Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 éve halt meg az anyukám, de...

3 éve halt meg az anyukám, de csak egyre nagyobb a fájdalom amit érzek, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudtam alkoholista volt, de mégis a legtökéletesebb ember akit csak ismertem. A nagyszüleim neveltek nagyrészt, amikor anya ivott, mindig náluk voltam. Csak ők hárman voltak nekem. Nincs testvérem, az apám pedig már kiskoromban elhagyott minket. Anyukám 3évvel ezelőtt öngyilkos lett. Engem pedig mérhetetlen fájdalomban hagyott itt. A nagyszüleim már nagyon idősek és betegek is, ha ők is meghalnak soha senkim nem lesz többé. Rengeteget sírok és sokszor kívánom hogy bárcsak egyik nap ne ébrednék fel többet, hogy véget érjen ez a véget nem érő szenvedés. 18/L
2017. febr. 18. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne élj a múltban, próbálj felnőni. Fordítsd meg az életszemléletedet: ne azt várd, hogy mások adjanak neked szeretetet, hanem te adj másoknak, konkrétan pl. a nagyszüleidnek, akik nyilván emellett minden elismerést is megérdemelnek. És vedd tudomásul, hogy az ember mindig egyedül van az életben. Bár nagyon jó, ha van valaki, aki átsegít időnként a nehézségeken, de a feladatokat mindig magának az egyénnek kell elvégeznie. Ha az elvégzett feladatokban megtalálod az örömet, akkor mérséklődik a depressziód is. Ne feledd: az ember hangulata kihat a környezetére. Depressziós ember taszítja magától a többieket.
2017. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 evimeri ***** válasza:
79%
Sajnálom. Az első hozzá szóló nagyon jókat írt. Én meg néha azt kívánom bárcsak egyke lennék. A testvéreim elég sok gondot okoztak már nekem az életben. A nagyszüleidet szeresd nagyon és élvezz minden percet, amit velük tölthetsz. Formáld át a gondolkodásod. Én nem vagyok vallásos és nem is igen hiszek semmiben, de azt gondolom a halál nem a vég. Ha van múlt, van jövő is. Attól pedig ne félj, hogy egyedül leszel, ha pozitívabban gondolkodsz találsz barátokat és egyszer rád talál a szerelem. Az a férfi, aki majd igazán szeret melletted áll mindenben. Fel a fejjel. És ne arra gondolj, hogy a nagyszüleid és meghalnak hanem arra, hogy milyen jó, hogy élnek. Aki csak a rossz dolgokra koncentrál vonzza is őket. Csak pozitívan és akkor jó dolgok történnek vele.
2017. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az 1-es és a 3-as jól leírta. Kérdező, fogadd meg ezeket a tanácsokat! :)
2017. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha szeretnél beszélgetni írj privátban bátran! :)
2017. febr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
Szegénykém!
2017. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
28%
Sajnálom.Telyesen át érzem.Az én édesanyám 9éve hunyt el 17éves voltam,a rákot legyözte ahogy sok mást is de az orvosi hanyagság miat meghalt...teljesen egyedül maradtam...apám az uj feleségével és gyerekeivel foglalkozot nagyszüleim meg nem éltek..kilátástalanak láttam a jövöm..de anyukám mindig erös volt nem félt és ugyan ere tanitot,igy belöle meritetem eröt.Amilyen nincstelen és egyedül voltam mostanra saját ház férj barátok akikre mindig száithatok és közeposztálybeli iro lettem...csak néz elöre becsüld és szeresd a nagyszüleid és ne fély bármit is hoz a jövö te csak elöre néz kövesd az álmaid éj!
2017. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Pszichológushoz fordulnék és dolgoznék azon, hogy visszavegyem az irányítást az életem felett.
2017. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom az anyagi háttereket de ha van rá lehetőség próbálj meg valami hobbit vagy valami olyan dolgot keresni ami javít, esetleg segít a jövődben is.

Sajnos mindenki tudatában ez van és felfogjuk és elfogadjuk azt hogy senki se tud örökké élni, van amikor nagy szenvedésben és szomorúságban, van amikor nyugodtan és megbékélve de ezt nem tudhatjuk.

De a talpadra kell állnod be kell látni sajnos hogy ez a valóság és csak te tudsz rajta változtatni.

2017. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Távolabbi rokonaid nincsenek? Könnyű mondani, amit fent leírtak, de megvalósítani már nem, mert a fájdalom legyengíti a testet és a lelket.Depresszióba se csak úgy magától esik az ember, önszántából. Van amikor bárhogy is szeretne az ember mosolyogni, és erős lenni, de nem tud.

Pszichológus az jó ötlet, és szerezz barátokat(ha még nincsenek)De vigyázz a pasikkal, hogy ne használják ki a helyzetedet.Valami hobbi, és sport az is használhat valamit. De ha nem hagyod el magad menni fog, és összetudod szedni magadat, még ha nagyon nehéz is, mert még nagyon fiatal vagy,és előtted áll az élet. Sok sikert, és kitartást!

2017. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!