Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szituról? (család, költözés)

Figyelt kérdés

Jelenleg nagyival és anyuval élek egy vidéki városban.

Munkám ugyan van, de nettó 67 ezret fizet...

Nem sok kilátás van, hogy itt találok jobb állást, viszont a fővárosban heti szinten hirdetnek meg szakmámbeli állásokat. Most meg is pályáztam egyet és behívtak interjúra...


Nagynéném, aki már 3 éve Pesten él a családjával.. azt reagálta, csak akkor vállalhatom el, ha nagyiék is költöznek velem... nem hagyhatom őket itt....

Kiakadtam..... Egyrészt itt már nem haladok sehova és vágyom is az önálló életre, másrészt ő is elköltözött és nem terhelheti rám a felelősséget nagyiék miatt... Ha őt ez annyira zavarja, ő is visszaköltözhet hozzájuk, de úgy gondolom nincs joga ezt rám terhelni és azt várni tőlem, hogy mondjak le a jövőmről pusztán azért, mert nagyi és anya nem akar költözni... Hogyan oldjam ezt meg?

Ha valóban felvesznek pesten, nem akarom csak anyuék miatt visszautasítani.... Nem akarom, hogy majd 40 éves koromban azt érezzem, hogy lemondtam a jövőmről miattuk....

Egy életem van nekem is..... Várom a véleményeteket...



2016. nov. 22. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ÉN egyetértek veled, fontos szem előtt tartani a jövődet, nem egyedül hagyod ott a nagymamádat, anyukád is ott lesz vele vagy ilyen erővel akkor a nagynénéd.

Szerintem éld az életed, önállósodj, de mellette tartsd a kapcsolatot a családoddal, látogasd meg őket stb és akkor hátha nem fogják rosszul érezni magukat. :)

2016. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy fogom látogatni őket.. legalább 2 hetente... nem is ez a gond.. hanem nagynéném hozzáállása dühít....
2016. nov. 22. 21:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

NE hagyd hogy meggátoljanak :)

költözz el, amúgysem (csak) a te feladatod a nagyidékat "ápolgatni"

egyébként is mi köze a nagynénédnek ehez? "csak akkor válalhatod el"

miköze hozzá?

(és mond el neki amit itt leírtál "Nem akarom, hogy majd 40 éves koromban azt érezzem, hogy lemondtam a jövőmről miattuk.... "

SOSE mondj le a jövődről!!!!

2016. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged, ment el. A nettó 67 nem túl szép kilátás.

Nagynénéd meg fura, hogy pont ő mondja ezt, aki szintél elment Pestre.

Azért mert Pesten élsz még segítheted a nagyiékat, ha úgy alakul és jó munkád lesz. És egyébként is anyukád is ott lesz nagyiddal, nem hagyod egyedül.

2016. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, viselkedj is úgy!

Kezdve azzal, hogy nagynénéd elküldöd a halál fa.szára, hogy ha ő nem támogatja az anyját, akkor milyen jogon várja el mástól?

Nem tőle függ, hogy te mit vállalsz el, és hogyan, hanem kizárólag tőled. Anyád és a nagyi pedig vagy megoldja az életét kettesben, vagy küldesz valamennyi támogatást, HA MEGTEHETED.

Első időben lehet, hogy az is zsonglőr mutatvány lesz, hogy legyen hol laknod, és legyen mit enned, nem biztos, hogy tudod is őket támogatni.

Sőt, anyádnak sincs beleszólása, hogy mész-e vagy sem! Ha esetleg a nagynénéd őket is elkezdi uszítani, hogy "jajj mi lesz veletek". Mit csinálhatnak, ha elmész? Semmit! 18 felett oda mész és azt csinálsz, amit akarsz (meg amit tudsz).


Nem vagy köteles felpakolni az egész pereputtyodat a hátadra, hogy vidd őket magaddal. Főleg úgy, hogy még nem is lenne hová! Jó esetben lesz pl. munkásszálló, kevésbé jó esetben nézd meg, milyenek az albérlet árak, és tudd, hogy így is elkapkodják.


Arról nem is szólva, hogy egy interjú csak a felvételi első lépcsőfoka, még lehet, hogy semmi se lesz az egészből. Akkor meg kár a semmiért összeveszni egy sza.rkeverő rokon miatt.

2016. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a nagynénédnek mi köze van a döntéseidhez? Hozzá akarsz költözni ? Mert ha nem akkor meg kell neki mondani hogy a te dolgod nem az övé, van anyád max az ő véleményére adsz. Anyàddal meg lebeszéled.

Függetlenitsd maga a nagynénitöl, ne kérj tőle szivességet.

2016. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondom, hogy ez még csak egy interjú....

De nagynéném máris így reagált....

Persze neki így kényelmes,hogy ő éli az életét, én meg maradok itt háziőrnek....

Ő is támogatja amugy nagyiékat anyagilag is és 2 hetente eljönnek a családjával.... ugyanezt én is megtehetem ha elköltözöm.. nem kötelességem velük élni tovább..... neki meg főleg nincs joga ezt az egészet rámterhelni....

2016. nov. 22. 21:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Betegek? Vagy mégis miért kellene neked ott maradnod? Valószínű egyébként, hogy az idős nagyit ki lehet robbantani a környezetéből...
2016. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Manapság az embernek menni kell a munka után, ezt nagynénéd is tudja, nyilván ezért költözött el. Majd felosztjátok egymás között a hétvégéket és kész, nem egy megoldhatatlan feladat. Arról nem beszélve, hogy nagyid, aki az egész életét ott élte le, ahol most van (gondolom), aligha akarna Pestre költözni.
2016. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagynenednek csupan az a baja hogy ha te elkoltozol akkor anyudek esetleg tobb segitsegre szorulnak majd, akkor nehogy tole kerjek. Van hasonlo rokonsag felenk is, ugyanaz a baja. Menj amig tudsz, nagynened hisztije nem er annyit.
2016. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!