Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha allergiás...

Mit tegyek ha allergiás vagyok a macskára de a baratoméknal 4db macska van és nem fogják miattam elpaterolni a cicákat?

Figyelt kérdés
Nem reg koltottunk haza mert en egy honapig tudogyulladassal szenvedtem emelle multheten kijott egy asztmas rohamom es koderult,hogy macska miatt volt asztmas rohamom...Mivel nekem most egy honapig nem volt keresetem a baratom meg nem keres annyir,hogy rogton alar januartol elkoltozzunk ezert nem tudom mit tegyek..Az oke,hogy itt a korhazba irnak nekem rohamra pipat meg allergia gyogyszert de az a 4 macska nagyon sok a hazban es nem rakjak oket ki a hidegbe..Azok a macskák kegvannak már 6-8 eve, mi meg ket hete koltoztunk haza en uj vagyok a csaladban hiaba vagyok a baratommal fel eve egyutt,de miattam tuti nem fogjak a 4 macskat kidobni...En meg penzhiany miatt egyedul elkoltozni nem tudok..Megmondta az orvos,hogy lehet gyogyszer mellet is befulladok es hiaba kerulom a kacskat,ha macska van a hazban es jarkal akkor a szore mindenhol ott van.. Mit tudnek tenni?:\ Haza koltozni nem lenne egyszeri mert videki vagyok de jelenleg pesten lakom es 200kmre van az allando lakhelyem..
2016. dec. 14. 10:37
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Mikor emlitettem,hogy allergias vagyok a macskara az anyja reakxioja semmi se volt...
2016. dec. 14. 10:39
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
Én se dobnám ki a macskáimat senki kedvéért.
2016. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%

valószínűleg te sem a szőrére vagy allergiás. A nyálukban van egy enzim, ami kiváltja az allergiát. Mivel folyton nyalogatják magukat, ezért ez a szőrükre tapadva száll mindenfelé, és ez váltja ki az allergiát.

Ha te is és a cicák is maradnak, akkor irány az állatorvos. Elvileg van valami oltás a macskáknak (ha jól tudom, már forgalomban van) ami a nyálukban semlegesíti ezt az allergiát okozó enzimet. Be kell adatni mindegyik cicának, és baj megoldva. Valahol olvastam róla, engem nem érint szerencsére, nem vagyok allergiás rá. Ami jó, mert nekünk is van 2 cicánk a lakásban.

Szóval legjobb lesz az állatorvos véleményét kikérni a dologról.

2016. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
Pároméknál kettő van eleinte nagyon zavart. Most már kevésbé tusszogok. En szeretem a cicákat egyébként. Kár h allergiás vagyok rájuk.
2016. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerul egy ilyen oltas egy cicanak?
2016. dec. 14. 11:34
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Köhögj meg tüsszögj, azt csináld!

Te költöztél úgy oda, hogy tudtad, hogy ott vannak a macskák, nem ők kérték. Máshova nem tudsz menni, választási lehetőség nem maradt.

Azt te se gondolod komolyan, hogy valaki kidobja a házi kedvenceit, akikért felelősséget vállalt. Főleg úgy, hogy csak ideiglenesen lakik ott egy "idegen".

2016. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
Előtte hol laktatok? Oda nem tudtok vissza menni? Ketten elköltözni valami kis garzonba nem tudtok? ŰHa tanulsz esetleg koli. Ilyen durva allergia és asztma mellett én mindegyhova de elmennék.
2016. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sajnállak, - tényleg! - de ahogy írtad is, nem kérhető a családtól, hogy az eddig dédelgetett szerencsétlen állatokat kidobják.

Minél hamarabb, ahogy tudtok költözzetek el, addig lehetőleg kerüld a macskás területeket, használj maszkot, szedd a gyógyszert, pipát és ahogy írta valaki előttem, beszélj egy állatorvossal.

2016. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk 4 macskánk 2 kutyánk van igaz az udvaron mivel kertes házban élek! Illetve szobámba 1 mini hörcsög. Mindháromra allergiás vagyok (szőrűkre) ,de megtanultam együtt élni velük és használok gyógyszert is, és nem most jött ki az allergiám hanem 10-17 éve

Mondjuk én lakásban nem tartanék se kutyát se macskát,és tesem várhatod el h változtassanak ezen a szülők

2016. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
86%

8-as vagyok

Azt elfelejtettem írni, hogy nekem egy influenzát követő tüdőgyulladás után kijött egy allergiám MINDENRE.

Háztartási porra, macskaszőrre, de még az utcán is elkapott valamitől, súlyos formában.

Ez nekem nagyon nagy baj volt, mert frissen festett, kiürített szobában tudtam csak feküdni egy speciális anyagú matracon és azt hittem vége a világnak, ... mert nekünk is voltak cicáink, kutyáink és imádtam őket.

Az orvosi segítséggel, nagyon erős, IMMUNERŐSÍTŐ kúrába kezdtem és 2 hónap múlva az egész allergia sztori megszűnt.

(Ezt most lekopogom, kopp-kopp-kopp)

Lehet, hogy neked is a tüdőgyuszi miatt jött ki, mihelyt megerősödsz, nálad is elmúlik, ha addig nem voltál allergiás.

Egyél sok-sok vitamint (akár tablettában) D3 vitamint, de a módszert leginkább a háziorvossal beszéld meg.

2016. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!