Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyámügyesek milyen gyorsan...

A gyámügyesek milyen gyorsan dolgoznak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és elakarok itthonról költözni,kb mennyi idő mire ezt lerendezik? Nagyon fontos lenne...

2016. dec. 1. 10:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

és hova mész? az utcára?

vagy az aktuális pasidhoz?

2016. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Nem " aktualis " mivel 2 éve együtt vagyunk...és a szülei beleegyeztek
2016. dec. 1. 10:15
 3/36 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
A kérdés az, hogy a TE szüleid mit szólnak hozzá. És mivel indokolnád a gyámügyön az elköltözést.
2016. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
És nem ez volt a kérdés...amúgy sem tudod az okát, miért akarok elköltözni...az egyik hogy anyám kirakott mert nem tetszett neki az arcom
2016. dec. 1. 10:16
 5/36 A kérdező kommentje:
16 élet évemet már betöltöttem így nem számit a szülő szava, nem kell az engedélye.
2016. dec. 1. 10:17
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Meglátszik, hogy 16 éves vagy... Szart sem értel a dolgokhoz.

Korlátozottan cselekvőképes vagy, ami azt jelenti, hogy minden fontos dologban a szüleid döntenek.

Szóval ha Ők nem egyeznek bele, hogy költözz a pasidhoz, akkor nem fogsz odaköltözni. Rendőrség segítségével hazavitetnek.


Amit tenni tudsz, és megoldás az, hogy összeházasodsz a pasiddal. Ha összeházasodtok akkor cselekvőképessé válsz, és onnantól azt csinálsz amit akarsz.


Ha pedig annyira a gyámügyre szaladgálsz, hogy neked otthon mennyire rossz, stb. akkor nem a pasidhoz fognak küldeni hanem egy nevelőintézetbe ahol szintén maradni kell min. 18 éves korodig. (Annál meg még egy nagyon szar család is jobb általában)

2016. dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Egyik se ....és megmondtam hogy a szüleim szava nem érdekel , főleg hogy az apám 9 éve nem él velünk, anyá meg üt, és fenyegetőzik hogy intézetbe rakat, minden nap minden aproságért ordítozik velem, elmond minden szarnak, de azt közbe észre sem veszi, hogy amúgy masfél éve leszarja a fejem mint anya, nem tart a lányának, remeg miatta a kezem, félek tőle, és minden nap miatta sirok...már mindenki kérdezgeti hogy minden oké e velem olyan csendes és vissza húzódó lettem miatta....beszélni se merek
2016. dec. 1. 10:21
 8/36 anonim ***** válasza:
98%

Akkor gondolom a gyámügy szava sem érdekel, mert azt nem szokták engedélyezni, hogy a pasihoz költözz. Mivel felnőttként pont át is látják, hogy ennek milyen hátulütői vannak, és több történet végződik rosszul, mint jól.


Van mód erre, bemész a gyámügyre, elmondod, mi a helyzet otthon, és hogy a párod szülei vállalják, hogy eltartanak és lakhatsz náluk.


Azt meg csak így a végére leírom, hogy ismerek egy csajt, aki szintén a pasijához menekült, igaz 18 évesen. Alig várta, hogy elmehessen élete szerelméhez.

A sulit még nem fejezte be, de minden megígért neki a srác, eltartja, keresnek munkát, aztán albérletbe mennek, stb.

A vége az lett, hogy a srác előadta, hogy nehéz anyagi helyzetben vannak, segítsen be a lány is: van egy ismerős haverja, vele kéne szexelni, adna érte a pasi 20 ezer forintot. Aztán szexelni kellett a főbérlővel is. Aztán mire észbe kapott, kint állt egy benzinkútnál és árulta magát, hogy eltartsa a pasiját, különben mehetett az utcára, nem kapott enni, és megverte a "szerelme", ha nem keresett eleget.

Egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben élő fiatal lány, aki aktív szexuálisan, és nem tud sehová menni, gyakorlatilag a pasija kezébe teszi az életét.


A fenti mondjuk egy elég durva sztori, de nem olyan ritka, mint hinnéd.

Az mondjuk gyakoribb, hogy a csaj gyorsan szül egy gyereket, hogy biztos megfogja a pasiját, végzettsége persze nincs. Aztán jönnek a szokásos anyós-meny viperaharcok, a srácnak tele lesz a töke az egész családosdival, és kirakja a kiscsajt gyerekkel együtt a bús pi.csába. Kis szerencsével mehet anyaotthonba.

2016. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
58%

Jaj de naiv vagyok, amikor elolvastam az elsö kommentet, hogy hova mész? netán a pasidhoz? No mondom biztos nem erröl van szó, hiszen csak 16 éves, milyen pasiról is beszélhetnénk ebben a korban... aztán nézem mit válaszolt rá.



Nagyon de nagyon gyerekes vagy, ilyen lányom lenne, hát én is legszivesebben megtépnélek. Gondolom apádnak is elege lett a nyafogásodból és elhagyott inkább.

2016. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Utolsó a helyedbe egy magyar helyesírási kéziszótárat vennék a kezembe nem a mobilt..

Ekkora idiótát mint te ritkán lát ez a föld.

2016. dec. 1. 10:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!