Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok, akik 23-24 évesen...

Azok, akik 23-24 évesen szültétek az első babátokat, milyen körülmények közé vállaltátok? Tervezett volt?

Figyelt kérdés

A párotok hány éves,mióta vagytok együtt? Házasok voltatok? Saját lakásba vállaltátok? Örököltétek,vagy Ti vettétek?

Mennyi havi bevételre vállaltátok? Ebből mennyi a ti gyedetek?

Jó döntés volt?



2013. máj. 24. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyidősek vagyunk. 24 éves korunkban született a kisfiunk. Most 26 évesek vagyunk. 9 éve vagyunk együtt. 22 évesen házasodtunk össze. Mikor megszületett még albérletben laktunk, de 4 hónapos korában saját lakásba tudtunk költözni. A lakást a szüleim vették spórolt pénzből és telek eladásból. A két évvel ezelőtt én 50 000 Ft gyedet kaptam kb ha jól emlékszem, férjem pedig 160.000 körül, de pontosan már nem emlékszem. Ekkor még fizettük az albérletet is. Most már jobb a helyzet. A férjem 210-220 ezer közt kap, plusz szép kártya én pedig már csak gyes-t kapok+ családi pótlékot.

A lehető legeslegeslegjobb döntés volt. Imádjuk a kisfiunkat, és szeretünk fiatal szülők lenni. Ja! És úgy vállaltuk a babát, hogy benne volt a pakliban az is hogy lehet hogy még sok-sok évig, albérletben fogunk élni. Manapság már nem egyszerű dolog a saját lakás. Tisztában vagyunk vele hogy a mienk nagyon szerencsés helyzet.

2013. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Párom 29 én 24 vagyok. 8 éve vagyunk együtt és nem vagyunk házasok. Külföldön élünk albérletben, párom kicsit többet kap a minimálbérnél, de én kb fele annyit, mintha dolgoznék, és azt is jövő hónapban kapom utoljára. Utána csak a családi pótlék, ami igazán nem sok, így augusztusban megyek vissza dolgozni részmunkaidőben. Tervezett volt a baba, és nem bántuk meg, de Magyarországon nem mertem volna ilyen fiatalon bevállalni még akkor sem, ha mindkettőnknek van állása.
2013. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22 évesen estem teherbe, nem volt tervezett. Már fél éve jegyben jártunk az esküvőt a következő év tavaszán akartuk, de előrébb hoztuk az év őszére. Akkor voltam 10 hetes. Saját családi házba költöztünk a kertvárosba, nem mi vettük, kaptuk. A férjem jól keres, vezető pozícióban van én GyED-et kaptam. 3 évre rá bevállaltuk a második gyereket. Igaz még megvan a férjem tuti munkahelye, de hamarosan megfog szűnni a cég. A gyönyörű házat áron alul eladni nem akarjuk. kiadni ilyen rezsivel szinte lehetetlen. Kénytelenek leszünk egy dunántúli albérletbe költözni 2 gyerekkel. Erre alapozni, hogy most mi van vagy mit kapsz vagy mennyi a fizu nem lehet sajna a mai világban, mert egy tőled független tollvonás mindent romba dönthet.
2013. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 27 éves vagyok a párom 40.

24 évesen szültem a kisfiúnkat és 7 éve voltunk akkor együtt. Nem terveztük.

Sőt akkor kezdtem el dolgozni így a GYED-hez szükséges munkaidő sem lett meg így csak GYES-t kaptam és családit. A párom nettója 150-200 ezer között volt/van havonta.

Saját házunk nincs albérletben élünk azóta is, de nekünk ez a praktikus mert a munka miatt sokat költözünk.

Házasok sem vagyunk.

2013. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23 évesen lettem terhes, férjem 28 volt, 4 éve voltunk együtt. nem voltunk házasok, albérletben éltünk, 300ezer havi bevételre vállaltuk úgy, hogy én külföldön dolgoztam. 50ezer gyedet kaptam. fél éve vettünk egy kertes házat hitelre. A kettőnk fizetése jövő hónaptól jóval 300ezer fölött lesz, újra dolgozom ugyanis, csak itthon. a gyermek másfél éves. Nem volt tervezett baba.
2013. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 22 évesen lettem terhes, párom is annyi volt. Eleinte apunál laktunk, aztán albérletbe, és 6 éve voltunk együtt. A baba meglepi volt. Rá két évre született még egy gyermekünk (albérletbe). Nekem a GYEDem 65ezer körül van+családi pótlék, párom 130ezer körül keresett. 4 hónapja viszont egyedül maradtam a gyerekekkel albérletbe, így az anyagiak nagyon nehézkesek most... :O De amíg együtt voltunk egész jól megéltünk.

26 éves anyuka

2013. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok, 29 hetes babás (augusztusban szülök, akkor már 24 leszek). A párom 30 éves, és most 6,5 éve vagyunk együtt. Terveztük, de nem hittük, hogy már a harmadik hónapunk sikeres lesz. Nem vagyunk házasok, nyárra terveztük, de mivel addigra nagy pocakom lesz, az esküvőt napoljuk. Bár anyósék nagyon szorgalmazzák, mi úgy vagyunk vele, hogy majd lesz esküvő, viszont így is boldogok vagyunk, úgy is azok leszünk, egy papír igazán nem változtat rajta. Saját családi házba vállaltuk a babát, de most tervezünk venni egy lakást, reméljük, ma már kapjuk a híreket, hogy összejöhet-e a dolog. :) A házat a szüleim vették, ők a haszonélvezők, én a tulaj. A vásárolni kívánt ház a párom nevén lesz. Tervezzük, hogy mind a kettőt majd a kislányunk nevére íratjuk.

A havi bevétel nekem a munkahelyemen olyan 100-110 000 Ft körül mozgott, (most lesz az első táppénzes hónapom) és a páromnak 200 000 Ft körül van a jövedelme.

Úgy gondoljuk, jó döntés volt. :)

2013. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!