Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Elveszett minden reményem!

Figyelt kérdés

Nagyon nagy problémám van, és nem tudom, kihez fordulhatnék. Nem állítom, hogy nem voltak gondok soha a családomban, de most minden a feje tetejére állt. Az egyik szülőm alkoholista, ráment már a fél mája, de meg tudja állni, hogy ne igyon. Legalább is azt hittem, amíg be nem állítot ma részegen. Rossz volt nézni. :S Aztán ott a másik szülőm. Őt nem tudom, titulálhatom-e alkoholistának, mert ugyan nem iszik rendszeresen, viszont amikor pohárért nyúl, már egy nagyon kicsit is meglehet érezni rajta, és nem tud megálljt parancsolni magának. Mostanában többször is előfordult (egy héten 3-szor!), hogy picit be volt rúgva. Beszéltem már velük erről, ígérgették, hogy leállnak. De nem. Egy-két hónap múlva újra kezdik.

Én ezt nem bírom már. Így nem lehet fölnőni (15 éves vagyok). Mit lehet tenni ilyenkor? Segítsetek! :( :(


2010. máj. 9. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld meg azt, hogy sírsz előttük emiatt. Talán hatni fog rájuk. Vagy megmondod, hogy elköltözöl a nagyihoz, mert már nem bírod tovább. Hátha...
2010. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
kérd a rokonok segitségét először is, ha nem tudsz rájuk hatni. még a "bentlakásos" iskolát is megfontolhatod.
2010. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Nincs a környezetedben barátnő, akivel beszélgethetnél? Vagy esetleg egy rokon, aki segíthetne, akihez odaköltözhetnél, amíg nem javul a helyzet? Nekem szerencsém van, nincs ilyen gond otthon, de meg tudlak érteni. Légy kitartó és bátor, beszélj velük mégegyszer.
2010. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Van gyermekvédelmi, meg effélék. Az iskoládban, ahol tanulsz, kérjél tanácsot oszifőtől. Van ennek módja, hogy valmilyen intézményben elhelyezzenek. Ne maradj ott. Sajnos nem lehet az alkoholistákon segíteni.
2010. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
hát sajnos a sirás nem mindig segit :S én is nagyon szar családi helyzetben vagyok, hiába sirok, nem hatja meg egyikőjüket sem.
2010. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Mirt kell mindenkinek ilyenek írnia mint pl a gyermek védelem meg a bentlakásos suli?

Attól, hogy nem látja a problémat az még ugyanúgy megmarad és őt ugyanúgy nyomasztani fogja. Nem?Ha jól értettem akkor te a szüleidért is agódsz nem csak magad miatt.

A legjobb amit tehetsz az tényleg az ha beszélsz erről a rokonokna. Mivel ők felnöttek talán tudnak valamiféle nyomást gyakorolni a szüleidre. Néha a felnöttek komyolabban veszik egy másik felnőtt szavát (tök alaptalanul :P)

2010. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Hortobagyi ***** válasza:
80%
Nem vagy könnyű helyzetben. Ha nem kérsz segítséget az is baj. Marad az álló víz. Ha segítséget kérsz az is baj. Mert intézkedni fognak. Egyenes következménye hogy intézeti gyerek leszel. És hidd el ott tárt karokkal fogadnak. Mivel az intézet komoly fej kvótát kapna érted. Valóság az, hogy 15 évesen intézeti gyereknek lenni hirtelen nagy próbatétel. Egyet tanácsolnék. Keresd meg a leg normálisabb rokonodat. Hátha befogad. Pl. nagyszülőkhöz. Lehet hogy megértéssel fogadnának.
2010. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

sajnálom hogy ilyenbe keveredtél. :(

lehethogy az intézet még korán lenne. ha végighalgatnak, nem bántanak, és lehet velük egyáltalán beszélni, az még a jobbik eset. szerintem fordulj egy olyan emberhez, akiben megbízol. közeli rokon, lelki atya... remélem ők tudnak segíteni rajtad :)

2010. máj. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

a remény veszik el utoljára :)

(utolsó)

2010. máj. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha vannak nagyszülők, őket kérd meg, hadd költözz hozzájuk, kérjék a felügyeleti jogot. Vagy ha van kedvenc nagynénid.

Ha ez nem megy, akkor beszélj az osztályfőnököddel, csak az a baj, hogy ha nagy balhé lesz belőle, intézetbe is kerülhetsz.

2010. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!