Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselitek/viseltétek...

Hogy viselitek/viseltétek hogy apátok alkoholista?

Figyelt kérdés

17/L


Nekem gyerekkorom óta az. Az anyám a legnagyobb hibás. Hiszen mikor még csak egy gyerekük volt már akkor is az volt. Elküldte pelenkát venni es elitta a pénzt, ütötte verte kitépte a haját elivott minden pénzt és ezek után még szült 3 gyereket.

Már az első után ott kellett volna hagyni, ezert nem értem mit nyavajog hogy milyen elete van , meg hogy koldus meg semilye sincs....mit vart, egy alkoholista ember mellett majd jó elete lesz?

A környéken kb mindenki megverte már, akarhanyszor részegen elmegy kek zolden jön haza, másnap mintha misem történt volna.

A fizetésére sosem lehetett számítani.

A hónap legtöbb napján nincs semmink.

Legalabb anyam lenne normalis de ő is olyan mint apam csak ő nem iszik.

Zavarnak minket.

Tesomnak lett haza , azt mondtak nekem anyaek koltozzek oda mikozben itt a sajat szobam. (??)

Szörnyű gyerekkorunk volt.

Az iskolat se tudtuk elvegezni ok miattuk mert ehen szomjan ruha nelkul, nem volt jo mulatsag jarni.


Ugy erzem sosem leszek nornalis, mindif itt lesz bennem a gyerekkor, hogy imadkoztam hogy ne legxen reszeg es ne legyen cirkusz itthon....


2017. ápr. 16. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Apám alkoholista volt, anyám pedig borderline, mindennapos volt a bántalmazás gyerekkoromban. Kitörtem belőle, megszakítottam velük minden kapcsolatot (több, mint 10 éve) sok év kemény munkával kitörtem ebből a helyzetből, lelkileg és anyagilag is, most kiegyensúlyozott, boldog életem van.

Nem lehetetlen, de nem szabad feladni. Koncentrálj magadra, fejleszd magad, ahogy tudod, tanulj, amennyit tudsz, minimalizáld a családod befolyását az életedre, lebegjen célként a szemed előtt az, hogy többre vidd, mint a semmirekellő szüleid. Ami pedig a lelkieket illeti, tanulj rengeteg önismeretet vagy akár keress fel egy pszichológust, aki segít ezeken a gyermekkori rossz mintákon túllépni. Kitartást kívánok!

2017. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Anyum és apum, amikor 4 éves voltam elváltak. Előtte mindketten alkoholisták voltak, de anyum leszokott és pszichés problémái(konkrétan bolond volt, egy pszchiopata) miatt elvált apumtól. Apám "nevel" minket. A válás óta is alkoholista. Nagyon durva, hogy amikor megkapja a gyerektartást, abból max. 5000 ftot költ rám havonta a nővérem tart el engem jóformán. A nővéremet verte anyám is kiskorában, és a nővérem agyilag sokat sérült is, iskolában fejlesztőre járt, nehezen tanult. Ellentétben velem, én jó tanuló vagyok, mondhatni 4-5 átlag. Egy programba be is kerültem(Arany János Tehetséggondozó program) ez hátrányosabb helyzetű gyerekeknek van hirdetve, akik szeretnének Gimnáziumba tovább tanulni, csak itt támogatnak és minden ingyenes, így a kollégium is. Tehát nem kell itthon lennem majd mindig szeptembertől és nem kell elviselnem apámat sokszor. Nem kell majd végig néznem, ahogy hazajön ajtót csapkodva idegesen, durván részegen és mindenbe beleköt.

Engem anyám, amikor még nem váltak el apummal, egyszer megis akart ölni(nem szeretnèm elmondani a mòdját), meg sokszor megütött, mert sírtam(miatta!!).

Én rohadt sokat sírtam apám miatt és nem vagyok az a sok elkényesztett tinik egyike. Sokszor elakartak vinni intézetbe,de szerencsére nővérem tett ellene. Ő még mindig velünk lakik(19 eves),de hamarosan elköltözik és az a terve hogy magával visz,hogy ne kelljen elviselnem ezt az alkoholista apámat. Úgy érzem most, hogy bekerültem egy jó gimnáziumban, ahol számomra ingyen van minden(nyelvvizsga, kirándulások, kollégium,jogosítvány) azt hiszem igazán sikerült kitörnöm ebből a borzalmas környezetből. Annyiszor kellett elviselnem apámat,annyiszor ütőtt meg a nagy semmiért részegen, hogy már nem bírom.

14/L

2017. ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor én hozzád képest mázlista vagyok.

Egész életemben kb. 5-10 percig láttam az apám és hozott egy csokit, és mondta, hogy "Ő az apám".

Úgy elhajítottam a csokiját, hogy az csak na, és elfutottam.

Nem is emlékszem az arcára sem.

Azóta már nem él.

Történt ez kb. 8 éves koromban.

2017. ápr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én apám is alkoholista volt. 17 éves voltam, amikor meghalt, szerencsére a szüleim szétmentek már jóval korábban.


Amit sosem fogok neki megbocsátani, hogy amikor utoljára láttam, is be volt baszva. Őszintén, a legjobb, amit tehetett, hogy meghalt.

2017. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
Gyerekkoromban szégyelltem és szomorú voltam miatta, ma már magasról leszarom, épp annyira, amennyire ő engem.
2017. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kedves kérdező! Amennyiben van lehetőséged testvéredhez (feltételezem nagykorú) költözni a helyileg illetékes Gyámhivatalt felkeresve van lehetőség családbafogadást kezdeményezni.Ez azt takarja, hogy amíg nem töltöd be a 18.életéved, a tesód gyakorolja azokat a jogokat,a!őket korábban a szüleid, tehát ő felel érted.Ugyanez a lehetőséged, ha van egy támogató nagyszülő, aki vállalja ezt.Minden településen működik Gyermekjóléti Szolgálat, ahol szintén tudnak segíteni neked. A feldolgozatlan eseményekkel kapcsolatban pszichológust kellene keresned. Ne szégyelld a problémáitokat, nem te generálod, nem kell, hogy a te életed legyen az övéké!
2017. máj. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mintha a saját életemet írtad volna le...keress mindenképp segítséget, ne szégyelld, itt nem nekedvan szégyellnivalód! És ne hanyagold ela tanulást sem, különben nem fogsz tudni kitörni:(
2017. jún. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!