Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ez ügyben?

Mit csináljak ez ügyben?

Figyelt kérdés
Nagyon nincs pénzünk,, hitelünk van panelban lakunk.20 éves fiú vagyok, nincs szakmám most tanulok nappalin villanyszerelőnek, anyámnak gerincsréve van, apám kevset keres,, nicns szórakozsára, ruhára, pénz semmi. Nővvérem 25 ő itthon van meg a pasija eltartja. vagy a pasijánál van. És nem járhatok edzeni, sehova, semmire nicns pénz. Igy tehát éjszakai dikákmunkát, csinálok, de annyira nem bírom már, nappal suliba vagyok, éjszaka diákmunka, nappal usli, és heti 4 nap,, .hétköznap plussz htévén dolgozok, tanulás egyáltalán nem megy nekem.. kitörni meg nem tudunk.. 5 év mulva telik le apámnak a hitelje, anyám itthon gépezik, nem talál munkát magának. nem dolgozik. Nővérem sem,, ő meg azért mert lutsa... és angyon kiveri ez nálam a biztositékot.. reggel hazajön a nővérem, a pasijától itthon ül gépezik facebokozik, anyu gépezik facebookozik, apu reggel elmegy dolgozni én 8ra.. suliba délután 4re hazaérek,, és alszok 3 órát,, este 10re meg vissza a munkába dolgozni... reggel-6ig. aztán haza lefürdés és vissza suli. Nővérem reggel hazajön eszik, egésznap itthon van este elmegy. És hogy ő nem megy el csomagolni, meg fizikai munkát végezni, mert kommunkációs diplomája van amivel nem talál munkát... Én peidg alig bírom. szeptemebr, októberre, csak egyeseim lettek... suliban meg alszok.. Nem figyelek.. Apu meg azt mondta ha igény kell, dolgozzak, nővéremeet meg védi, neki nem kell dolgozni, mert keeresgél munktá de nem talál ami megérthető, de nekem kell, ha kell extra igény. ugyanis,, semmi igényem nincs már.. mobilom ilyen gomnyomogatos,,, számiótgépem van azt is saját pénzemből vettem. ráadsul pesten lakunk, tehát anyu meg nővérem is mehetne dolgozni de NEM MENNEK. és napi szinten , ezért vana veszekdés, és mindig én kapok.. Mit csináljak?, aksszam fel magam? Vagy miT??
2016. nov. 8. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Végezd el a szakmádat. Keress munkahelyet és szakadj ki a családból.

Amit dolgozol, annak keresete a tiéd, vagy a családi közösbe megy?

2016. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ne forduljon meg a fejedben ez a hulyeseg,hogy felakasztod magad!!

Ha valaki akarsz majd lenni felnottkent,akkor hagyd most ott a munkat!

Tanulj,hogy legyen beloled valaki.

Probald meg mellozni az extrákat.

Ha azt a pár évet ki birod meg otthon,utana sokkal jobb eleted lesz!

Vagy vállalj olyan munkát ,amit het vegen csinalnak.

2016. nov. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos oylan munka, nincs ami scak hétvégén van, hát le kell adnoma közösben. de diákmunkán bruttó 800at keresek órként ami nem tul sok.. felét le kell adnom... és a nővéremnek nem kell dolgoznia , mivel megy állásinterjukra, nem talál munkát, de hogy ő nem végez fizikai munkát... mert nem az a "szakmája".. én pedig ebből amokuskerékből nem tudok kitörni.. tehát az van már nagyon régóta: anyám nem talál magának munkát egy szakmája van csak ápolónői,, amivel már nemt ud 50 évesen elhelyezkedni mert méga régi okja van,, és itthon ül,, gépezik, jtászik afcebookon egésznap vagy tvzik... Apám dolgozik reggeltől délutánig, hazajön tvzik aztán alszik. Nővérem, reggel hazajön,, laptopján meg telefonán filmet néz avgy akármi, afcebookozik, állitólag állássinterjukra megy,, aztán, este meg megy vissza pasijához. és igy két helyen lakik egyszerre.. Pasija ad neki kaját szórkaozást is biztosít neki, délelőtt meg itthon eszik,, cigizik, közösbe nem száll be. Én nem dohányzok,,,soha nem is ciggiztem... Reggel suliba megyek,, délután pihenek este dolgozok, éjszaka reggelig dolgozok, és én nem szoktam panszkodni,, de kezdem feladni,, mega szervezetem is hogy nem vagyok kipihenve óráákon enm tudok figyelnii, de ha meg nem dolgozok semmire sincs pénz.. se ruhára, se elmenni valahová kiakpcsolodni, se semmire, székünk sincs szinte..meg semmi. lakást is fel kéne ujítani. nagyon rossz helyzetben vagyunk tényleg.. és nem tudunk nem tudokk ebből kitörni mint egy mókuskerék... másfél évem van méga szakmából, de nagyon nehéz így tanulni,, tehát vagy nélkülözök.. és akkor nem dolgozok csak tanulok... de ugyis nehézz.
2016. nov. 8. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, mennyire kell nélkülöznöd, de én azt javasolom, ne dolgozz. Inkább a tanulásra koncentrálj abban az egy két évben amíg nem lesz szakmád. Este sok alvás, napközben tanulj, és nem kell edzőterembe menni, menj futni. Ez helyrehozna. Elvégzed a szakmát, keresel egy állandó munkát, és kitörsz.

Ha esetleg mégis dolgozni szeretnél, én csak azt tudom még javasolni, hogy a megkeresett pénzt gyűjtsd, pl bankban. (Hitelt nehogy felvegyél). És ha kérik otthon, mondd, hogy gyűjtesz, az nem költő pénz. Így hamarabb szabadulsz, a szakma után talán addigra összeszedsz magadnak annyit, hogy biztos háttérrel el tudj költözni.

2016. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kiskorom óta nélklözök.. tehát 1 szobás lakásban laktunk..Majd amikro 10 éves voltam 2 szobás panellakásba kölztünk, de ugy hoyg szüleim svájci frank hitelt vettek fel akkor, vagyis mai napig dupláját fizetik már vissza. vagy tripláját. Kiskorom óta nélkülöztem mindig is, nővérem is,, de ő okosan csinálja mivel lányak született és 15 éves kora óta pasizgat,, és ők peidg tudják neki biztosítani. Anyukám, sose akart másik szakmát tanulni, amikor kicsi voltam, akkor sem.. nem gondoltak a szüleim egyszóvala jövönkre.. Sheogyan sem.Apám 20 éve annál a cégnél gyárnál dolgozik,, és ő olyan ember, aki csak a családtagjaival veszekkszik engem nagyon sokszor vert,,, ksikoromban is, kamazskoromban már székeket,, dobált hozzám meg cipőket mind1, anyám pedig tehetlen volt. De apám ettől függetlneül jó szakember,, sok midnenhez ért. de midnekinek megjavít midnent, d epénzt nem kér el,, még akkor sem ha esetleg felkinálják neki. Nem fogad el. pedig tudja hogy szegényenk vagyunk.. .. És lett volna arra is lehetsőég hogy többet kapjon,, mint amennyit keres, mivel a kezdő villamosménrököket is okosabb nála. Mindenki tőle kér segitséget.. Villanyszereléshez ért, elketronikai műszerész, technikus, plc programozó, atubuszvezetőije is megvan. és nagyon jó szakember de kimondom, annak a gyárnka nevét és olvassatok utána hogy ez a legropsszabb ccég a hyginett kft ami csömörön van .. itt a gyakorin is szidják.. Tök mindegy ki hoygan ért dolgokhoz, midneki majdhogynem mindeki kevset keresenk. Apám 250ezret keres összesen plussz cafetéria és már 19 éve ott dolgozik, gépeket is tervezett.. napi 12 órákat is bent van,, és keres 250ezret,, a komoyl szaktudásával.. Külföldön vagy bárhol másszor, sokszor hallom hogy villanyszerelő vállakozók is jó szakemberek 500-600ezret is megkeresik, külföldön is.. De ő soha nem akart se kimenni, se másik munkahelyet váltani.. Réegbben se, igy tehát mindig nélkülüztünk, kerékpáram sosem volt,, kitapétázva a szobám mai napig nem.. igy sosem tudtam magamhotz hozni barátokat,, ezért azok sincsenek nekem. Mert mai napig szégyenlem.. nincs hova leülteni, nincs poharunk sem meg semmi. Én már 16 évesen diákmunkáztam,,, majd 2 évig szünetlettem megint nem volt pénz, akkor jobb volt mert anyu valamit dolgozott, de akkor is,, hobbim nincsne, sosem volt, sportolni nem járhattam,, régebben sem. mert arra nincs pénz nincs pénz.. és 18 éves koromig 19 éves koromig kihuztam igy és nagy feszültségek árán leértetségiztem, ami közepesre sikerült.. de aztán belestema depibe teljesen, dolgoztam , amjd most tanulok,, megint, de nagyon nehéz, és semmi jövőképem így,, egyáltalán ha elvégezma szakmámat , ha jó eredménnyel, vagy orsszal de kapok -e vele munkát,, vagy hogy legyen mint legyen, barátaim sincsnek akikhez tundék fordulni, se most se régenm nem volt... csak egy ki szobám van egy hverőm ami le van szakadva meg egy ocska szűmitógép és ennyi.. Éveken át tűrtem ezt.. nagyon nehézz. Én mindig mondtam apunak is lépjen ki, vagy csináűáljon egy vállakozást hátha bejön segitek neki.de nem. és az mindig én voltam a boxzsák. mai napig... és már nem bírom... egyszerűen tényleg nem.
2016. nov. 8. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:

En csaj vagyok.

A sztori: 3 gyerek. Furdoszobank 14 eves koromban lett, elotte utcai csaprol hordtuk a vizet. Apam bar nem mondhatnam hogy vert minket, nagy szigor es rend volt. 16 eves korontol kezdve dolgoztam pentek ejjel szombat ejjel. Aztan alkalmi melo. Szorolap, ilyesmi. Kozepsuliban 2 nadragom volt 2 puloverem es 2 cipom. Keves baratom. Aztan èrettségi, fősuli. (Na aztnem birtam munka mellett) kimentem kulfoldre. (Tenyleg mosogattam) lett egy kis penzem es parkapcsolatom. Hazajottem, elvegeztem a sulit.Dolgoztam folyamatosan 2 helyen. Most van autonk, kozos "gyonyoru" hazunk.

Az öcsem volt abban a helyzetben, hogy nem csinalt semmit. Mert kiveteleztek vele. A sulit nem fejezte be, alkalmi munakakbol el. Neha jon kolcson kerni.

Tanulj es "lightosan" dolgozz suli mellett hetvegente. Bird ki ezt a par evet. Udv. Egy 30 eves anyuka.

2016. nov. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kívánok neked sok sok kitartást. Hidd el részedről meg lesz az eredménye. A nővéred meg a kifogás megtestesítője. Szégyelheti magát. Büdös neki a munka. Én is lány vagyok, diplomát is szereztem mégis el kellett mennem gyárba dolgozni. Ott kiderült, hogy más is így van vele. Nincs ebben semmi szégyen.
2016. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!