Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem pénzügyi zsákutca,...

A feleségem pénzügyi zsákutca, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején. A feleségem és én külön kasszán vagyunk. Ennek oka az én bizalmatlanságomhoz vezethető vissza. Nem mondanám, hogy ez teljesen az ő hibája, inkább a személyiségemből fakad, egész egyszerűen nem szeretek osztozkodni, az viszont tény, hogy megpróbáltuk eleinte közösen, de nem tudtunk annyit félretenni, amennyit elterveztünk.


A kiadást a következőképpen oldottuk meg: övé a lakás, az enyém pedig minden más. Ezalatt gondolok az élelmiszerre, a tisztálkodásra, rezsire, stb. Ezek a kötelező kiadások, ezen felül természetesen vannak egyéni igényeket kielégítő kiadások, pld telefonszámla, kisebb hitelek, ruhavásárlás, stb. Számokat most nem fogok írni, de látható, hogy az én kiadásaim nagyobbak, ezt alátámasztja az is, hogy én rendszeresen nyomon követem a költségeimet egy táblázatban, ahol a havi végösszeg olykor jóval meghaladja az övéit, főleg téli időszakban. Nekem ez nem probléma, de ennek ellenére mégis pénzügyi feszültség van közöttünk. Szerintem ennek két fő oka van:


- A fizetés. A jövedelmünk közel azonos, sőt, ha órabérbe lebontanám, az övé talán több is, viszont én megközelítőleg másfélszeresét keresem az övének. Hogy is van ez akkor? Az ledolgozott munkaóráimon kívül vállalok még munkát, túlórázom, stb. Csak említés szintjén, de a tavalyi évben több, mint 500 órát dolgoztam a rendes munkaóráimon kívül, szemléltetésképpen ez olyan, mintha egy évben 15 hónapot dolgoznék. Kicsivel többet is. Az innen befolyó keresetemet általában a hobbijaimra, az aktuális igényeimet kielégítő szolgáltatásokba fektetem, vagy egyszerűen csak félreteszem megtakarítás címszó alatt, a lényeg, hogy ezt az összeget sosem kalkulálom a kötelező kiadásokhoz. A feleségemet ez zavarja, olyan logika mentén halad, hogyha többet keresek, akkor többet is adjak bele a "közösbe". Csak azzal a változóval nem számol, hogy nekem ez a többlet rengeteg idővel és lemondással jár.


- A feleségem pénzügyi nem hozzáértése. Általában a hónap elején rendezi a kiadásait, így közvetlen fizetés után le is apad jövedelmének a fele, ellenben az enyémmel, mivel én többször fizetek, kevesebbet, de ebből annyit lát, hogy kevés a kiadásom. Nem tudja sajnos beosztani a pénzét, és túl is költekezi magát rendszeresen. Példának okán megbeszéltük, hogy a tavalyi egy költséghatékony karácsony lesz. A húgáéknak közös ajándékot vásároltunk, nem drágán, ahogy azt előzetesen megbeszéltük, majd egyedül visszament vásárolni, és vett nekik külön-külön ajándékot, nem is olcsón. Simán beletolt az ünnepekbe negyedmillió forintot, közben azt beszéltük, hogy a töredékéért fogunk vásárolni. Arra akarok ezzel célozni, hogy képtelen megálljt parancsolni magának.


Miután folyton-folyvást elfogy a pénze, hirtelen felindulásból úgy döntött, cseréljük meg a kiadásainkat. Hiába próbáltam neki észérvekkel elmagyarázni, táblázattal alátámasztani, hogy ő nem fog ezzel jól járni, kötötte az ebet a karóhoz, hogy az én kiadásaim sokkal kevesebbek. Hát legyen. Végül, nem lett igaza, de túl büszke elismerni a vereségét, és továbbra is engem hibáztat: sok fürdővizet használok, égetem a lámpákat, miért megy a tévé meg a laptop egyszerre, stb. Úgy érzem radikális változtatásokra van szüksége, de én tanácstalan vagyok, és már az őrület szélén állok a rigolyái miatt.


Ötletek?


2017. jan. 14. 11:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
66%
Legyetek teljesen külön kasszán. A bérlés+számlákat 50-50 be fizessétek. Utána meg mindenki azt kezd a pénzével amit akar. Külön vegyetek mindent. Egyébként a mostani rendszeretek nem rossz de egy kicsit próbáld meg lazábban venni mert ez a táblázatos,leirogatós módszer egy picit beteges.
2017. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
80%

Gyerekesek vagytok. Sem a házasság nem nektek való, sem ti egymáshoz.

Bocsántat, hogy értelmes tanácsot nem tudtam adni, de nekem ez jött le. :(

2017. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
91%
Ha a számoknak nem hisz, akkor nem tudsz vele mit csinálni. Ha megbeszéltek valamit, és nem tartja magát hozzá, azzal se nagyon tudsz mit csinálni. Sajnos nincs ötletem. Jó úton haladtok a válás felé.
2017. jan. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
73%

Az én válaszom azért nem fog neked tetszeni, mert én alapban másképp látom a házasságban a pénzkezelést.

Fel sem tudom fogni, hogy két ember ilyen szoros szövetségében ez hogy lehet másképp, még ha az egyikük kevésbé is ért a pénz kezeléséhez.

Az egyetlen, amit javasolni tudnék, hogy közös kassza és a feleség módszeres megtanítása a közös pénz kezelésére, ami belátom nem könnyű feladat olyan ember esetében, aki hajlamos a költekezésre.

Nem hiszem, hogy egy házasságban sokáig tartható ez a ki-ki állapot, mert mi van olyan esetben, ha egyikőtök lebetegszik, elveszti a munkáját, gyerek születik, stb.

Ahogy mondtam is, próbálj vele beszélni, járjatok együtt vásárolni, figyeld a pénzmozgást, de ezt az állapotot szüntessétek meg, mert jóra nem fog vezetni.

2017. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nektek mindkettőtöknek van ebben a helyzetben sara. Házasságban eleve nem értem a külön kasszát,de ez az én hozzáállásom. Viszont,ha már külön kassza, akkor az elvileg azt jelenti,hogy a megbeszélt közöst befizetem, a többivel meg azt csinálok, amit akarok. Pl. elverem a húgomnak ajándékra, vagy elköltöm a hobbimra... A másik nem szól bele, egészen addig, amíg emiatt nem kell tőle kölcsön kérni. Én a helyetekben azt csinálnám, hogy elfelezném, vagy jövedelemarányosan leosztanám a közös költséget és mondjuk a maradék valahány százalékát kötelezően megtakarításba tenném. A többi saját szükségletre. Értelem szerűen kevés marad új ruhára, fodrászra, utazásra, ha ajándékokat vásárolunk. Szépen, diplomatikusan fogalmazol, tényszerűen, de valahogy azt is kiérzem, hogy lucsit lenézed a feleségedet.Az ésszerű kérést külön kell választani a hisztitől: lehet, hogy tényleg sok víz fogy, valóba nem kell több dolognak együtt menni, ezekre oda lehet figyelni.
2017. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 A kérdező kommentje:

#1


A táblázatban csak a saját pénzem mozgását követem. Általában hónap elején célul kitűzök egy összeget, amit szeretnék megkeresni, majd a kiadásimat is ahhoz igazítom. Szerintem ez inkább tudatos, mint beteges.


#4


Segítenék én neki, de nem hisz a számoknak, nem hisz a tényeknek. Érzelmi alapon hozza a döntéseit. Lecserélte a jól működő, méregdrága telefonját egy másik méregdrága telefonra, a szekrényekből már folyik ki a cipő, mert minden hónapban vesz egyet, ezek után pedig képes rácsodálkozni, hogy a hónap közepére eltapsolt 150e forintot. Hogy segíthetnék neki?

2017. jan. 14. 12:03
 7/88 anonim ***** válasza:
64%
Lehet lepontozni a 2.-at, de totál igaza van. A feleséged egy nagy buta gyerek, 0 pénzügyi intelligenciával, ráadásul észből sem oszottak neki sokat, sem pedig önuralomból. Aki nem ért se a szép szóból se az észérvekből, azzal szenvedjen, akinek két anyja van. De elképesztő vagy te is amúgy, hogy ilyen súlyos problémával még feleségül is veszed, nemm pedig a házasság előtt oldanátok meg. Most meg persze szívod a fogad....
2017. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
70%

Beteg és nevetséges amit műveltek, és jogilag is teljesen nonszensz. Házasságban minden jövedelem közös, egyszerűen röhejes ez a te pénzed én pénzem dolog. Mi a fenének házasodtakok össze, ha nem akartok együtt élni??


Egy közös számla és kész, minden kiadást arról kell intézni, a nagyobb kiadásokat pedig közösen eltervezni és megbeszélni. Más működő modellt én nem tudok elképzelni.

2017. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
80%
4-es: én láttam már itt olyan kérdést, amit pici gyerekes nő tett fel, mert mikor gyerekkel otthon volt is külön kassza volt, a férj úgy gondolta, az asszony oldja meg továbbra is, hiába a közös gyerekkel van otthon.... Nem kicsit beteges.
2017. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
39%
Jézusom, de modoros nagyokos vagy...
2017. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!