Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyáméknak,...

Hogy mondjam meg anyáméknak, hogy 3-ast kaptam?

Figyelt kérdés

A matek témazáróm 3-as lett,elkapkodtam és figyelmetlen voltam.Anyám biztos hogy le fog szidni ,ha elmondom.Nem rég is ez volt.Az előző témazáróm is 3-as lett,de van mellette 3 db ötösöm.Szóval 4 körüli átlagom van.Múltkor mikor anyám megtudta elkezdett velem ordibálni és a tanár okolni(meg engem is).Mindig ez van,mindenkit lehord és mikor szólok neki hogy hagyja abba akkor ő azt mondja ,hogy én ne mondjam meg neki hogy mit csináljon.Bezzeg mikor én morgok akkor már egyből le vagyok szidva ,amiért én ilyeneket mondok.Jó jegyeim vannak és sokszor megdícsérnek, csak matekból vagyok hülye.Mindig mikor lehord akkor elkezdem magamat ócsárolni és alig tudom visszatartani a könnyeimet.Alapból szinte semmi önbizalmam sincs,visszahúzódó vagyok és gátlásos.Mindig lehordom magam.Húgom is sokszor kiparodizál ,és nem veszi észre,hogy ez nekem sértő.Amúgy ő szín ötös tanuló,jó még csak 3.-ba jár,de akkor is.Mindig újságolja hogy ő ma hány ötöst kapott,és ez nekem rosszul esik.Van a suliba egy lány (évfolyamtársam),kitűnő tanuló és rettentően beképzelt,csak ő ezt nem veszi észre.Előző héten is odament az egyik tanárhoz és megkérdezte hogy :-Tanárnő ?Ugye félévkor meglesz ebből meg abból az ötösöm ?Ja de jó hogy meglesz !Annyira örülök...Meg ilyeneket.Persze hogy ötös lesz,mert nincs is más jegye csak ötös(max.2 négyese van,de amikor megkapta akkor elkezdett pityeregni).Ha órán nem megy neki valami akkor is szinte sír.Minden tanár kivételezik vele.Jajj,nem ötös lett neki a dolgozata,akkor újraírjuk,egy dolgot mondott órán,mikor mások vagy 10 jó dolgot mondtak,akkor jár neki a plusz pont,de másnak nem,van ilyen meg olyan verseny melyikre szeretnél menni ?Mi többiek is ott vagyunk és ugyanolyan jegyeink vannak mint neki,csak nekünk nem szólnak hogy van verseny.Gondolom irigy vagyok rá,vagy csak idegesít,nem tudom.

Hogy mondjam el szüleimnek hogy 3-as lett a dogám?Várjam meg míg beírják és utána ha rákérdeznek ?Az önbizalom hiánnyal mit lehet kezdeni?



2016. nov. 22. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Nőj fel.
2016. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 acelsziv ***** válasza:
71%

1: Ne hordd le magad. Azzal csak megerősíted a saját negatív dolgaidat.

2: Lehet, hogy a matek alapokkal van gondod, talán nem is sejted hogy van ott valami de biztos oka van annak, hogy csak 3-4 -es körül megy. Erre is van megoldás.

3: Ne foglalkozz másokkal. Se a hugoddal, se az osztálytársaddal. Ne másokéval vesd össze a teljesítményedet, hanem a céloddal.

4: Az önbizalomhiányra is van megoldás. Nézd meg, hogy mely területen vagy gyengébb és erősíts rá. Ha úgy érzed, hogy valamivel nem vagy képes szembenézni tedd meg. Ami nem öl meg az megerősít és kitolja a felső korlátodat.

2016. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Annak, hogy nem figyeltél és kapkodtál, semmi köze se a tesódhoz, se az osztálytársadhoz, se az önbizalmadhoz. Melyik része nem igaz akkor a történetnek?
2016. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Minden része igaz.A tesóm kiparodizál,hogy én hülye vagyok hozzá képest,ezért próbálom neki és a szüleimnek bebizonyítani ,hogy nem vagyok hülye.Emiatt sokszor izgulok és elkapkodom mert túlzottan megszeretnék nekik felelni.
2016. nov. 22. 16:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Na! Most akkor bizonyítottál nekik.

Ja, hogy nem azt amit te szerettél volna?

2016. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy a felét nem kamuzod. Akkor meg a válaszok: tanuljál jobban, szard le, szard le. Ennyi bajom lenne, sikítoznêk örömömben
2016. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A jegyek nem tükrözik azt, hogy ki milyen okos. Nyugodtan megmondhatod a tesódnak is. Azt írtad jó tanuló vagy, csak matekból vagy "hülye". Szerintem a négyes átlag teljesen jó belőle. Nem írtad hány éves vagy, általános iskolás vagy gimis?
2016. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még általános.
2016. nov. 23. 15:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor viszont attól függ hányadikas vagy. A 7.-es évvégi és 8.-as félévi jegyekre gyúrj rá nagyon, a többi igazából soha nem fog számítani. Mondd meg anyukádnak, hogy az ordibálással nem hogy segít, inkább csak ront a helyzeten. Én már csak tudom, mert nálam is rettegéssel teltek a sulis évek pont emiatt... Persze, tudom ez nem valami hasznos tanács, mert az ilyen hülye szülő úgysem látja be, hogy ezzel inkább csak árt neked. Egyszerűen állj elé:Anya, hármast kaptam matekból, ez most így sikerült, de mielőtt elkezdenél ordibálni, a legközelebbi dolgozatnál megpróbálom kijavítani. Ha gondolod segíthetsz rá készülni, de ha nem szeretnél, akkor hadd intézzem én magam. - Valahogy így mondd el neki.

Az önbizalomhiányra azt tudom mondani, hogy képtelenség, hogy valaki mindenből a legjobb legyen. Találd meg a kedvenc tantárgyaidat, vagy egy hobbit és ott próbálj maximálisan teljesíteni. Soha ne azt nézd, hogy a másik miben jobb, inkább saját magadnál próbálj mindig egy picit jobb lenni.

2016. nov. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne bántsátok a kérdezőt én tudom milyen érzés rettegve hazamenni egy rossz jeggyel. Szin otos voltam mindenbol egyszer becsuszott biologiabol egy hármas. Sirva mentem haza tudtam hogy balhé lesz. Anyám jol meg is vert. (Volt hogy a 4es-ért is). Na mindegy. Ha a kozeljovoben varhato hogy tudsz javitani akkor szerintem addig ne mondd el csak ha már ki van javitva. Akkor biztos nem szidnak meg annyira. ( és ugy add elő mintha egy napon kaptad volna a jo meg a rossz jegyet is, nehogy akkor meg az legyen a baj hogy eltitkoltad).

Ha viszont nem tudsz javitani 1-2 héten belul akkor ess tul rajta mielőbb. Pl. Már napkozben hivd fel a szuleidet akkor estére már le fognak nyugodni mire talalkoztok.


Ja és nyugi azota felnőttem és már eszembe se jut ez a rémálom. Tul fogod elni ez adjon erőt

2016. nov. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!