Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valamelyik szülődnek van...

Ha valamelyik szülődnek van gyámja, gondnoka és meghalna, akkor is a gyerekét keresik meg, hogy eltemesse vagy a gyám, gondnok intézi?

Figyelt kérdés
Ugyanis a pénzével, nyugdíja felett is ő rendelkezik. Szoc. Otthonban van, azt kifizeti, de kb 30 ezer nála marad havi szinten.
2017. ápr. 25. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ, hogy van e végrendelet, ami szerint csak a gyám örököl. Az örökösök intézik a temetést.
2017. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs végrendelet,mert nincs miről.Semmi vagyona,értéke nincs,csak a nyugdíja van és pár ruha.
2017. ápr. 25. 15:38
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Az örököst(öket) terheli a temetés költsége, elvileg nekik kell intézni.
2017. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Amikor édesanyám idősek otthonában volt, akkor levonták az ellátási költségét és maradt nála valamennyi költőpénzt havonta. Amikor szegény hirtelen meghalt, nekünk kellett intézni a temetést és fizetni is. Bár neki nem volt gondnoka.
2017. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
A gondnokság semmi köze hozzá, az örökösöket terheli a temetés koltsege
2017. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor a fennmaradó pénzt hová teszi a gondnok,gyám? Elszámol vele vagy összegyűjti?
2017. ápr. 25. 21:39
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom kirendelt gondnokról van szó (nagykorúnak csak gondnoka lehet, gyámja nem). Az intézeti költségek levonása után fennmaradó összeg az örökség, a temetésről az örökösök szoktak gondoskodni. A hivatalból kirendelt gondnok nem örökös, a kezelt pénzzel elszámolási kötelezettsége van.
2017. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
Nos, a probléma eleve fel se merülne, ha a kedves gyermek vállalta volna a gondnoksagot
2017. ápr. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as! Ha nem tudod az előzményeket,akkor talán nem kellene flegmázni! :)

10-en pár évig semmit nem tudtam róla,eltűnt,párszor kerestem,nem találtam. Egyszer csak a gyámügy keresett,akkor már 5 éve szociban volt,hogy vállalom-e?

1. 250-300km-re van tőlem,innen lehetetlen gondnoknak lenni....

2.fél lába van,pelenkázni kell,agya már nem 100%-os...

3.nincs több millám,hogy vegyek nagyobb lakást,hogy ő is elférjen,tolókocsival tudjon itt közlekedni...

4. arra sincs egy millióm vagy több,hogy az én városomban elhelyeztessem szociba,hogy eltudjam vállalni a gondnokságot...

5.20-25 évvel ezelőtt mikor volt pénze,mondtam neki jöjjön ide közel hozzám,vegyen itt egy kis lakást.Azt mondta,majd ő megoldja az életét magának!


Végezetül:Nagyon felzaklatott mikor előkerült,többször átgondoltam mindent és a mai napig is filózom rajta,de egyszerűen nincs rá jó megoldás és felesleges is kimozdítani a megszokott környezetéből.

Nem tudom te ezeknek a tényeknek a tudatában mit tennél,tettél volna!?

Tudod,ne ítélj,hogy ne ítéltess! Ezt soha ne feledd! :)

2017. ápr. 26. 08:56
 10/14 A kérdező kommentje:

Jaa,az kimaradt,a testvéremet is megkeresték,de ő magasról sz@rik rá!Én másnap autóba ültem és meglátogattam,azóta többször is,ő nem! A tesóm lakásában pedig elférne és pénze is lenne látogatni,vagy közelebb hozatni,de nem érdekli! :(


A temetés is ezek szerint rám fog maradni,mert öröksége nem lesz,ezt tudja,így az sem fogja érdekelni ha az árokba kerülne! Tudnék mesélni mi volt mikor Anyukánk meghalt. Még a temetésre sem jött el,csak az örökséget várta! Erről ennyit!

2017. ápr. 26. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!