Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a véleményetek egy...

Mi lenne a véleményetek egy olyan fiatal lányról/fiúról, aki eldöntené, hogy ő sosem akar járni senkivel, nem akar megházasodni, családot alapítani, egyedül akarja leélni az életét és kész?

Figyelt kérdés

Ne kérdezzétek, hogy "miért döntesz így", mert nem rólam van szó, sőt, senki ilyet nem ismerek, csak elgondolkodtam azon, hogy az az elfogadott, hogy mindenkinek legyen családja előbb-utóbb, vagy legalábbis törekedjen erre.

És az az érzésem van, hogyha valaki úgy határozna, hogy neki nem kell senki, akkor mindenki furcsán nézne rá, csodálkoznának, stb.

Vagy nem így van? Kíváncsi lennék a véleményetekre!


2010. máj. 15. 19:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Megsúgom: ezt a típust nevezik szinglinek.

Csak sokan keverik az egyedülálló-val ezt a szót. Nem attól szingli valaki hogy nincs párja, hanem attól hogy nem is akar

2010. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
42%

Az ember társas lény, cáfoljátok meg, ha tudjátok! :)

A boldog perceket szerintem meg kell osztani, csak úgy az igazi.

Az egyik legerősebb egység a család, ha jól működik, semmi nincs, ami azzal vetekedne, legyen az kicsi vagy nagy. 23/L

2010. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sok fiatal mondja ezt, többek közt én is évekig ezt mondtam, egészen addig ameddig meg nem ismertem a férjemet. Soha nem voltam házzasságpárti, és amikor megkértek a kezem madarat lehetett volna velem fogatni a boldogságtól. Szerintem ez ok, egy életnézet. Aki így érzi jól magát, nem lehet eltélni, de ugye van az a mondás, hogy soha nem mond, hogy soha.
2010. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Én most vagyok 30 (F) és szintén zenész. Tudatosan határolódom el a szerelemtől, mélyebb kapcsolatoktól. Hogy miért? Erre a kérdésre nem tudok magammal szemben elfogulatlanul válaszolni. Talán önvédelemből.

Nem szeretem a fölös elszámoltatást, számonkérést, egyoldalúságot, felelősségre vonást, túlzott elvárásokat, féltékenységet. Ezeket láttam a környezetemben, természetesen a boldog percek mellett, amik azért javarészt ritkábbak voltak.

Voltam szerelmes egyébként (kb 10 évvel ezelőtt), a megszokott életritmusomat úgy tönkrevágta, ahogy illik. "Gyenge" lettem tőle, irracionális, szétszórt, minden energiám a megfelelésre ment el. Nem kell ez nekem :)

2010. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, ha neked megfelelésre meg idegességre ment el az energiád, akkor ott csak te voltál szerelmes. Kívánom, h találsz olyan párt, aki viszont szeret téged, mert a leírtakból úgy tűnik, kiegyensúlyozott, boldog kapcsolatban még nem volt részed, és így nem is tudod milyen jó is az.
2010. máj. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

Én hasonló véleményen vagyok, de csak hasonlón!

Én vágyom arra, hogy legyen valaki, akihez tartozok, de férjhez soha az életben nem óhajtok menni és gyereket sem akarok, csak egy élettársi viszonyt, de gyerek nélkül! Nagy családra nem vágyom, csak barátokra és amúgy is van kb 20 unokatesóm:)

És nincs sehol sem kőbe vésve az, hogy mindenkinek házasodnia, szülnie kell vagy akármi más, mindenki élje úgy az életét, ahogy akarja, ahogy neki az jó. Ha most valaki épp egyedül akarja, hát tegye, ha jó neki, akkor nincs benne semmi kivetni való.

2010. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
51%

Én ilyen vagyok. Úgy vagyok vele, hogy a legjobb lenne, ha nem lenne senki. De viszont a gazdasági helyzettől, helyzetemtől is függni fog, hogy mennyire leszek egyedül.


Sajnálom, de én max "életbiztosítás" céljából tudnék elképzelni egy párkapcsolatot...

2010. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
48%
Én se szeretnék házasodni,stb...Ha pasim lenne csak nyűg lenne.Hova mész?Hol voltál?Kivel beszéltél?Ki hívott?Biztos pasizol...stb..Kinek kell ez?
2010. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%

Ha teljesen egyedűl akkar lenni az valamilyen személyiség zavar.

Ha nem akkar gyereket meg házasságot tök szimpla dolog.

Az ilyen dolgok rengeteg lemondást követelnek és nem garantálnak rózsaszín álomvilágot.

2010. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
36%
Azt gondolnám, hogy (bocsi) de buta. Annak ellenére hogy nekem meg soha az életben meg nem fordult a fejemben hogy gyerekem legyen! Még kicsi koromban sem... De azt gondolom valaki kell, egy társ, család. Nekem mindig ott lesz a párom meg a bazi nagy makedón családom xD A szerelmet nagyon fontos dolognak tartom. És van egy csomó ilyan fiatal ember aki azt mondja nem lesz többet szerelmes mert olyan hű de nagyokat csalódott (és akkor jön egy tök szimpla sztorival). Majd meggondolja magát. Teljesen egyedül azért kevés ember szeret élni.
2010. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!