Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözhetek anyukámtól...

Elköltözhetek anyukámtól apukámhoz? 12/L

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak 3 éves koromban van egy bátyám aki 5 évvel idősebb mint én ő apukánkhoz került de tavaly nyáron hozzánk költözött. Tudom hogy nem szép dolog de el szeretnék költözni apukámékhoz mert egyszerűen már nem bírok tovább itt lenni. Anyukámat szeretem de a férje borzasztó azt hiszi hogy mindenhez ért de közben meg semmihez sem haza jön a munkából és be fekszik az ágyba tv-t nézni ugráltat engem meg anyámat, félpercenként beszól nekem ha sírok valamin kiröhög és a tetejébe még vettem a SAJÁT összegyűjtött pénzemből egy IPhone 7 plus (úgy volt rá pénzem hogy telenornál vettük és sokkal olcsóbb volt) erre hazamegyek azt mondja "megnézhetem?" én hülye meg odaadtam neki erre leejtette és betört a full új telefonom ám a képernyője én meg elordítpttam magam hogy B+ (aki nem tudná egy IPhone 7plus képernyőcseréje 120000Ft) erre még elkezdett velem ordítani hogy miért beszélek csúnyán úgy hogy neki kb minden második mondatában van valami káromkodás és már elegem van belőle! Szerintetek mit tehetnék hogy elköltözhessek apukámhoz? És nem csak a telefon miatt akarok elköltözni szóval légyszi ilyeneket ne írjatok.

2017. márc. 11. 11:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%

Szegény telefon:(

Szegény te

2017. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Ezt anyukáddal, meg apukáddal kell elsősorban megbeszélned.
2017. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

1. Ilyen drága telefonra (főleg egy szellől is eltörő iPhone-ra) MINDIG kötni kell biztosítást.


2. Minek neked 12 évesen iPhone 7plus?... Mit tudsz belőle kihasználni?


3. Bevaloom, marhára irigy vagyok, hogy te 12 évesen össze tudsz spórolni ennyi pénzt. Nekem munka mellett is nehézkesen megy.


Kérdésedre válaszolva: Igen, van lehetőséged elköltözni. Először is mindenképpen beszélj a szüleiddel. Ha indketten belemennek simán, akkor nem lesz probléma. Ha anyukád nem akar elengedni téged, akkor apukádnak gyermekelhelyezési pert kell indítani a bíróságon. Mivel már nagy vagy, ezért valószínüleg annál fognak elhelyezni, akinél te kívánod, hogy tegyék. (Kivéve persze akkor, ha valamelyik szülőd alkalmatlan a gyereknvelesre.)

2017. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
13%
14 éves kortól lehet saját költözési beleegyezésed. tesóm is most töltötte a 14-et, addig nem mehetett az apjához, még úgy se hogy anya is engedte, meg apa is.
2017. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
24%

Roviden: nem.

Hosszabban meg nem fejtenem ki, mit gondolok egy ilyen nyiffnyaff kislanyrol, mert kitiltanak az oldalról

2017. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

4!


16 az a 14 és ha mindkét szülő beleegyezik bármilyen korban mehet.

2017. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
#3 Olyan helyen vettük ahol nem lehetett kötni és mivel még csak egy napos volt kb ezért azt akartuk hogy beleíratjuk a lakásbiztosításba de mostmár mind1 3 év alatt gyűjtöttem össze szóval nem egyhavi zsebpénzemből vettem . Beszéltem anyukámmal de nem engedi szóval akkor alukámmal megbeszélem. Ha mindkét szülőm alkalmas akkor ahhoz kerülök akihez én szeretnék?
2017. márc. 11. 11:52
 8/30 anonim ***** válasza:
45%
Szia!Én a te helyedben már rég elszöktem volna otthonról,és ha mindegyik szülő engedi (anyud&apud) akk szerintem simán.Mellesleg,elnézést,de ennek a mostoha (ha szabad így neveznem) apukádnak milyen beleszólása van abba,hogy te hogyan viselkedsz?!! Ő mutatja a sz@r példát,és még neki áll feljebb?!!! Sajnállak
2017. márc. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%
#7 Általában ahhoz kerülsz, akihez szeretnél, mert a bíróság figyelembe veszi (más körülmények mellett) a te kívámságodat is.
2017. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%
Telenornál lehet biztosítást kötni.
2017. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!