Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos kérdés! Ha 18 leszek...

Fontos kérdés! Ha 18 leszek minden engedély nélkül elköltözhetek otthonról úgy, hogy a szüleim nem tudnak róla?!

Figyelt kérdés
Szóval ha én "elszökök", akkor ha jelenthetik a rendőrségnek, engem hazahozhatnak? vagy semmi nem történik mert nem fognak keresni mert 18 vagyok? a részleteket inkább nem írnám le hogy miért szeretnék elmenni..leginkább arra lennék kíváncsi , hogy ha én 18 vagyok és elszökök, akkor engem hazahoznak , vagy sem? vagy az én felelősségemre maradhatok ott ahova mentem? a szüleim sem hozhatnak haza mert nagykorú vagyok és az én döntésem? Neharagudjatok a sok kérdés miatt, de nem vagyok tisztában ezekkel, és szeretnék választ kapni ezekre :) Aki válaszol annak előre is köszönöm szépen a segítséget!

2014. júl. 13. 13:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész szó nélkül, akkor a szüleid kerestethetnek, a rendőrség meg is keres, de ha megtalál, akkor megmondod, hogy szabad akaratodból jöttél el otthonról, és ennyi. Nem visznek vissza, mert jogilag nagykorú vagy, és szabadon költözhetsz.
2014. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

oda mész ahova akarsz


viszont jól gondold meg, mert ezek után mondhatják a szüleid, hogy köszönik szépen, belőled nem kérnek többet, ne számíts kapcsolattartásra, vagy anyagi segítségre

2014. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ilyen egyszerű lenne , hogy én megmondom hogy szabad akaratomból vagyok itt és ennyi? a szüleim sem vitethetnek vagy vihetnek haza? amúgy köszönöm a válaszod :))
2014. júl. 13. 13:38
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan felnőttkorúvá válsz, tehát költözhetsz az engedélyük nélkül.

Jelenthetik, hogy eltűntél akkor megkeresnek.

Azt javaslom írj nekik egy cetilt "Elköltöztem, ne keresetek" vagy valami hasonlót.

2014. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem is várok tőlük semmit..kezdik tönkretenni az életem ezért döntenék így , csak még nem vagyok 18 ! :)
2014. júl. 13. 13:39
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk talán az lehet kizáró ok, ha cselekvőképtelennek minősülsz, és nagykorúságod után is gyámság alá szorulsz
2014. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Azért jobb lenne, ha nem elszöknél, hanem amikor titokban már összecsomagoltál, közölnéd a szüleiddel, hogy elköltözöl. Ha 18 évig neveltek, gondoskodtak rólad, még ha nem is úgy, ahogy te szeretnéd, ennyit talán megérdemelnek.
2014. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
H én közölném velük , hogy elköltözöm úgy , hogy már össze is csomagoltam, akkor nem engednék hogy elmenjek, és még azt sem hagynák, hogy kimozduljak! ezért is szeretném ezt a hátuk mögött titokban intézni!
2014. júl. 13. 13:43
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttál még eltűnt 50, 80, stb évest? ŐKet is keresi rendőrség. Keresni fognak, ahogy írták, de hazavinni nem.

Menj el, és hagyj ott egy levelet, hogy mi a bajod azért, aztán akkor nem kerestetnek, és ijednek meg, hogy mi történhetett. Bár gondolom, most is lekakilják már, ha ennyire menni akarsz.

2014. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Bátran elmehetsz,bár ez inkább most vakmerőség lenne részedről,és bárki részéről.Nem hoznak haza,mert nem tehetik,mivel teljes jogú magyar állampolgár vagy!:)
2014. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!