Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, sehogy se...

Mit csináljak, sehogy se tudok megfelelni az anyámnak?

Figyelt kérdés
Hiába tanultam mindig is jól, még egyetemre is felvettek, otthon megcsinálok minden házimunkát, keveset bulizok, nem iszok, egyáltalán nincs káros szenvedélyem, mégis egy szálka vagyok az anyám szemében. Az elmúlt 20 évem azzal telt el, hogy megpróbáljak megfelelni neki, de bármit is csinálok mindig talál bennem hibát.

2013. máj. 10. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre jársz, szerintem találsz majd olyan állást, amiből minimum egy albérletet fenn tudsz tartani. Akkor meg már egyedül saját magadnak kell megfelelned.
2013. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek itthonról, akkor megsértődik, ő ezt árulásként fogja fel. Egyszer már megtettem, hetekig nem állt szóba velem, ezért kénytelen voltam hazaköltözni. Nem szeretném végleg elveszíteni, egyszerűen csak meg szeretnék felelni neki.
2013. máj. 10. 22:02
 3/8 anonim válasza:

Vannak emberek akiknek semmi sem jó, semmi sem elég.

Ha az édesanyád ilyen ember, bármit megtehetsz, nem lesz elég neki, ergo képtelenség megfelelni neki.

Ezt legelőször fel kell dolgoznod és elfogadnod.

Csak magadtól függj, és légy magadra büszke ha jó dolgokat érsz el az életben.

(az én édesanyám is ilyen)

2013. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az anyák néha nem tudják a korlátaikat.

Ülj le vele kedves beszélgetni, amikor úgy látod, hogy alkalmas a pillanat. Mond el neki, hogy hálás vagy, hogy felnevelt. Hogy gyökereket adott, és szárnyakat.

Gyökereket, mert ő az otthonod. Szárnyakat, mert egyetemre íratott, segítette a tanulásod. De repülni, egyedül kell megtanulnod.

2013. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dani900 ***** válasza:
100%

Egyetemre felvettek?

Akkor már nem vagy gyerek, kinek is az életét akarod élni? Anyádét? És a boldogságod? Ha abban akadályoz, feláldozod, hogy neki jó legyen? Szíved joga. Ő nem fog megváltozni. Dönthetsz, ezután is az ő kis önmegvalósítása akarsz lenni, vagy felnősz, és megpróbálod a saját életedet élni, és kizárni, azt ami rossz.

Amúgy, hogyan tartja anyád fenn ezt az állapotot? Bűntudatot kelt benned, vagy hogyan csinálja? tényleg érdekel.

2013. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eleinte nehéz, ha még nem váltál le a szülőkről érzelmileg... egyszerűen ne akarj neki megfelelni.

Nem kell senkinek megfelelned, csak magadnak.

Sztem azok az emberek akik szeretnének megfelelni ennek, vagy annak, csak hárítják a felelősséget magukról.

Azért csináltam, mert azt mondta, azért tettem akármit, mert xy azt szerette volna, de lám, nem értékeli, stb.

Egyedül te vagy az aki értékelheted a tetteidet, és saját magad, valamint az életed. Mit szeretnél, miről szóljon? Hogy anyád megsímogassa e a fejed ha tanulsz, vagy ha elmosogatsz? Ezen gondolkozz.

2013. máj. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy mondhatom így is: találj ki valami jobb elfoglaltságot, minthogy meg akarj feleli az anyádnak vagy bárki másnak (magadon kívül), mert amúgy baromi fárasztó, és felesleges tevékenység.
2013. máj. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én anyám ugyanez volt! Még öngyilkossággal is fenyegetőzött, mikor elutaztam a férjemmel két napra. Az segít, ha elköltözöl. Egy idő után lehiggad, és újra beszélni fog veled. de azért éreztesd vele, hogy fontos a számodra! Mielőbb költözz el.Amíg együtt vagytok, nem fog felnőttként kezelni. Utána sem 100%, de legalább nem hibáztat folyamatosan.
2014. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!