Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ért már nagy pénzügyi vesztesé...

Ért már nagy pénzügyi veszteség? Hogyan kezelted?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ért, úgy kezeltem hogy tönkrementem, kitettek az albérletből, és a szüleimhez költöztem. azóta is ez van. :)
2009. dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én asszem jól kezeltem. Talpon vagyok most is.

(-18 milla "be nem tervezett kiadás".)

Megrendített, de ki nem ütött. Van ennél rosszabb is az életben.

2009. dec. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És hogyan kell nem kiütődni tőle?( mármint a pénzügyi veszteségektől)
2009. dec. 4. 17:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én összetörtem az alig pár hónapos kocsinkat, elütöttem egy őzikét. A kár szerencsére nem volt milliós nagyságrendű, "csak" 400.000Ft. De ez is éppen eléggé a padlóra küldött minket. Nekem sokat segített, hogy a férjem támogatott és azóta sem emlegette fel soha a történteket.
2009. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csináltam egy vállalkozást, alkalmazottként felvettem két munkanélküli, de hozzáértő "barátomat".

Fizettem utánuk minden járulékot, nekik rendbejött az életük, nekem 5.5,- Millió minusz.

Tudod, úgy vagyok vele, hogy ennél nagyobb baj ne történjen velem.

2009. dec. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok millió veszteség, 3 évi munkám volt benne, soha nem fogom megkapni.

Dühöngtem egy-két napig, aztán csináltam mindent tovább.

Attól, hogy kesergek semmi nem lesz jobb és a pénzt sem kapom meg tőle. Az élet pedig rövid és túl szép ahhoz, hogy ilyennel elrontsam.

2009. dec. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kiütődni hogyan kell???

Fúúú... ezt majdnem olyan nehéz elmondani, mint megcsinálni volt.


- Először is arra kell koncentrálni, ami megy. Nem azon görcsölni, ami nem.

- Azok a "barátok", akik nem segítenek, úgy is elhúznak maguktól amikor bajban vagy, a maradékra rá lehet támaszkodni nyugodtan.

- Az egészet próbáld felfogni úgy, hogy ez nem egy katasztrófa, hanem egy új "lecke" az élettől, amiből van mit tanulni, ami nélkül kevésbé értékes lenne az életed. (És tényleg! Közvetlenül ez előtt annyira rendben mentek a dolgaim, hogy majdnem belehaltam. Ez most fura lehet, de így volt. Azóta több a "gond" meg a "baj", de több az izgalom is, kevesebb az időm unatkozni.)

2009. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy összeget nem vesztettem, tekintve hogy csak a fizetésemből élek, az pedig nem sok. Sajnos loptak már meg kétszer is, a veszteség kb. 2-300 ezer forint lehetett. Túltettem magam rajta, sokkal könnyebben mint azon, hogy ha lelkileg, érzelmileg vertek át.
2009. dec. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Hát én meg nem tudok ilyen könnyen belenyugodni, de jó nektek, hogy így tudjátok felfogni.... Egyhavi bérüket nem kapták meg a férjemék, bosszút akartam állni stb...Nagyon nehéz túltenni magam rajta,hogy 1 hónapig hiába dolgoztak, a tulaj meg röhög a markába....De kívánom, hogy gyógyszerre költse! (bocsi)
2009. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem könnyű. Lehet rajta bosszankodni, hetekig, hónapokig siránkozni, és azon gondolkozni, mi lett volna ha...

De az élet megy tovább, amin nem tudsz változtatni, azon kár keseregni. Mindig azt kell nézni, hogy az adott helyzetből ki tudd hozni a legjobbat. Sajnos az élet küzdelmek sorozata, míg elérjük az általunk kívánt célt. És ott jövünk rá, hogy nem a cél a fontos, hanem az út, amin odajutottunk. Mindenkinek megvan a maga keresztje. Mindenkire magára szabva, még pont akkora, amekkorát elbír.

2009. dec. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!