Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem a családom nem...

Úgy érzem a családom nem igazán fogja fel, hogy már egy felnőtt nő vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mivel én vagyok a legkisebb gyerek minden tekintetben, ezért sokszor úgy érzem, hogy még mindig gyerekként kezelnek a szüleim. Az még nem is lenne akkora baj, de a testvéreim, sőt, az ő feleségük / barátnőjük is gyereknek tekint, holott úgy érzem a viselkedésem ezt nem indokolja. 20 éves lány vagyok, és 150 centi "magas". A boltokban mindig gyereknek néznek, a gyerekruhákhoz vezetnek, és ha a szüleimmel vagyok, kedveskedve nyájasan beszélnek hozzám. Arról nem is beszélve, hogy személyi nélkül nem hiszi el senki, hogy elmúltam akár 16 is... Ez nem lenne alapjáraton baj, ha a család nem csinálná kb. ugyan ezt. A sógornőm minden áron be akarja fonni a hajam, anyu mindig meg akar mindent csinálni helyettem, még a hajszárítást is! mindig beleszól, hogy milyen ruhát vegyek fel, minden hülyeségért szól, amit magamtól is tudok. A testvéreim általában nem vesznek komolyan. De könyörgöm! 20 éves vagyok, van állásom, van párom, tudok magamról gondoskodni, tudok főzni, és tudok vigyázni magamra. Akkor mégis miért nem lehet megérteni, hogy már nem vagyok gyerek, akit mindenben irányítani kell? Akkora kérés lenne az, hogy végre ne úgy tekintsenek rám, mint egy gyerekre, hanem mint egy önálló személyiséggel és akarattal rendelkező felnőttre?

2016. okt. 27. 10:59
 1/10 klopusz ***** válasza:
26%

Szép napot!


Amit leírtál, elmondtad nekik is? Szerintem mindenképpen sort kell keríteni egy ilyen beszélgetésre.


Egyébként sokszor fordul elő, hogy a legkisebb gyereket a szülő nem akarja, nem tudja elengedni, mert szüksége van arra, hogy valakit még gyereknek tarthasson. Ez tulajdonképpen természetes, én magam is már dolgozom rajta, hogy ne ilyen legyek (bár az én legkisebbem még csak 13 éves). Nem könnyű, de kontrollálom magam :)


Bár a lehetőség talán nem nyitott a Te esetedben, de egy elköltözés talán segítene.

2016. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem a költözés a megoldás. Mutasd meg nekik a kérdést!
2016. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

A probléma a 150-es alacsonyságodból indul inkább.

Sajnálom, ezt dobta neked a gép, vagy az Élet.

Fogadd el, úgysem tudsz változtatni rajta. Más embereknek sem magyarázhatod el, hogy felnőtt nő vagy.

Fogd fel inkább pozitívan, sokáig leszel fiatal!

2016. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló! Köszönöm szépen a válaszod! A költözésen dolgozunk, majd szeretnénk a párommal egy közös lakást, de az még kb. egy évig nem fog összejönni.

Tudom, hogy ez egy ilyen szülői dolog, de ezzel hosszú távon csak kárt okoz szerintem a szülő a gyerekben. Beszéltem már velük ezügyben, de nem hatotta meg őket. Amolyan "gyermeteg lázongásnak" fogták fel...


A kérdésemet nem fogom megmutatni nekik.


Igen, tudom, hogy ezt dobta a gép, mondjuk anyu se túl magas. Alig pár centivel, ha épp magasabb nálam. A testvéreim illetve apám ágáról mindenki 180+-os anyu ágáról pedig mindenki 150 körül mozog a nőneműek közül... Minden esetre, nem bánom annyira, hogy ilyen kicsi vagyok, legalább könnyebb bebújnom a párom ölébe. :)

2016. okt. 27. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Pesig ha nem tudatosítod bennük, hohy felnőtt vagy, akkor borzasztó érzelmi zsaroásnak elszel kitéve, amint összeköltöztök.
2016. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jogos feltételezés, de szerintem van jobb kommunikációs módja a dolognak, minthogy megmutatom nekik a kérdést.
2016. okt. 27. 18:33
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Akkor kommunikálj, ne itt kérdezősködj, már bocs.
2016. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én veled egyidős vagyok és 156 cm. Tökéletesen megértelek. Igazából nekem a temperamentumommal sikerült "felnőttesedni". Viselkedj, beszélj úgy, mint egy felnőtt és menni fog.
2016. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

41 éves vagyok, évtizedek óta élek a szüleimtől külön, van párom, gyermekem is van és a szüleim még mindig gyerekként kezelnek. Hiába mondtam már el nekik százszor, higgadtan, kevésbé higgadtan, sokféleképpen.

Ők egyszerűen képtelenek felfogni, hogy már nem függök tőlük. Az egyedüli megoldás az lenne, ha minden kapcsolatot megszakítanék velük, azt meg nem szeretném, szóval megtanultam kizárni az agyamból ezt a helyzetet, élem az életem, és egyszerűen nem érdekel, hogy ők mit gondolnak és hogyan viselkednek. Megjegyzem, amióta gyerekem van, azóta az egész kérdés áttevődött rá, vagyis most már abba akarnak beleszólni, hogy a gyereket hogy nevelem, mit adok rá, stb.

Közel 70 évesen azt gondolom, nem fognak megváltozni... tehetetlennek érzem magam, de nem tudok mit tenni a dologgal. Mosolyogva bólogatok, rájuk hagyom, aztán megyek a saját fejem után.

2016. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem a magasságoddal van a baj, hanem azzal, hogy nagyon fiatalos az arcod.

A feleségem is ilyen típus, ennek 40 éves korában kezdett el örülni.

Amikor az ember az eszével is tud valamit, meg a szemével is lát valamit, inkább a saját szemének hisz. Hiába tudják, hogy húsz éves vagy. Ha 15-nek látszol, akkor a saját szemének hisz a környezeted, és 15 évesként kezelnek :-)


Amikor kezdő tanár volt a feleségem, és osztályfőnökként kirándulásra vitte az osztályát, akkor a vonatra várva, az egyik szülő hirtelen hozzá fordult.

- Kislány! Meddig kell még várni? Nem tudod mikor fog megérkezni végre az osztályfőnök?!?

- Én vagyok az osztályfőnök, uram!

2016. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!