Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha egy sima porszívó csövét...

Ha egy sima porszívó csövét (3 méter) kicserélem egy 12 méteresre, mennyivel csökkenne a szívása?

Figyelt kérdés
A központi (háztartási kaliberű) porszívók is kb. ugyanakkora (1300-1500 w) teljesítményfelvételű motorral mennek.
2011. okt. 24. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyivel. A szívás erősségét nem a hossz, hanem a keresztmetszet és a tömítettség befolyásolja,és mivel ez nem változik így nem fog csökkenni a szívás erőssége.
2011. okt. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, így gondolom én is. Ezek szerint egy meglévő porszívóra ráköthető egy hosszú cső, és a porszívót ki lehet rakni az erkélyre zúgni, portfelverni.
2011. okt. 24. 11:18
 3/8 anonim ***** válasza:

" a porszívót ki lehet rakni az erkélyre zúgni"

Ha a szomszédokat nem zavarja...

2011. okt. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első rosszul tudja. Egy cső hidrodinamikai és aerodinamikai ellenállása igenis függ a hossztól!


Hogy egy gyakorlati példát említsek, pl a turbós kazánok füstgázelvezetése sem véletlenül lehet maximálisan meghatározott hosszúságú. Pedig ott a tömítettség is tökéletes és az átmérő sem változik.

2011. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hogyan tudom megállapítani egy porszívómotor egység teljesítményét?


A motor elektromos teljesítménye, könnyen mérhető, van direkt teljesítménykijelzős konnektorba dugható fogyasztásmérő.


A turbina teljesítményét hogyan lehet kiszámolni? (Nem lemérni nyomásmérővel, hanem a lapátelrendezés fajtájából, átmérőjéből kiszámolni, hogy csövezés nélkül, kopaszon, üresjáratban mennyi elvileg)

2011. okt. 27. 12:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Az erkélyre kirakhatod rövid csővel is, hogy zugjon és port verjen fel......
2011. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10.05 -nek

Igen igazad van ..csökkenni fog a 3M-ről 12M-re növelt hosszabb cső esetében körülbelül 1 %-al a teljesítménye a légszívásnak,az +5 gramm többletű levegő tehetetlenségi tömegének,illetve a megnövelt aerodinamikai ellenállás miatt(Bordázott gégecső).

Ha tévedek a mennyiségben ..légy-szíves számítsd ki a veszteséget,és írd le a kérdezőnek.

2011. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A sima, merev falú falicső tutira nem játszik szerepet.

A belül bordázott gégecsőnél nem tudom biztosra.

2011. okt. 27. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!