Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek annak az érdekében...

Mit tehetek annak az érdekében hogy a biológiai apa nevére kerüljön a gyerek, ha nem telt el a válás óta 300 nap?

Figyelt kérdés
Ha kell az Atyauristenhez is elmegyek,csak tudjam,hogy merre kell indulnom
2017. jan. 2. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Esetleg apasági nyilatkozat? Nem tudom pontosan.
2017. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Állítólag az kevés.
2017. jan. 2. 11:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg semmit.Ha megszületik automatikusan a volt férj nevére kerül.Utána lehet intézkedni,ami abból áll,hogy a volt férjed elismeri,hogy nem az övé,lemond róla,majd a biológiai apa a nevére veszi.Ez a hivatalos eljárás,nincs más út.
2017. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Bocsánat,van még egy járható út.Ha a biológiai apa elvesz feleségül,és mikor a baba megszületik,már házasok vagytok.
2017. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Ma már nyitva vannak a jogsegély-szolgálatok, ügyvédi irodák.
2017. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

A volt ferjed nyilvan nem szeretne magaenak mas gyereket. Szepen lemond rola hivatalosan, az uj parod pedig alairja az apasagi nyilatkozatot.

Amugy bemesz a helyi anyakonyvezetohoz es o utba igazit.

2017. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
Leírták, mit kell tenned, de nem tudtad kié a gyerek? Hogy derült ki, hogy másé az utód?
2017. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én pontosan tudom kié a gyerek,az új páromé. Csak nemrég adtam be a válópert, és azt hallottam, hogy ha nem telik el 300 nap ,akkor a volt férj nevére kerül a gyerek.
2017. jan. 2. 16:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdezem, mert nem vágom én sem ezeket a jogi bla-blákat. Amikor megszületett a gyerek, akkor nem a vérszerinti apját kellett megadni? Úgy tudtam, hogy akkor azt kell megmondani nem? Amúgy meg várni kell kicsit és kész, nem lesz ebből gond, a gyerek kicsi még észre sem veszi, több év múlva meg kit érdekel?
2017. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pontosan ilyen helyzetben voltam én is. Ahogy már előttem írta valaki, ha összeházasodtok akkor nem kerül a volt férj nevére.

Mi decemberben váltunk el hivatalosan. Februárban lettem terhes

A fogantatástól szàmoljàk az időt így sehogy se tudtuk volna elkerülni csak a házassággal.

Ha nem házasodtok össze, először mindenkèpp a volt férj nevére kerül és csak utána változtatjàk át, hiába nyilatkoztok màr jóval a baba születése előtt.

Nem tudom miért de ez a törvèny.

A mostani férjem kizártnak tartotta, hogy egy percre is a volt férjem nevére kerüljön a gyerek így nem volt kérdés a hàzasság.

2018. aug. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!