Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Világ életemben slamposan...

Világ életemben slamposan kellet öltözködnöm, kinéznem. Mit tegyek? 17/L

Figyelt kérdés

Nagyon régóta érdekel, hogy szépen is ki tudjak nézni, de a szüleimet ez egyáltalán nem érdekli. Két darab farmerom van, abból is az egyik fekete és minden ráragad. Kb. 3 pulóverem, de ebből az egyiknek ki van szakadva az ujja. Bugyijaim 5-6 darab mamabugyi. A télikabátom 4 éve megvan és több helyen kiszakadt már, de összevarrtuk. Szeretnék már ujjat. Egy cipőm van, 5 éves. A hajam borzasztó igénytelen, mert nincs pénzem fodrászra.

Annyira utálom, hogy lehajtott fejjel szégyenkezve kell járnom. A szüleimnek van pénzze, havi 400.000 Ft a keresetük összesen, de nem érdekli őket. Ők is slamposak és jól érzik magukat így, eljrnak egy ruhában 3-4 napot is. Évente kétszer, ha megyünk vásárolni, de akkor se engednek semmit. Szoktam mutatni anyának képeket a neten, de azt hiszi 2 pólóval elvagyok és nem engedi. Kb. 7 éve arról álmodozom, hogy jobb lesz vagy kicsit normálisabban nézhetek ki, de nem. Pénzt nem kapok ilyen dolgokra. Amúgy nem vagyok csúnya vagy igénytelen, de ez sokat ront az önbecsülésemen. Legszívesebben ki sem lépnék az utcára sem.


2016. nov. 24. 22:30
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
96%
Itt a karácsony, kèrj pènzt, ruhát!
2016. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
45%
Ugye ez most nem komoly! Ha viszont igen akkor erre nem tudok választ adni ! 400 papírból nem jut rá???? Van ilyen?
2016. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
28%

17 évesen a saját kis igénytelenségedet már ne a szüleid nyakába varrd!

17 évesen már mehetsz diákmelóra, és lesz pénzed új ruhákra. Gondolom most jön az a válasz, hogy "de nem engedik a szüleim, hogy dolgozzak"..(bár nem értem, hogy ha mégis dolgoznál mégis mit tennének a szüleid)

A hajadnak sem kéne igénytelennek lennie.

Sokan évek óta nem járnak fodrászhoz, mert otthon maguknak levágják. Youtubon rengeteg hasznos videó van otthoni hajvágásokról. De egy csat vagy egy szép hajfonás is széppé teszi a hajat.

2016. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 Metionin ***** válasza:
78%

17 évesen elmehetsz hétvégente diákmunkára és az ott keresett pénzből vehetsz ruhát. Egy műszak 4345 ft, januártól pedig kb. 5 ezer lesz. Egy kilós hádában 10 ezerért rengeteg mindent tudsz venni és márkás, sokszor vadiúj dolgok és nem kell hozzá egetverően sok munkanap. A csóra cipőboltokban meg olcsón vannak tök jó cipők. A hajdat le tudod vágni otthon is, nézz tutorial videókat vagy menj fel egy eladós oldalra, sok tanuló fodrász vállal ingyen vágást, hirdetni szokták.

Amúgy ajándékba karácsonyra vagy szülinapra mit szoktál kapni? Ajándék helyett kérhetsz pénzt és abból vehetnél mondjuk kabátot, cipőt.

2016. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
59%
hát ez elég szomorú
2016. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 KecskeShajt újra! válasza:
92%
Valóban, a diákmunka jó mód a pénzszerzésre, vagy ha esetleg tudsz tartalékolni pénzt a vásárlásra. Vagy esetleg kérhetsz más rokonoktól, ha vannak, ráadásul most lesz Karácsony, ahogy írták is fentebb.
2016. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Nem szoktunk ajándékozni karácsonykor. A szülinapomra anya süt egy tortát, meg általában bonbont vagy hasonlót kapok.

Képzeld nem tudom vágni magamnak a hajamat. Hosszú, sűrű, száraz ráadásul. Head&Shoulders sampon van itthon semmi más. Szerintük így szép és le ne vágassam. Van egy kis félretett pénzem diákmunkából, de fogszabályzóra gyűjtök jelenleg és nagyon fontos nekem.

2016. nov. 24. 22:48
 8/50 anonim ***** válasza:
42%
Bocsáss meg de hitel van a szüleid nyakán? Vagy mi a fene ahová ez a rengeteg pénz elmegy? Ez hihetetlen!
2016. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
15%
Az a te igénytelenséged, ha a ruháid szakadnak... Nekem van 10 éves pulcsim és semmi baja...
2016. nov. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
68%

Zsebpenzed sincs? Abbol le tudnal csipni, turiban fillerekert szuper ruhakat lehet venni. A kedvenc cuccaum onnan vannak. Par uj ruhadarab boven eleg lenne. Hajvagasra magamnak en se vallalkoznek, de ugyesebb baratnore biztos ra mernem bizni. Nekem anyum vagja a hajam, mindujuk neki nagyon jo a kezugyessege. A hajfestest magamnak csinalom, pedig ketbalkezes vagyok.

A fogszabi fontos, azt csinaltasd meg mielobb! Nem csak esztetikai okokbol.

2016. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!