Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli rokonságban lévők...

Közeli rokonságban lévők nyilvánítanak-e részvétet szóban (pl. a hír kézhezvételekor), ha meghal egy hozzátartozó, vagy nem, mert úgymond közös a veszteség? Milyen rokonsági fok "távolságából" illik ezt tenni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem ha kapsz róla értesítést, akkor már mindenképp illik részvétet nyilvánítani.

ha csak másvalakitől hallasz erről a dologról véletlenül, akkor is, hacsak nem utáltátok nagyon az illetőt.

mondjuk, ha másodfokú unokatestvér volt az elhunyt, vagy másodfokú nagybácsi, akkor már nem muszáj szerintem.

kivéve akkor, ha a gyászolók közül valaki közel áll hozzád, akkor mindenképp biztosítsd az együttérzésedről.

2010. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy annyira közeli rokon vagyok, hogy tk. én is gyászolónak fogok számítani.
2010. ápr. 26. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Annak számítasz, vagy valóban gyászolod is? Nem mindegy.Egyébként, hacsak nem egy lakásban éltek, akkor mindenképpen illik legalább az együttérzésedet kifejezni.Ha meg együtt élsz a többi gyászolóval, akkor segíteni az ilyenkor szükséges dolgokban.
2010. ápr. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valóban gyászolni fogom. Másik országban él, telefonon fogják közölni a hírt, vagy ha mégsem, nekünk fel kell hívni őket. Én úgy érzem, hogy az "őszinte részvétem" standard szöveg idétlen a mi esetünkben, mert noha nem lakunk közös lakásban, közeli rokon, és most kimondottan napi kapcsolatban vagyunk. De nem tudom, mit mond az idevágó illemtan. Az együttérzés más szavakkal való kommunikálása egyértelmű.
2010. ápr. 27. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!