Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jön össze a hétvégém...

Nem jön össze a hétvégém sehogy. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Ugye osztály társam át jönne az őszi szünet első hétvégéjén de mamám vasárnap elmenne és nem hagynak minket itthon. Sőt ezt nem is értem hogy miért nem lehet kettő 13-14 éves gyereket otthon hagyni.

2016. okt. 25. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Majd ha szulo leszel, megerted, hogy miert nem. ..:) igaz, nem vagytok polyasok, de ejszakara 2 kiskorut otthagyni felelotlenseg. Ha meg ellenkezo nemuek vagytok, plane nincs mit csodalkozni !
2016. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Azért,mert ha valaki feljelenti a gyámügynél alklmatlna az anyaságra és intézetbe kerülasz......


De persze ez is csak 1 lehetőésg


sok olyan dolgo törénhet amire nem is gondfolsz

2016. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor van őszi szünet, így nem annyira világos a kérdés. Az osztálytársad átmenne péntek-szombat-vasárnapra, mama pedig vasárnap este megy el? Akkor nem is lennétek egyedül egy estét sem, csak napközben? Ha így van, akkor elég keményen szigor van, azért két tinédzsert bőven egyedül lehet hagyni pár órára. Kedzj el lázadozni, mert ebből lesznek az "anyám 20 évesen nem enged át a barátnőmhöz a szomszéd városba" kérdések. Ha esetleg egyedül eltöltött éjszaka is van a pakliban, akkor érhetőbb, sok szülő túlfélti a gyerekét. Mondjuk gyámügy meg intézet, ez enyhe túlzás, sokan gyakorin nagyon túltolják az turbó-anyaságot, sok 14 éve már kollégiumban lakik. Nem számít gyerek veszélyeztetésnek két tinédzsert(nem gyereket) egyedül hagyni. Én ennyi idősen voltam már otthon hagyva 1-2 éjszakára, persze nem brahiból, hanem máshogy nem tudták megoldani a munkát. És azért érdekes lenne egy 14 éves mellé kihívni egy (átlag 16 éves) bébiszittert. Ha valaki annyira életképtelen gyerekeket nevelt, hogy 14 évesen nem meri őket egyedül hagyni, az az ő baja. Mi történhetne? Félrenyel álmában és megfullad? Kiesik az etetőszékből?

Kérdező, te tudod, hogy mennyire vagy megbízható. Ha alepvetően normális, nem piálós-bulizós gyerek vagy, akkor próbáld meg őket ezzel meggyőzni. Mondd, hogy pár év múlva nagykorú leszel, nem kell már babaként kezelni.

2016. okt. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy anyám elköltözött külföldre amikor 7 éves voltam apámat pedig csak reggel látom mert dolgozik és most hogy elvátak most van egy új élettársa és nekik is van 2 gyermekük de többet van velük és nam mondom hogy nem irigykedek mert hát én a "saját" gyermeke vagyok. szóval azt akartam kihozni hogy úgy 6.osztályig ddéltánonként egyed voltam otthon és most kiköltözött mamám de ezt már nem bontogatom.
2016. nov. 19. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!