testvéremmel és egy férfi úgy meglökött hogy kiejtettem a kávés poharat a kezemből! Olyan mérges lettem! Gondoltam "úgysem érti" alapon szólok neki, erre mondom : gyere Nekem Te bunkó! Erre vissza szól : elnézést sietek! :D Hát igen.. :D
2012. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Iron Man filmet neztem meg moziban. Az eredeti valtozatban (nem tudom a szinkronosban hogyan van), amikor a barlangban van fogsagban es a katonak be akarnak torni, magyarul kiabal az egyik statiszta: Kinyitni! (persze a jelenet a Kozel-keleten jatszodik). A masik meglepetes a Drag me to hell c film eredetijeben is magyarul atkozza meg a venasszony a foszereplot.
2013. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Meglepetésnek meglepetés volt, de nem én lepődtem meg, hanem az az ifjú pár, akivel a párizsi metróban egy kocsiban utaztam.

Nagy tömeg volt, véletlenül az ajtó elé szorultam, mikor ők le akartak szállni. Megszólalt a férfi, magyarul:

- Gondolod, hogy ettől a tehéntől (mármint tőlem) ki tudunk szállni?

Erre hátrafordultam, és amolyan jó pesti dialektusban megjegyeztem:

- Tehén az a mennybeballagó moszkvai nagynénikéd, aki táncosnő volt Shanghaiban!

Az ifjú leszállt ugyan, de szerintem még most is a leesett állát keresgéli a peronon...

2013. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkora nagy meglepetés így visszagondolva sok nem, mert ahol magyarokkal összefutottam vagy magyar feliratot láttam, az vagy határ menti település volt, vagy olyan üdülőövezet, ahol tudvalevőleg sok magyar járt... Bibione, Olaszország... jó, 8évesen még csodálkoztam (mondjuk akkor még olyanokon is csodálkoztam, hogy a szomszédunknak ugyanaz az irányítószáma, mint nekünk :D), de pár évvel később már tudtam, hogy nem akkora ritkaság magyarral találkozni ott.


Ami érdekesebb volt, hogy ugyanott, Bibionéban egyik évben beszédbe elegyedtünk egy fagyisbácsival, akiről kiderült, hogy járt már Győrben.

2016. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!