Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan zárnak el a családi...

Jogosan zárnak el a családi örökség elől?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim most adták el egy nyaralojukat és annak az árát akarják szét osztani az unokák között.

Hatan vagyunk, abból kettő meg kiskorú. Tehát addig a bankban lesz.

Én már 20 éves vagyok, de van egy párkapcsolatom 4eve amit az egész családom ellenez.  Ebből kifolyólag nem kapom meg a pénzt , mert hogy a párom befolyásol stb stb és elkoltenem hülyeségekre. Természetesen nekem is megmarad a pénz a bankban , de nem nyúlhatok hozzá addig amíg tart ez a kapcsolat.

Egy jó ugrodeszka lenne nekem  ez, eltudnam kezdeni az életemet.

Szerintetek ez jogos?


2017. jan. 31. 11:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

Az nem örögség

A nagyszüleid azt csinálnak a pénzükkel, amit akarnak

Más kérdés, hogy te meg szóba akarsz még állni velük a zsarolásuk után

2017. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Náluk lakom most a suli miatt.

De nem akarok itt maradni. Arra is fogják, hogy itt lakom eszem stb. Nincs szükségem semmire, de en kulonszeretnek menni.

De a legnagyobb ok az a párom. Őt meg nem fogom "eladni" pár millióért.

2017. jan. 31. 11:42
 3/34 anonim ***** válasza:
91%

1. Miért tiltják tõled a párodat?

2. Ha beteszik neked a bankba,akkor még jól is jársz,mert kamatozik,de az is lehet,hogy csak zsarolnak a párod miatt.Nagyon fiatal vagy még, és lehet nem biznak meg benned.

2017. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%

Elsőnek igaza van, ez ajándék, nem örökség. Úgy osztják el, ahogy akarják, ha a 6 unokából csak 3 kapna, arra sem szólhatna senki semmit. Feltételeket is szabhatnak, teljesen jogosan, mivel az ő pénzük, az meg rajtad áll, hogy mennyire akarod a lóvét, beáldozod-e a pasidat/nődet érte.

Mellesleg nem értem, hogyan lehet kontrollálni azt, hogy teljesül-e a feltétel. Házasságot kell kötnöd valaki mással, vagy mi?

2017. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

1. Örökség élö ember után nem létezik, amíg él, addig a vagyon teljes mértékben az övé, azt csinál vele, amit akar.


2. Ha te ott élsz, akkor te természetben kapsz tölük elég sokat, amit a többi unoka nem.


3. A nagyszülöknek joga van nem adni neked a pénzükböl, föleg, ha a párod ellenszenves nekik (és valószínüleg az ö szempontjukból okkal)


4. Az is már túlmegy a kötelezö szinten, hogy egyáltalán számításba vesznek és a részedre félretesznek egy összeget. Ahhoz megintcsak joguk van, a pénzajándékot feltételhez kötni.


5. Tenni ez ellen nem tudsz semmit, de a helyedben inkább annak örülnék, hogy egyáltalán megengedik, hogy náluk élj.

2017. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%

Törvényesség szempontjából jogos, etikai megítélni meg nehéz lenne a részletek ismerete nélkül.


Pl. nekem se tetszene, ha lányom bűnöző/nepper férfival jönne össze, vagy fiam egy idősebb lumpen nővel.

2017. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazatok van, hogy azt csinálna vele amit akarnak. De nekem ez nagyon rosszul esik, igazából nem a pénz miatt. Persze, jól jönne. Hanem, hogy így állnak hozzám.

2017. jan. 31. 12:15
 8/34 anonim ***** válasza:
32%

Gondolom a többi válaszoló valóban úgy érezni ikyen helyzetbe ahogyan azt leírták👍

Nekem is rosszul esne. Egyébként meg mond azt hogy szakítottatok biztos megtudnád oldani hogy ne tudjanak róla. Én is hasonlo helyzetbe vagyok csak én apám részéről nem sikerült beletörődnie 5 év alatt hogy nem egy magyarral vagyok tudod mit egye meg a pénzét.

2017. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
41%
Hát persze, hogy így állnak hozzá. Ellenzik a pároddal a kapcsolatot az gondolom azt jelenti, hogy ezt napi szinten megkapod, nem viheted hozzájuk, beszólogatnak rá, gúnyolják, akár kitalálgatnak róla sztorikat, próbálnak mással összehozni, stb. Te mégis náluk élsz, és kuncsorogsz a szeretetükért, tiszteletükért. Legyen már egy kis önbecsülésed...
2017. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azon kéne elgondolkodni, hogy miért utálják a párod. Lehet, ha felszállna a rózsaszín köd, te is látnád a hibáját és az okokat, ami ide vezetett?
2017. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!