Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekek, akiknek elváltak a...

Gyerekek, akiknek elváltak a szülei, elmesélitek hogy hogy éltétek ezt meg?

Figyelt kérdés
Kort, nemet, ha lehet.

2016. márc. 23. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

6 éves voltam, nem rázott meg, megkérdezték, kihez akarok költözni, anyut választottam, apám egy darabig a gyerekszobába költözött, ezt nehezményeztem, aztán egy ideig féltékeny voltam a nevelőapámra, de van 2 garnitúra szülőm, mindenhonnan kaptam ajándékot, most meg sok szerető nagyija van a gyerekeimnek.

35/N

2016. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Örültem. Apám alkoholista volt (rendszeresen agresszív volt anyummal, velem meg a tesómmal is). Óriási megkönnyebbülés volt hogy kilépett az életünkből.
2016. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Mivel 5 hónapos voltam nem hiszem hogy feltűnt. Később sem bántott a dolog, mivel én így szoktam meg. 14L
2016. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
26%

Tudod, bizonyára egy bizonyos ok miatt váltak el.

Előszőr olyan hogy eggyütt vannak csak azért nem jön haza az egyik mert sokáig dolgozik pl. De késöbb meg lehet szokni.

2016. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Ment a zöld :)

További válaszok is jöhetnek :)

2016. márc. 23. 15:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz volt.

A sok veszekedés miatt nem tudtam tanulni. Ötös voltam.. most kettes vagyok.

Kb 1 hete rendeződött az egész azzal hogy apu elköltözött.


De azelőtt...


13/L

2016. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

12 éves kor körül voltam mikor elváltak. Apám alkoholista volt, terrorizálta a családot, rajtam kívül mindenkit megvert. Nem szerettem és alig vártuk mindannyian, hogy megszabaduljunk tőle.

A válás, illetve, hogy minden közös adósságuk anyámra maradt, 10 évre padlóra küldött minket rendesen, albérletből albérletbe költöztünk, nekem pedig hamar felkellett nőni és anyagilag segíteni mindenben. Most kezdjük magunkat összeszedni.

Ez a helyzetet apám okozta, és megélni eléggé nehéz volt, így semmi jót nem kívánok neki.


21/N

2016. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugodtam. 17/l akkor 6 eves voltam
2016. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
11 voltam, szornyu volt. Anyam megcsalta apamat, eljart a szeretojehez, kozben veszekedtek, kolcsonosen feketitettek egymast nekunk, nagy nehezen elvaltak es elkoltoztunk, de anyam meg evekig fujt apamra, mocskos dolgokat mondott nekunk, megtiltotta, h beengedjuk, ha jott ertunk. Idegosszeomlast kapott es a baratnojekent kezelt, a felnott problemaival is engem terhelt, mint lanygyereket. A batyam fujt az uj parjara, aki hamar le is lepett, de elotte meg megfogant a harmadik gyerek, akit az apja egyaltalan nem latogatott. Utana tok egyedul nevelt harmunkat, persze csalados szeretok idorol-idore voltak, akik miatt vegigbogte az osszes meghittnek szant csaladi unnepet, mondvan nem mintha ti nem volnatok jok, de hianyzik xy, aki epp otthon van a felesegevel. 11 evesen véget ert a gyerekkorom. En lelki szemeteslada lettem, a batyam mrg tiszteletbeli "ferj". Tole vart el minden anyagi es fizikai segitseget, mint egyetlen ferfitol a csaladban. Felnottkent mar latom, h anyam eleve egy osdzeferhetetlen, gyulolkodo, masok eleteben vajkalo nember. Mai fejemmel nem csodalom, hogy 30 eve nincs senkije.
2016. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5 éves voltam, mikor elköltöztünk és elváltak a szüleim.

Apám sokat ivott, és ha részeg volt, verekedett is.

Örültem neki, hogy elmentünk végre.

2016. márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!