Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben lehet a...

Ebben az esetben lehet a gyerek vezetékneve kötőjeles?

Figyelt kérdés

A nő pl. Nagy Anna, a férfi Kovács János.

Házasságkötéskor a nő úgy veszi fel a férje nevét, hogy Kovácsné Nagy Anna.

Akkor a gyerekek vezetékneve csak Kovács lehet, vagy lehet esetleg Kovács-Nagy is?


2016. okt. 14. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

A házasságkötés előtt kell nyilatkozni, h a gyermeketek családi neve mi lesz majd.

Soknak tetszik, én nem adnék kötőjeles nevet... hosszú

2016. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Itt megtalálod pontosan a lehetőségeket:

[link]


De nem lehet ebben az esetben kötőjeles a gyermek neve.

2016. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Házasságkötéskor meg fognak kérdezni majd, hogy a születendő gyermekeknek hogyan kívánjátok a vezetéknevét megoldani.
2016. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha né-ként veszi fel a nő a férje nevét,akkor nem kérdezik meg.Automatikusan a férj nevét kapja a gyermek.
2016. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első, lehet, hogy hosszú, de legalább egyedibb.

Jelen esetben mi lehetne a gyerek, Nagy Zoltán vagy Kovács Zoltán?

Halálosan unalmas.

Még ha hosszabb is, de egyedi, hogy a srácot Nagy-Kovács Zolinak fogják hívni. Ilyen nevű osztálytársa tuti nem lesz.


Nekem rövid nevem van, de nagyon általános.

Nem szerettem, mert rengeteg van belőlünk.


Bár ha nálam a kötőjeles változat lenne, akkor én Nagy-Nagy lennék, mert mindkét szülőmnek ez a vezetékneve.

És nem, nem testvérek! :D

2016. okt. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Szerintem meg a Nagy-Kovács különösen rosszul hangzik. Ez az az eset, amikor szinte látod magad előtt a szegény embert aki fel akarja turbózni a tucatnevét, csak éppen a házastársnak is tucatneve van. Ordít róla, hogy nem valamiféle egyenlőségi gesztus okán kötőjelezték, hanem kínjukban.


Lehet, hogy a Nagy-Kovács önmagában ritka, de ettől még nem jobb, mintha csak simán Kovács lenne, sőt.

2016. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák.

Szerencsére...

Szerinted rosszabb, szerintem meg nem.


Egyébként számomra egyértelmű, hogy ez egy példa, és egyikőjüket sem hívják sem Nagynak, sem Kovácsnak.


Van a médiában is ilyen nevű ember, tehát közszereplő, és van személyesen nekem is ilyen ismerősöm.

Soha az életben nem jutott eszembe, hogy "basszus, szegény csaj ezzel a névvel, a szülei csak fel akarták turbózni a tucatneveiket!"

Ez már túlbonyolítás, teljesen felesleges.

Ellenben majd az életben, suliban, munkahelyen, amikor szólnak, hogy "Kovács!", majd 8-an odafordulnak, hogy "Én?". Na ez rosszabb.

Tudom, mivel mint írtam, nekem is tucatnevem van. :S

2016. okt. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!