Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kompatibilis? Kompatibilis a...

GMP16 kérdése:

Kompatibilis? Kompatibilis a két eszköz? Ha nem akkor tudtok mondani olyan vezeték nélküli töltőt, ami kompatibilis? Megéri egyáltalán? Akiknek van, vélemény?

Figyelt kérdés
Van egy Samsung Galaxy A5 (2016)-om. Szeretnék hozzá venni egy ilyen: [link] vezeték nélküli töltőt.
2017. febr. 27. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Az A5-ben nincs vezetéknélküli töltés, így fölöslegesen vennéd a töltőt.
2017. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Az A5-ben nincs vezetéknélküli töltés, így fölöslegesen vennéd a töltőt."

Ez ebben a formában nem egészen igaz, a vezeték nélküli töltés ugyan nincs benne 100%-os mértékben, de bele lehet tenni, ugyanis a készülékben rendelkezésre áll a csatlakoztatás helye. Meg kell az antennát is venni, bele kell rakni.

[link]

És ezután jön az, hogy ha a készülékbe bekerült az antenna, akkor lehet hozzá töltőt venni.

A megéri-e számítás pedig egyedi dolog, nekem nem éri meg, mert 2 naponta elég töltenem, de lehet hogy valaki olyan módon használja a telefonját, hogy szükséges ezt a módszert alkalmaznia az energia utánpótlására. Hogy a linkelt modellt veszi, vagy bármi mást, az is megint külön kérdés, nem lényeges márka azonosnak lennie. Az viszont bármelyik esetben tény, ahol nem gyári beépítésű az antenna, hogy a gyorstöltést el lehet felejteni, az érintkezők számos esetben nem bírják a nagyobb terhelést.

Van még a kevésbé elegáns megoldás arra az esetre ha az usb portot egyébként nem használod csak töltésre, van oda csatlakoztatható antenna is:

[link]

A linken épp egy más modell szerepel, de teljesen független mire van feltéve, csak csatlakoztatni kell és behajtogatni a hátlap alá.

[link]

A képeken itt is Mini van, de más modellhez is jó. Igaz, a töltőárama elég kicsi, 500 mA-es, ezzel is számolj ha ilyet szeretnél, nem lesz gyors a töltés, a teljesen lemerült készüléket kb. 5-6 óra alatt nyomja tele.

[link]

Nekem S4-be van beszerelve, melóhelyen vettünk a kollégákkal 3 darab töltőpadot, arra dobáljuk rá felváltva a telefonokat. Előtte meg e konnektoros töltőket dugdostuk, ahhoz képest ez a megoldás szerintem nagyon jó.

Ha pedig nem akarod nagyon bonyolítani, van olyan töltő csatlakozó, ami mágneses, könnyű a csatlakoztatása, ezt is javaslom hogy gondolkozz el rajta:

https://www.youtube.com/watch?v=Euz00E3otlQ

2017. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Igazán a QI töltés egyetlen valódi előnye, hogy nem cseszed szét az USB aljzatot a napi dugdosással.

Erre jó megoldás lehet az említett mágneses csatlakozós kábel is.

Csak nem árt helyből kettőt venni, kényelmi előnye csak akkor van, ha a kábled a töltőbe állandóan be van dugva, tutira nem ugyanott töltöd mindig, néha PC-re is kell dugni, akkor meg, ha nem hurcolod magaddal a kábelt, bányászhatod ki a kis csatit az aljzatból és lőttek a kényelemnek.

Én is voltam olyan hülye, hogy csak egyet vettem, most a szokványos éjjeli töltés kényelmes, de bárhol máshol kell bedugni, már copás van vele.


Amúgy nekem jó a tapasztalatom a QI töltéssel is, sajnos az én LG G4-emben sincs gyárilag, a hátlapba kell a csak NFC-s matricát kitépni és a helyére ragasztani.

Működik, nincs vele gond, egy kínai noname töltő platformot vettem hozzá, nem tűnt fel, hogy lassabb lenne a kábeles gyorstöltésnél.

2017. febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2:


"a vezeték nélküli töltés ugyan nincs benne 100%-os mértékben"


Tehát nincs benne.

A logikád alapján akkor mindegyik telefonban van vezetékes töltés, csak bele kell szerelni?

2017. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"A logikád alapján akkor mindegyik telefonban van vezetékes töltés, csak bele kell szerelni?"


Nem tudom, A5 esetén mi a helyzet, de G4 esetén a hátlap van vagy szerelve a QI töltő modullal, vagy nem, a készülék képes rá.

Gondolom hasonló a téma itt is,akkor ha nem tetszik #2-es "nem 100%" kifejezése, akkor használd helyette az 'opcionális" szót.

Amiben gyárilag a lehetősége sincs beépítve, arra lenne igaz a kifogásod.

2017. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A logikád alapján akkor mindegyik telefonban van vezetékes töltés, csak bele kell szerelni?"


Nem kell bele szerelni. Van benne gyárilag.

2017. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!