Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még itt olyan személy,...

Van még itt olyan személy, akinél a politika családon belüli veszekedést/gyűlöletet okozott?

Figyelt kérdés

Sajnálatos módon, az anyai nagyszüleim (és nagybátyám) erőteljesen balliberális nézetűek, gyakran erőszakosan hangoztatják torz eszméiket, és emiatt pedig sokszor elszakad nálam a cérna. Ők viszont olyankor annál inkább mondják a magukét... Igyekszem nem törődni velük, amikor ez megy, de mégis, alaposan felszökik a vérnyomásom, amikor például a migránsokat védik.

Olvastam régebben a Gyakorin, hogy nem szabadna a családban politizálni, de ez a "gondolat" számomra egészen addig a pillanatig ismeretlen volt, sajnos nem azt a "mintát" tapasztaltam az évek során.

(24 éves leszek.)


2017. febr. 1. 12:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
87%
Mint ahogy el is ismered, direkt huznak vele. Tehat mar te is elmagyarazhattad a te politikai nezeted, ha tudjak, hogy mivel cukkoljanak. Ne valaszolj vissza, ne durranjon az agyad, beszelgess masrol es akkor nem fognak szorakozni veled. Habar, ugy latszik, veled konnyu.
2017. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

13:05

Legtöbbször komolyan gondolják, nem csupán a "vicc" kedvéért, néha viszont az is előfordul.

2017. febr. 1. 13:07
 3/39 anonim ***** válasza:
86%
En nem is viccre gondoltam. Halal komolyan b@,ztatnak, mert sikerul nekik. Ugrasz ra. Vszont azzt kerdeznem, hogy a gyulolet toled ered irantuk? Nagyon ugy hangzik, hogy nagyon haragszol rajuk.
2017. febr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem családi, baráti körben is nyugodtan lehetne ezekről a témákról beszélgetni, esetleg "vitázni", csak mindezt normális hangnemben, és megbeszélni a nézeteket, nem pedig a másikat győzködni, erőszakos módon.

A legegyszerűbb az lenne, hogy ha legközelebb előállnak a témával,akkor reagáld le nyugodt hangnemben és stílusban, hogy rendben, érted az ő nézeteiket, véleményüket, neked más a véleményed, de ez nem baj, és rakj pontot a dolog végére. Ha látják, hogy nem vagy erre vevő, előbb-utóbb megunják.

2017. febr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

13:12

Nem ugratnak, csak ritkán. Gyakran egymás között beszélik meg, és elég, hogy hallom őket.

Igen, a gyűlölet tőlem ered, mert nem tudom elviselni, hogy a saját nagyapám, nagymamám, nagybátyám antimagyarok.

2017. febr. 1. 13:16
 6/39 anonim ***** válasza:
96%
Itt azzal van a baj, hogy minkét fél azt hiszi, hogy csak neki lehet igaza. Te is úgy írsz, hogy az ő elgondolásuk a torz, véletlenül sem a tiéd. Alacsony intelligenciára vall. Ott nincs probléma, mikor mindenkinek megvan a saját véleménye, de képes elfogadni, hogy a másiknak is van.
2017. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, akkor lényegében te nem tudod lereagálni, hogy másnak más a véleménye, és pont te vagy aki felhúzza magát ezen. Mindenkinek olyan véleménye, álláspontja van amilyet szeretne, még ha szerinted az még hülyeség is. És nyugodtan meg is beszélhetik maguk között, ha téged nem érdekel, vagy hülyeségnek tartod amit mondanak, akkor egyszerűen hagyd figyelmen kívül, és ne szólj bele.
2017. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Másik 13:12-es válaszoló, köszönöm a tanácsaidat!

Volt, hogy megpróbáltam, de nem lett jó vége.

2017. febr. 1. 13:18
 9/39 anonim ***** válasza:
73%

"Igen, a gyűlölet tőlem ered"


Igen, nalunk is van ilyen a csaladban, verfideszes, es nem birta 2002ben elviselni, hogy a csalad tobbi tagja nem a fideszre szavazott. Gyakorlatilag testveri kapcsolatokat vert szet evekre.


Ha szerinted antimagyar aki nem akarja agyonlovetni a migransokat, akkornagyon komoly baj van a fejeddel. Eleve mar az sem lehet teljesen szazas aki ezt a szot komolyan hasznalja masokra.

2017. febr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

13:17

Nem vagyok hülye, ha arra célzol. Ilyen kevés információ alapján nincs jogod ilyen kijelentéseket tenni.

Pszichésen súlyosan beteg vagyok, de nem az elmémmel vannak gondok.

2017. febr. 1. 13:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!