Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két tűz között vagyok, mit...

Két tűz között vagyok, mit tegyek, hogy emberszámba vegyen a családom?

Figyelt kérdés

Már-már azt hiszem, teljesen egyedül vagyok a problémámmal itt a családomon belül...

Nem tudom hogy jutottam el idáig, de bele kerültem a hülyeségeim, a gyávaságom és az önzetlenségem miatt egy olyan mókuskerékbe, ami ből nehezen szabadulok. Szüleim és párom olyan fura helyzetbe sodortak... Hat éve élünk együtt gyermekem apjával, aki kapcsolatunk előtt és alatt szépen félre tudott tenni, hogy majd egyszer veszünk egy közös lakást bla... bla... bla... Anyukám, akinek sokat köszönhetek és ezt naponta ezerhatszázszor a fejemhez is vágja ül a családi házán és egy plusz lakáson nemhogy azt mondaná, kislányom eladunk valamit és adok belőle.... Nem én itt húsz éve a saját kis pénzemből élek abból vezetem a háztartást veszek mindent a gyereknek etetem a páromat és nem érzem azt, hogy valaki is azt mondaná, hogy tessék éljetek, éljünk, ne félj....Úgy érzem magam mint egy paprika jancsi, udvari bohóc aki mindig mindenkinek segített visszafelé meg nem tudom mit kellene csinálni ahhoz, hogy emberszámba vegyenek...

Anyukám azzal terorizál, hogy csak akkor kapok az örökségemből, ha majd ápolom őket, a párom meg azzal, hogy csak azzal tud közös sz€p házat venni, aki tök€letes háziasszony... Legszívesen mindenkit itt hagynék aztán nézehesse mindenki magát. Én eddig mindenkivel jó voltam, meg aranyos csak ez visszafelé nem igazán akar működni.... Ha nem is ír senki legalább kiírtam magamnól... De rossz egy helyzet!



2016. okt. 28. 06:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Elég zavarosan írtál, gondolom most nagyon neki vagy keseredve. Ha jól értem az anyagiak miatt vagy kiakadva.

A kedves párod egy fillért nem ad be a háztartásba, mert gyűjtöget.

Ragaszkodj hozzá, hogy a megtakarítási számla mindkettőtök nevén legyen, mert egyszer csak lelép a pénzzel. Állapodjatok meg abban, hogy ki mennyit tesz be a közösbe, mennyi megy a közös megtakarítási számlára és mennyi a zsebpénz. A közös számlát folyamatosan ellenőrizd!

Anyukád nem köteles előre kiadni az örökségedet. A jelenlegi problémád nem is innen fakad, hanem a párodtól.

2016. okt. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

"csak azzal tud szép házat venni, aki tökéletes háziasszony"

Hát ilyen ember nincs. Ezt nyugodtan meg is mondhatod neki, nincs tökéletes ember, tökéletes háziasszony, tökéletes anya stb. ha ő ilyet keres sok szerencsét hozzá

2016. okt. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"csak azzal tud közös sz€p házat venni, aki tök€letes háziasszony"


Büdös paraszt. Ő a tökéletes pár közelében sincs, mert egy tökéletes nem mond ilyeneket. De az ilyen bunkó ezt úgysem érti, mert saját magáról sokat képzel, a másiktól meg a lehetetlent várja el.

Nem fogtok összeköltözni, ezt te is tudod. El fog hagyni, lelép a pénzzel és nulláról fogod újrakezdeni.

2016. okt. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

1. Ha jól értem, más sok éve élsz így - vagy nem jól foglmazol.


2. Ha a "párod" nem hajlansó a közösbe fizetni, akkor a helyedben elküldeném, mert csak élsöködik rajtad.


3. Azt viszont nem értem, miért kellene anyukádnak finanszírozni téged, elégre felnött ember vagy, semmi alapod sincs arra, hoyg elvárd töle, hogy eladja a lakását és neked adja az árát.


4. Az örökség meg neked "jár", azaz nem kötheti ilyen feltételhez, mert kitagadni nem tud olyan indokkal, hogy nem lesz vele és nem ápolod.


5. Szerintem ideje lenne felnönöd, nem mindig másokra támaszkodni. Költözz külön a gyerekeddel és élj önállóan, ne pedig függöségben másoktól.

2016. okt. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Bar nem ertettem teljesen a mondanivalódat, de azt megértettem, hogy tisztában vagy vele, hogy miert xar az életed. Innentól kezdve a te felelősséged, hogy változtass rajta. Nem hibáztathatsz másokat folyamatosan. Ha a párod melleted vélre tud tenni, akkor az a te hulyeséged. Anyukád meg miért adna az örökségedből, amíg él? Előtte meg azt mondod, hogy sokat köszónhetsz neki?

Hidd el nekem, hogy senki nem fogja tudni egyenesbe hozni az életedet, csak te magad!

2016. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Ne hagyd magad kihasználni, ennyi.

A párod ne etesd, ha egyszer külön kasszán vagytok, viszont adjon bele a gyereknevelés költségeibe is.

És te is tegyél félre, aztán elég ha annyi marad, hogy nektek (te és a gyerek) elég legyen.

Készülj rá, hogy a pasid le fog lépni, épp csak azt nem mondta, hogy már kinézte a tökéletes háziasszony jelöltet.

Beszélj ügyvéddel: 6 éve eltartod, jár-e neked bármi a félretett pénzből, mennyi gyerektartást kapnál, hogy jutsz hozzá, stb.

Anyád tedd helyre, hogy egyelőre örülsz, ha felszínen tudsz maradni. Ne zsaroljon! Ha tudod, majd ápolod és segíted. De egyelőre nem érzed úgy, köteles lennél a saját gyereked terhére ellátni, ha ő sem segít neked.

Eddig se kaptál tőle semmit (az örökségből), megvoltál a segítsége nélkül.


A pasidat én a helyedben sarokba szorítanám, hogy innentől közös számlàn lesz a félretett pénz is, vagy nincs közösködés semmiben. Kur.vagyorsan nézzen egy szép házat meg egy tökéletes háziasszonyt, mert jövő héten már ott lakik! És kezdj el nyugodtan csomagolni neki.

Ha elmegy, ne bánd egy percig sem! Nem szeret téged, csak a nyakadon él, amíg tud venni egy lakást, és ott hagy a gyerekkel egy fillér nélkül.

2016. okt. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Rázd le magadról. Fogd a gyereket, vegyetek ki saját albérletet és éljetek boldogan kettesben. A többiek nem viszik előre az életeteket.
2016. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom.Én csak egy oldal panaszáradatot olvastam,ahol nem írod,te mégis mit teszel értük,mi az igazi probléma.Nekem az jön le,hogy azt nehezményezed,hogy nincs saját lakásod,vagy legalábbis egy fél,de te mégis mit teszel érte?Gyűjtögetsz?Tettél valamit félre?Vagy szerinted ez jár neked?Otthagynál mindenkit,aztán megnézhetik magukat?Anyádéknak van lakásuk,házuk,párod minimum 6 éve gyűjtöget.Aki megnézhetné magát,az te lennél a gyerekkel.
2016. okt. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%

Írd már le normálisan a problémádat!!!

Ebből a katyvaszból nem derült ki semmi. Így aztán sem válaszolni, sem segíteni nem tudunk.

2016. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Te érted, amit írtál? Mert én nem.:(
2016. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!