Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen szülnétek/ szültet...

Hány évesen szülnétek/ szültetek? Milyenek voltak akkor a körülmények?

Figyelt kérdés

Már megvoltak a jó körülmények (saját lakás vagy ház, stb) vagy a párotok vagy saját szüleitek segítettek pl ott laktatok náluk és neveltétek a babàt?


Szerintetek hány éves korban ideális szülni?

Mennyi ideje volt rendes munkátok?

Meg legyenek már a sajàt jó körülmények vagy elég később?

Mennyi ideje voltatok együtt az apjával? Mennyi az ideális?



Bocsànat a hülye kérdésekért csak nem tudom mit tegyek.

Köszönöm a normàlis válaszokat!


2016. dec. 19. 20:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

24 évesen szültem, több mint egy éve voltam férjnél, 4 éve ismertük egymást. Saját házunk volt, igaz, nem újszerű állapotú, de lakható. Volt egy használt autónk is. 19 éves koromtól volt munkám.

Szerintem ideális a 25-30 közötti életkor a szüléshez, bár tudom, mostanában sokan szülnek ennél később.

Most 39 vagyok.

2016. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Meg nem szultem. A ferjemmel fiatalok vagyunk,3 eve vagyunk egyutt. A kovetkezo 5 evben tervezem, amikor is en 24-29, a ferjem pedig 26-31 lesz. Kulfoldon elunk, itt nem divat a sajat ingatlan, igy ez nem feltetel. Most is lehetne, ha szeretnenk, anyagiak adottak , de meg nem vagyunk gyerekre. Anyosekkal sose koltoznek ossze!
2016. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
32 évesek voltunk, amikor a lányunk született. Megteremtettük először a számunkra megfelelő körülményeket. 8-9 éve dolgoztunk, 13 éve voltunk együtt. Nem tudom mi az ideális, nekünk így jó.
2016. dec. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Ez annyira egyén függő.

Én ideálisnak azt mondanám, hogy mindkét félnek legyen egy szakmája/diplomája amivel el lehet helyezkedni. Emellett azért nem árt pár év munkaviszony sem.

Én legalább 2 éves kapcsolatnál gondolnék gyerekre és házasságra(most nem a tini szerelemre gondolok, hanem ami 20 felett tart ennyi ideje legalább), de még ez se mérvadó.


Aztán ugye jön az élet, ami borítja a "papírformát" és megtörténhet bármi és ahhoz kell alkalmazkodni és kihozni a legjobbat abból a helyzetből.

2016. dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

31. évesen ismertem meg a páromat, 35 évesen szültem az első gyermekünket. 1 év után költöztünk össze, rá egy évre esküvő, aztán rá egy évre estem teherbe. Mindent szép sorban, egymás után. Nem azt néztük, hogy hány évesek vagyunk, hanem azt, hogy a kapcsolatunk elég érett e a gyerekvállaláshoz. A férjemnek hála ideális körülmények közé vállaltuk a gyerekeket.

Mindenünk megvolt, nem okozott gondot a magán nőgyógyász, a babakelengye, a babaszoba, otthon maradhattam mindkét gyerekkel 3 éves korukig.

A pénz nem minden, de a terhesség, szülés, babázás azért sokkal örömtelibb, ha anyagiak miatt nem kell aggódni.

Olvasd el itt a GyK - n, hogy mennyi kérdés van arról, hogy szülőkkel együttélni szívás, hogy kényszerhelyzetben vannak a pénzhiány miatt, hogy mi, hol a legolcsóbb, hogy fiatal kapcsolatban megbánták a gyerekvállalást stb.

Nyilván nincs recept a gyerekvállaláshoz, de a körülmenyek sokkal többet számítanak, mint a szerelem.

2016. dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
19 évesen szültem. 4 havi ismertség után lettem terhes. Szerelem első látásra. Eltelt 16 év, de még mindig együtt vagyunk. Nincsenek anyagi gondjaink. Nem is voltak. Nem mások nyakára vállaltunk gyereket. Szüleim egy hónap után lettek házasok. Több, mint 40 éve tart. Ilyen téren szerencsés család vagyunk :) Anyu 16 évesen szült. Ő is gyerek mellett tanult, dolgozott, mint én. Nem bántam amúgy meg.
2016. dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az első babát a mai korban olyan 25-30 év között ideális. Amit én rögtön megcáfolok kicsit, mert már 31 vagyok, de most már tényleg tervezzük. Mi idén házasodtunk össze, és összességében kb. 4 éve vagyok együtt a leendő apukájával. Dolgozni 25 éves korom óta dolgozom, abban az évben diplomáztam. Szerintem a rendezett körülmények mindenképpen szükségesek a gyerekvállalás előtt. Ideális esetben persze saját lakással, de manapság az is teljesen érthető, ha ez még az első gyereknél ez nincs meg...
2016. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

23 évesen szültem, a párom lakásában laktam, nekem azóta sincs saját lakásom, mert miért tartanánk fent 2 lakást?

Nekem a 20-as éveim elején volt ideális, sajnos már a 30 közelít, így valószínű nem lesz több gyerek, már túl öreg vagyok hozzá.

Két és fél év munka után 30 hetesen kezdtem meg a "pihenőt".

Másfél éve voltunk házasok.

2016. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
15%
35 évesen volt már lakásom megtakarítások egzisztenciáját így mindent meg tudok adni a kicsiknek
2016. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%

Szia! :)Nálunk minden nagyon gyorsan történt :)

Én 19 éves voltam mikor meglett a kislányunk! :)

Igaz mi nagyon fiatalon már együtt voltunk a férjem 15 én 14... 4év után összeköltöztünk decemberben és már januárban terhes is voktam :) Nekem és páromnak is van ház csak az enyémben a szüleim élnek! :)

Mi kb. másfél évig laktunk anyóséknál,a kislányunk első szülinapját már a saját házunkban ünnepeltük.

Minden ember más! :)

Én nem tudom miért,de mióta nagyobb lettem mindig azt mondgam,hogy 18 évesen férjhez megyek,20évesen pedig szülni szeretnék,hogy fiatal anyuka legyek :) de kinek hogy...

mondjuk a férjhez menni az bejött csak a kislányunk jött egy évvel hamarabb.:)


Amúgy,ha nem zavar a kérdés!!

Miért kérdezed mind ezt? Babát szeretnél vagy esetleg már várandós vagy és nem tudod mitévő légy?

(ha nem szeretnél ne válaszolj! ) :)

2016. dec. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!