Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a szomszédo...

Hogy szoktassam le a szomszédot, hogy állandó kölcsönkérésről pl. hajszárító, porszívó?

Figyelt kérdés
Az a sejtésem, hogy a gyerekét csak azért engedi játszani az enyémmel, hogy annyira jóba legyen velünk, ha kell a porszívó akkor ne mondjak nemet. Ha eddig odaadtam, de már idegesít ez a mentalitása, mit mondjak neki hogy aztán ne sértődjön meg. Attól tartok ha felbosszant elküldöm a susnyásba, és a fejére olvasom eddigi sérelmeimet.
2010. ápr. 28. 01:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Célozgass rá, hogy igazán vehetne magának egy saját porszívót/hajszárítót.. Pl. ha jön az újság, mutass neki egy akciós porszívót :D bocsi, más ötletem nincs. Vagy egyszerűen mondd meg neki hogy neked szükséged van rá és kész.
2010. ápr. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy neked van rá szükséged. Vagy kezdj el te is kölcsönkéregetni dolgokat, lehetőleg minden nap ugyanazokat, hátha akkor feleszmél, hogy ez nem így működik.
2010. ápr. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyük van?
2010. ápr. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
*mijük
2010. ápr. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha ö találékony,legyél te is az.

Ha a porszívót kéri,mond,hogy nincs porzsák benne,elfogyott.Ha mondja,hogy ö vesz,mond :inkább porszívót vegyél!

Vagy mond:bocsi de a férjem nem engedi.

Jó kifogás sose rossz!

2010. ápr. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb igy add oda: Most adom utoljára oda,szerezz egyett be!
2010. ápr. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

A mi szomszédunk a fűnyírónkat kéri el már két éve foyamatosan. Még szerencse, hogy a mérsékelt égővben 4 évszak van, így legalább télen nem kell füvet nyírni.

Tavaly megmondtam a férjemnek, hogy fogja rám, hogy én nem engedem, és kész. Nem merte :=). Erre odaálltam a szomszéd elé és megmondtam, hogy az ő "füves" (dudvás) területe min. négyszerese a miénknek (nekünk két épület, járda, teraszok, virágágyások, ápolt gyep stb, neki csak egy kb 40 nm-es ház és semmi más nincs a kertjében, csak tarack, dudva), a fűnyírónak van egy bizonyos üzemóra élettartama, két év alatt ő éppen négyszer annyit használta, mint mi, remélem, majd az új vásárlásába is hasonló arányban fog beszállni. Idén még nem merte elkérni :=).

Légy te is talpraesett! Természetes, hogy egyszer-egyszer az ember szívesen kisegíti a szomszédját, de ez már élősködés, ne hagyd magad!

2010. ápr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Az én esetem egy picit más kategória, de szerintem használható! Az én szomszédom a barkácsgépeimet kérte folyamatosan (villanyfúró, ütvefúró, sarokcsiszoló,láncfűrész,popszegecselő,hegesztő,forrasztópáka,fűrész, fúrószár,fogó,reszelő, kalapács stb.,stb.) kölcsön! Nem azért soroltam fel, hogy dicsekedjek, hanem csak hogy érzékeltessem, mindent az én szerszámaimmal csinált! Egyszer aztán, amikor jött kölcsönkérni, azt mondtam, hogy amikor legutóbb kölcsönkérte, utána nem tudtam használni, remélem, a javítás költségeibe,vagy az új árába belepótol! Azóta (kb. 3 hónapja) nem jött hozzam kölcsönkérni!
2010. ápr. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg hülyeség játszmákba belemenni. Kellemetlen is és tuti nem jössz ki belőle jól, összeveszhettek vagy fel se fogja. Ne menj le az ő szintjére. Inkább azt tedd, amit azt hiszem, h az első mondott, hogy nézz ki neki egy akciós porszívót és kerek perec meg kell neki mondani, hogy itt van, olcsón, vegyen. És nem akkor, amikor kér, be kell hozzá csöngetni.
2010. ápr. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kollégámtól is folyamatosan kölcsönkérték a szerszámait.

Ő azt mondta, hogy kölcsön nem adja, mert drága gépek, de átmegy és szivesen megcsinálja.

Ha megcsináltatták vele, akkor kifizette a munkadiját is, ha nem, akkor a szerszámokat se adta oda.

2010. ápr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!