Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kérdésem a kövi lenne:...

A kérdésem a kövi lenne: Tudnátok mondani jo vezeték neveket?

Figyelt kérdés

A sajátom Hudák/szláv eredetü..jelentése szegény..nincstelen/...a családom nevét nem akarom tovább vinni...

Azt tudom h nem lehet angol vezeték név sajnos vagy olasz:D

de ha tévedek és van rá lehetőség akkor javitsatok ki!:)


2017. ápr. 19. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nagy, Varga, Mészáros, Lenkei, Mittudomén
2017. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Semmi baj nincs a neveddel. Tanulj, és mindjárt jobban fog kinézni a Dr.Hudák ügyvéd, agysebész, atomfizikus professzor.

Vagy a nevemre vegyelek?

2017. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Nekem a Rezesova nagyon tetszik
2017. ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Legyél Kövi! /dinka :D/
2017. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Inkább örülj,hogy ritka neved van.Nehogy a vezetékneved határozza már meg,hogy mi vagy és mid van.
2017. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
57%
Jó vezeték név kellene? Hát a vezeték neve kábel :)
2017. ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Orbán, Mészáros, Tiborc
2017. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 jafnrétti ***** válasza:
100%

Szerintem tök jó vezetéknév a Hudák, de ha neked nem tetszik, és van rá valami különösebb okod, hogy ne akard a családod vezetéknevét használni, akkor hiába mondja bárki, hogy szép a neved, te úgyse fogod szeretni.


De ha meg akarod változtatni, akkor legyen már benned annyi fantázia, hogy magadnak választasz, elvégre te fogsz azzal a névvel élni, neked kell, hogy esetleg jelentsen valamit.


Van olyan ismerősöm, aki vezetéknevet változtatott, ő olyat keresett, ami az eredetire valamennyire hasonlít (egyezik a kezdőbetű), amúgy egy teljesen semleges név. Ebből kiindulva lehetnél pl. Havas, Hárs, Holló, Hertelendi, Hadas, Huszár, stb.

Vagy választhatsz valamilyen helységnevet, mondjuk olyat, amihez esetleg van is valami kapcsolatod, ha szeretnéd. Pl. Tolnai, Budai, Balatoni, Pécsi, Alföldi, stb.

Vagy ha jól hangzik az utóneveddel, és az jön be, akár szín is lehet, pl. Kék, Fehér, Fekete, Piros.

Vagy valami olyan név, ami neked nagyon tetszik, hát csak van ilyen, ne legyél már ilyen elveszett :D Nekem pl. volt egy osztálytársam, Alkonyi volt a vezetékneve, mindig irigyeltem tőle, olyan szép szerintem :)

De említetted, hogy szívesen viselnél angol vagy olasz vezetéknevet. Hát idegen nyelvűre nem változtathatod meg, de minden további nélkül lehet az a vezetékneved, hogy Olasz. De szerintem még az is, hogy Angol, bár ezt még sosem hallottam vezetéknévként, csak az imént említett Olaszt, meg persze azt, hogy Német, Horvát, Francia, Román, Tót, Sváb, Görög, Török stb.

Választhatsz foglalkozásnevet is, ha azok közül tetszik valamelyik, viszont arra figyelni kell, hogy NAGYON gyakori vezetéknevet nem fognak engedélyezni, szóval a Kovács, Takács, Szabó és társai kiesnek, ugyanígy a leggyakoribb magyar vezetéknév, a Nagy szintén nem lehet.

Aztán ha mondjuk van valami kedvenc állatod, az is adhat némi ihletet, hiszen állatot idéző vezetéknevek is léteznek, mint mondjuk a Kígyós, Madár, Sólyom, Varjas, Lovas, és ehhez hasonlók.


A lehetőségek tárháza végtelen, nem hiszem el, hogy magadnak ne tudnál kitalálni valami jót. Csak nyilván gondolkodni kéne rajta.

2017. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha angolt szeretnél, akkor válassz olyat, aminek angol nyelvterületen is van jelentése, vagy nagyjából ott is kiejthető. Egy rokonom Pál vezetéknévvel él Amerikában, ami ugye angolul havert jelent (mármint a pal), semmi gondja nincs vele.
2017. ápr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!