Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedvenc idézet, mely az igaz...

Kedvenc idézet, mely az igaz barátságról, igaz barátokról szól?

Figyelt kérdés
Olyan kellene,ami pár soros,tehát nem túl hosszú és nagyon széééép:)
2010. máj. 5. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nem az az igaz barát aki veled együtt nevet, hanem aki veled sír"

Most nagy hirtelenjében ez jutott eszembe, azt hiszem így van.

2010. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Márai Sándor, Füveskönyv, A barátságról:


"Nincs emberi kapcsolat, mely megrendítőbb, mélyebb lenne, mint a barátság. A szerelmesek, igen, még a szülők és gyermekek kapcsolatában is mennyi az önzés és a hiúság! Csak a barát nem önző; máskülönben nem barát. Csak a barát nem hiú, mert minden jót és szépet barátjának akar, nem önmagának. A szerelmes mindig akar valamit; a barát nem akar önmagának semmit. A gyermek mindig kapni akar szüleitől, túl akarja szárnyalni atyját; a barát nem akar kapni, sem túlszárnyalni. Nincs titkosabb és nemesebb ajándék az életben, mint a szűkszavú, megértő, türelmes és áldozatkész barátság. S nincs ritkább."


Ugyan nem rövid, de szerintem gyönyörű!

2010. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindig a barátom maradsz: túl sokat tudsz :):):)
2010. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az én kedvenceim:

"Egyszer azt mondtam: a világon a legerősebb kötelék a barátság. Nem ok nélkül, lévén, ez az egyetlen kötelék."

/Jeremy Taylor/


"Szeretlek, mert ahogy kezed végigsimított lelkemen, nem a sok bolond, kicsinyes gyengeségre ügyelt, miket lehetetlen nem észrevenni, hanem kibontotta azt a ragyogó szépséget, amit eddig senkinek sem volt türelme felkutatni."

/Roy Croft/

2010. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!