Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lakatos a vezetéknevem, és...

Lakatos a vezetéknevem, és sokan bantanak a nevem maitt. De nem vagyok roma! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Apukám Lakatos, és az ő nevére lettem anyakönyvezve. Sokan piszkálnak, hogy cigány vagyok. Kleór bőröm van, és sötétbarna a hajszínem is. De semmi cigányos vonásom sincs. Apukámnam sincs, de ő is szintén kicsit sötétebb bőrü. Nyugtassatok meg, hogy ettől még nem 100% hogy félcigány vagyok apám felöl. Nem jövök ki nagyon a romákkal, félek is tőlük

2017. ápr. 26. 21:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Éhéjahaj nagyon tetszik!
2017. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem teljesen mindegy. A bőr az egy ruha. A lelked az, ami számít. Attól még nem lesz senki jobb, vagy rosszabb, hogy honnan származik. Aki meg ezzel piszkál, az kicsinyes és buta. Hagyjad őket, ne reagálj rájuk, egyik füleden be , a másikon meg ki. Nehogy már a származásod miatt piszkáljanak! És ha az is vagy, hát akkor mi van? Hát semmi, hát ez genetika. És egyik ember sem rosszabb a másiknál meg ilyesmi, szóval ne aggódjál, amúgy minden népben vannak jóarcok, meg nem annyira jó arcok, ez nem származástól függ. Foggadjanak el téged mindeneddel együtt , ahogy vagy, meg te is foggadd el őket is, magadat is, ozt kész.
2017. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
*Ja amúgy sanszos, hogy nem csak magyar vér van benned egyébként,ha már erre is rákérdeztél.
2017. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Nevet Tudsz változtatni és biztos hogy cigány vagy részben . Nem biztos hogy fél cigány mert lehet hogy az apád is fél cigány volt
2017. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudok semmi megnyugtatót mondani...roma vagy.
2017. ápr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Jaj:) pont Lakatos vezetéknevű egy osztálytársam (teljesen roma) nagyon csípem a lányt. Csendes, nem bulizós mint a többi és szoktunk menni együtt sportolni is. Neki sincs nagyon roma vonása de ha jól megnézed látszik. Nem tudom miért írom ezt le xD Ne törődj a szivatásokkal. Az csak őket minősíti. Te te vagy és ezen nincs mit ragozni
2017. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem értek egyet a válaszolókkal, a bőrszín egy dolog, de a romáknak a vonásain látszik, hogy azok, szóval rajtad is látszódna, ha az lennél, de írtad, hogy nem. Én is sötétebb bőrű vagyok, de soha senki nem nézett cigónak, mondjuk nem is olyan a habitusom. Jászok, kunok közt többek között előfordul sötétebb bőr pl... nagy itt a keveredés! Viszont én elgondolkodnék névcserén!
2017. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Én apai ágon sváb vagyok, elég fura német területről származó névvel, teljesen máshogy nézek ki, mint a környékemen lakó lakosság zöme (errefelé nem laknak sűrűn svábok). Engem is bántanak a vezetéknevem miatt. Pedig az őseim a 18. sz.-ban települtek a Kárpát-medencébe. Megértelek.


Nem baj, ha roma vagy az sem.

Jobboldaliként írom neked, erős magyarság és nemzettudattal (Szépszüleim 48-ban, Dédszüleim az I. vh-ban, Nagyszüleim a II-ban harcoltak Magyarországért).:


Szerinted ki a "tiszta" magyar ma Magyarországon?

Ki az, aki az Árpád ház koráig, ne adj ég a honfoglalás koráig vissza tudja vezetni a Kárpát-medencében akár családfája egyetlen ágát is?


Pl. akiben van kun vér, a Kunságban, az IV. Béla idejéig tudhat valamit "magáról", de ez is csak egy kis réteg, a kunok.


Aztán, mi a helyzet a tótokkal, bolgárokkal, szerbekkel, örményekkel, bunyevácokkal, stb.? Itt élnek köztünk a leszármazottaik. Vannak osztrák származású családok is.

És van a magyar zsidóság és a magyar romák.

De vannak székely származású emberek is. De török eredet is fellelhető szerintem.

És oláh származásúak sokan!


Ki az, akinek az apai ága feltételezhetően egyenesen visszamegy a honfoglalókhoz?


Most pl. azért bántani valaki, mert az ő családja a 19. sz-ban nem magyarosította, vagy furán magyarosította a nevét, elég fura...

2017. ápr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
De ostoba emberek vannak ! Főleg akik csúfolnak. A Lakatos magyar családnév, akárcsak a Balog, Farkas (ezek ősmagyarok ráadásul). Cigányok is felvehették a Lakatost, de ennyi erővel pl. a Szabó vagy bármi más is lehet cigány név, mert ilyen nevű cigány is van.
2017. ápr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%

Változtasd a neved Laborfalvyra, Latinovitsra, Lakihegyire, Laktózmentessyre, vagy a fene tudja mire, 10ezerből megúszod.

Vagy legyél Lanza, akkor mondhatod, hogy olasz vagy.

Ne törődj semmivel, legyen boldog életed!:)

2017. ápr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!