Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van utónevem, és ezt...

Ha van utónevem, és ezt szeretném lerövidíteni a vezetéknevem és a keresztnevem közé, az megoldható?

Figyelt kérdés

Példának: Ha engem Kiss János Bélának hívnak, és Kiss B. Jánosnak szeretném átíratni, az megoldható? Illetve mennyi ennek a költsége? Gondolom, magért a névváltoztatásért kell fizetni egy bizonyos összeget, de abba benne van az igazolványok átírása is? Vagy azért külön kell fizetni? Összesen mennyibe kerül egy ilyen eljárás?

Köszönöm előre is!


2010. máj. 9. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Hivatalos okiratban nem megoldható. Ha alá akarsz írni akkor ott kivitelezheted, de hivatalos okirat aláírásakor is kérik a teljes név kiírását, aláírását.
2010. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A belügyminisztériumnál lehet kérvényezni a névváltoztatást. A kérvényt az illetékes önkormányzat anyakönyvvezetőjénél kell leadni. A nyomtatvány asszem letölthető a netről. Az illeték ha jól tudom 10 000 Ft, de lehet, hogy már emelkedett. Ha engedélyezik a névváltoztatást, akkor asszem új anyakönyvi kivonatot kapsz. Azzal tudod minden azonosító okmányodat kicseréltetni. Ennek a költségét nem tudom, okmányiroda megmondja.
2010. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


Ezt pontosan az okmányirodában kell megkérdezned. Nálunk a gyerkőcnek is 2 keresztneve van. Régen az volt, hogy amelyik nevét használta, azt aláhúzták. Az új törvény szerint mindkettőt kötelező kiírni. (aláíráskor is). Aztán hogy ezt meg lehet-e változtatni (mmint a nevet)?!....

2010. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. máj. 10. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!