Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kell költöznöm a szüleimtől...

El kell költöznöm a szüleimtől, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a gimit tizedikig csináltam meg.

Nem értek semmihez.

Németül sokat értek, beszélni nem tudok.

Kicsit tudok angolul.

Van kb. 150 ezer forint félretett pénzem.

Szóval hol tudnék dolgozni, amiből el is tudnám tartani magam?

És egy kis pénzt össze is kellene szednem, hogy később le tudjak érettségizni és egyetemre járni, vagy valamilyen szakmát szerezni.



2017. máj. 9. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen nagyjából sehogy. Mi a baj?
2017. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen nem hinném,hogy a szüleid bele egyeznének ebbe a költözésbe !!

Kiskorú vagy !

Megbeszélni nem tudjátok otthon mi a probléma ??

Arra vigyázz milyen ajánlatokat kapsz itt most erre a kiírásodra .Sok az aberrált ember ..

Rokon nagyszülő ? Hozzájuk nem tudsz menni ??


Nő.

2017. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha albérletet meg mindent kell fizetned akkor maximum 3 műszakos gyári munka. Bár 17 évesnek senki nem fog albérletet kiadni. Iratkozz be iskolába, szerezz kollégiumot (ez az egyetlen lehetőség) És emellett tudsz dolgozni diákmunkákat(nagyáruházak árufeltöltője, pénztárosa, gyártósori összeszerelés ilyesmik). Emellett intézd saját nevedre a családi pótlékot(ha suliba jársz, járni fog ez is). Meg sok városban bursa hungarika ösztöndíj középiskolásoknak is. Nézz ezeknek utána.


Koli ellátással maximum 20 ezer körül van, ez megvan a családiból plusz ha kétszer elmész diákmelóra. A többiből meg tudsz élni.

2017. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

1. 17 évesen ha megtalálnak, hazavisznek.

2. semmi idegen nyelvet nem tudsz, nincs érettségid > közmunkásnak talán jó leszel havi 50 ezerért.

3. Albérletet felejtsd el.

2017. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

MINDENKÉPP beszéld meg ezt egy felnőtt ismerősöddel (még ha nem is a szüleid). Nekem is volt már ilyen gázos szitu, hogy majdnem elmentem otthonról, de hála égnek nem tettem meg. Ha ezt most hirtelen felindulásból döntötted el, akkor higgadj le, és gondold át mégegyszer ezt az egészet.

Egyébként, csak hogy válaszoljak a kérdésedre is: az, amit leírtál, édeskevés ahhoz, hogy önálló életet élj. Nincs érettségid, sem más olyan tapasztalatod, amivel el tudnál helyezkedni valahol vagy boldogulni. Csúnyán mondva azzal a 150 ezerrel is kitörölheted a fenekedet, már csak ha lakásra gondolsz (kaució, számlák...) VAGY az evésre. Szóval dönthetsz. Vagy kibírod ezt az egy évet féllábon a szüleidnél, amíg nagykorú nem leszel és nem rendelkezel érettségivel vagy egy hét után az utcán fogsz csövezni (persze ez csak a legrosszabb esetben)

2017. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehát kiskorú vagy, nincs pénzed, 150 semmi, nem beszélsz nyelveket, hát majd rendorbscsi hazaviszi
2017. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!