Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik lenne jobb a családnak?

Melyik lenne jobb a családnak?

Figyelt kérdés

a férjemmel 3 évig albérletben éltünk városban.és mikor gyereket terveztünk és terhes lettem,közben felszabadult egy vidéki házunk,és kitaláltam hogy költözzünk le,mert kell majd a gyereknek udvar,és mi is sokszor hiányoltuk főleg nyáron.nyugdíjasnak éreztük magunkat fent a lakásban.gondoltam közelebb leszünk a rokonokhoz is.szalonnát sütünk stb.

de mióta leköltöztünk,csalódtam.igy sem jönnek sürübben a rokonok,csak mi voltunk 1-2-szer.és bár itt az udvar sok bográcsozást terveztünk,ehhez képest egy évben egyszer jönnek bogrcsozni kb, a férjem munka után inkább bent pihen este.és igazából,nem is nagyon használjuk az udvart,ahogy elképzeltük,sőt inkább csak a munka van vele,vissza kellett szoknom a pókokhoz,rengeteg hangya,dongó,és a gyereknek ténylej jó az udvar még este 8-ig is kint van ha világos van,de csak rövid időkre.hamar megunja s jön be tv-zni.3 és félévesen megy oviba,és semmi inger nem éri.itt üresek a játszóterek,a városban csak lementünk és tele volt emberekkel,jtszótér meg gyerekekkel.férjemnek közel volt a munkahelye,most naponta félórányira kocsival,és bár ő is ezt akarta mégis lelkiismeretfurdalásom van. és már 1-2 éve ezen őrlődök,hogy otthagytuk az albérletet,és már duplaannyiba kerülnek,erkélyünk is volt,közel voltak a nagyboltok,és igazából nem sokkal fizettünk többet,mint az itteni rezsi meg benzin.úgy érzem ebbe fogok beleőrülni.néha ugy érzem velem van baj,és nekem semmi sem jó.voltak a lakásban üres napok,amikor hiába voltunk vrosban sehova nem mentünk csak közeli boltba,ezért gondoltam mindegy hol lakunk,jobb lesz gyereknek az udvar,de néha meg hiányzik hogy csak ugy leugrok és már emberek,vagy le tudunk menni akár egy félórára plázába csak ugy vagy árkdba,vagy játszótérre.és nem tudom ha később esetleg odaköltöznénk a városba,házat vagy lakást érdemes venni(később még egy gyereket tervezünk),a kettő közt őrlődöm.a lakások jobban bent vannak szeretem a nyüzsgést,és zenék is felhallatszanak nyáron,viszont két gyereknek nem tudom tényleg kell-e udvar,bár sztem játszótéren több ingert kapnak. melyik lenne a jobb döntés hosszútávra?köszönöm


2017. máj. 15. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Kinek akarsz jót? Magadnak vagy a családodnak, mert az irományból az jött le, hogy Neked milyen rossz....

Én továbbra is ugy gondolom, hogy gyerekkel/gyerekekkel családi ház udvarral jobb..... pláne a lesz a gyereknek testvere is....

Az higy meg most nem játszik, az kinek a hibája? Mert kiteszed az udvarra, hamar megunja....

Játsz vele Te.

2017. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Ezt senki sem mondhatja meg helyettetek.

De ahogy látom, ti csak helyszínt váltottatok, életmódot nem. Ezt tudatosan is megtehetitek, a kérdés csak az, hogy akarjátok-e. (Arra, hogy majd átjön a rokon, nyilván nem lehet egy életvitelt alapozni. Ha hiányzik, hívjatok barátokat!)

2017. máj. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

A családnak az, amit mindenki akar. (Igen, a 3éves gyereket is meg lehet ám kérdezni, hogy mit akar.)

De itt nem ezzel van a baj, hogy hol laktok, mi van vagy mi nincs a közelben. Ti bent poshadtok, amíg szerencsétlen gyerek egyedül próbálja elfoglalni magát odakint. Hogyne unná meg? Hogyne unnátok magatokat ti is? Miért baj, ha nem mennek a rokonok? Egyrészt nekik is megvan a maguk élete, másrészt gondolom ti magatok is szoktatok enni, lehet ám 3 embernek is bográcsozni, nyársalni. Játszótéren persze, hogy több ingert kapna a gyerek, ha lusták vagytok vele foglalkozni...

Azon kell változtatni, ahogyan éltek, nem évente ugrálni egyik helyről a másikra, házból lakásba és vissza, mert jaj, itt ez nem tetszik, ó, de itt meg ez nincs, ott volt....

2017. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Az ember nem azért költözik kertes házba (már ha erre egyáltalán lehetősége van), mert a gyerek majd milyen jól ellesz kint, illetve nem is azért, hogy jöhessenek a rokonok össznépileg bográcsozni. Hanem azért, mert erre vágyik, erre van igénye. Neked a társaság hiányzik és a nyüzsi. Mi is Budapestről költöztünk vidékre (no nem messze, dolgozni bejárunk), mert mi magunk így akartuk. A kisebbik gyerek (és a nagy is) nagyon élvezi. Télen-nyáron úgy kell beimádkozni, de egymagában nyilán nincsen el órákat a kicsi sem, de elég, ha a közelében vagyok, máris órákig elpepecsel akár egy bottal is,én meg aktívan/passzívan vegyesen vele töltöm az időm, miközben foglalkozom a magam dolgával is, vagy kikapcsolódok épp. Egy könyvből felpillantani semmiből sem áll, mikor odarohan az újabb zsákmánnyal. Én pont attól tartottam kicsit, amit te annyira vársz, hogy a sok városi barát, rokon, majd mind itt akar örömködni, hiszen gyakorlatilag egy turistacélpontnál lakunk, a Dunakanyarban, természetvédelmi terület kellős közepén. Azóta persze megértette mindenki, hogy nem adhatják egymásnak a kilincset hétvégente, hiszen nem azért költöztünk vidkre, hogy helybe jöjjön a város utánunk és bár szeretjük őket, kell a családnak privát idő, sőt abból kell a több. Amint megérkezik a tavasz, azét így is sokat csöng a telefon, ki-ki jönne kimozdulni, friss levegőt szívni, mára kialakult a rutin azért. Én imádom a hétköznapokat itt, nyaralóövezetben lakunk, az utcában rajtunk kívül egy állandó lakó él, a többi szomszéd max hétvégente és nyaranta többet van itt, de akkor sincs nyüzsi. De nekem nem is hiáynzik a város, alig várom hétközben, hogy hazaérjek, nincs az a színes belvárosi programfergeteg, amiért én oda kívánkoznék bármelyik hétvégén, isten őrizz. Ezért mozdultunk. Az ember az igényeihez mérten választ lakókörnyzetet magának, már ha van olyan szerencsés, hogy ezt megteheti egyáltalán. Ha nem jó a vidéki élet, akkor városban kell maradni, de nem mint a vándorcirkusz, évről évre költözködni. Mi szeretjük, hogy sokat vagyunk magunkban, csak a szűk család, inger nem éri egy dekával sem kevesebb a gyereket, de ha tömeg kell, csak lecsattogok(csattognék) a központba, van ott annyi turista a kisvasút végállomásánál, hogy nézni is épp elég. Visegrád meg pont szemben, túraútvonal az utca végén kezdődik. Szinte mindig van sütögetés hétvégén, nem kell ahhoz nekünk sem rokon, sem barát, a magunk örömére csináljuk, aztán pillegünk a szaletliben, mikor a nagy már elvonul azért számítógépezni,a kicsi meg körülöttünk pörög, játszik, miközben lassan csúszik a jéghideg lightos fröccs a férjemnek és nekem. El nem cserélném semmi pénzért. Pont a nyüzsgés, a minden sarkon egy közért, tömeg, állandó inger elől költöztünk vidékre és mi is és a gyerekek is boldogok vagyunk itt, ha neketek ez nem felel meg,akkor nem a rorkok hiányában van a hiba. Én szeretek szöszmötölni a mini konyhakerttel, kikapcsol, de annyi feladat nincs vele, hogy teher legyen, javarészt füves a placc, lenyírni meg nem kell olyan sűrűn, hogy gond legyen és szeretem is. Ha választani kéne a kicsinek a játszótér és az otthon töltött idő között, ez utóbbit tenné, ahogy tette is párszor, kettővel arréb az állandó szomszédainknál pedig vannak kisgyerekek, ha társaság kell, bandáznak együtt eleget, de ezt a kapcsolatot is mi építettük ki, ápoljuk, nem hullott az ölünkbe. Szemlátomást megfontolatlanul, kell a gyereknek a kert alapon elmentetek vidékre, a nélkül,hogy felmértétek volna, hogy a tényleges mindennapokban ez mi minden változást fog hozni a bevásárlás intézésétől kezdve a közlekedés megoldásáig, oktatás (iskolát, óvodát felmérni helyben, vagy ingázni kell később, orvos stb...) így valóban lehet nem volt jó ötlet.
2017. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

3 évesen egyedül játszik kinn a gyerek, utána meg megy be tévézni?

Ne haragudj, hogy ilyen csúnyán fejezem ki magam, de egy szó ugrott be rád: életképtelen.

Mit gondoltál, hogy az udvar majd varázslatosan magától életre kel, és mint a mesében, szórakoztatja a gyerekedet?

A játszótérre az anyukák viszik a 3-4 éveseket homokozni meg csúszdázni. Ahogy idősebbek lesznek a gyerekek, elkezdenek egyedül mászkálni, már nem fogja őket érdekelni. Kisiskolások sem járnak már ki a játszira, inkább a focipályára, vagy biciklizni, vagy átmennek valamelyik barátjukhoz.

Próbáld meg kicsit élvezni a természetet. Emeld fel a popsid, gazold ki a kertet, ültess pár szép virágot. Sőt, ha kicsit utánajársz, még homokozót is tudsz csinálni a gyereknek. Csúszdát, mászókát, kereket, minden egyebet meg lehet venni. Jön a jóidő, felfújtok egy medencét, a gyerek odáig lesz meg vissza a vízben pancsolástól meg a labdázástól. Vehettek hintaágyat is, kiülsz szépen egy könyvvel meg egy pohár limonádéval, kiviszed magadnak a telefonodat és már mehet a zene is.

Gyakorlatilag saját játszóteretek lehet, amit úgy alakítasz, ahogy akarsz.

A szomszédokkal meg nyugodtan állj szóba, biztos vagyok benne, hogy laknak a környéken kisgyerekesek is.

Bográcsozást meg ne munka utánra tervezz, persze, hogy olyankor fáradt a férjed. De hétvégente mi akadálya? Kiraksz 3 kerti széket, azokban is tud az urad pihenni. A rokonaidat meg hívd gyakrabban, ha nem tudnak menni, akkor szólj a barátaidnak, szomszédoknak, a férjed munkatársainak... bakker, csak vannak emberek, akiket ismertek, a rokonokon kívül...

Áthívod a szomszéd gyerekeket, a kertbe kitesztek két pici kaput, vesztek focilabdát, máris mehet a buli a kicsiknek. Vagy tollasozni, labdázni, frizbizni, medencézni, kosarazni, a végtelenségig sorolhatnám, mennyi dolgot lehet egy udvarban csinálni...

Az addig remek, hogy te szereted a nyüzsgést, de lehet, hogy a család többi része nem. Két gyerek inkább elfoglalja magát egy udvaron, mintha a városban kéne egész nap kolbászolniuk, mikor te majd visszamész dolgozni.

Amúgy meg, fogadjatok örökbe egy kutyát. A gyerek se fog unatkozni, meg neked is lesz bőven nyüzsgés. Vagy amivel munka is van, az már nem jó?

2017. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Én családi házba nőttem fel, a férjem panellakó volt mindig is, nekem kész kínszenvedés volt a 3 év 4. emeleten az albiba. Állandóan untam magam,mintha egy ketrecbe lennék, azt meg aztán végképp nem tudtam megszokni,hogy állandóan a fejemre húzta le a szomszéd a wc-t. Megszületett az első gyerek aztán kell neki a levegő,kínlódás a babakocsival stb stb a lépcsőn meg úgy az egész kész macera volt. 1 éves volt amikor kertesbe költöztünk, hát én egyből felszabadultam, végre otthon voltam :) Férjemnek azért kellett idő mire megszokta,hogy nincs állandó punnyadás,pláne mert 2000m2 a terület. 3 gyerek van,így neki azért olyan sok dolga nem volt kint mert én ráértem és nekem kikapcsolódás a füvet nyírni,sövényt nyírni,virágokat gondozni és akkor már naná,hogy veteményes is legyen szóval azzal szórakozni. De ahogy telt múlt az idő arra lettem figyelmes,hogy kezdi magát nagyon unni bent és egyre szívesebben tevékenykedett ő is kint. Rossz időbe csak fel alá sétálgat a házba és azon morfondírozik,hogy majd kint miket kellene csinálni.

Amikor anyóshoz megyünk pláne jó időbe, látszik a 3 gyereken,hogy nem éppen az a vágyuk,hogy egy kis lakásba legyenek,azt meg a szomszédok is jól hallják,hogy nem éppen a punnyadós kis térhez vannak szokva. Kész kis játszóterük van az udvaron és sokszor van,hogy este 9 kor alig lehet őket berángatni kintről. Mondjuk én jó időbe soha nem hagytam,hogy bent a tévét lessék.

2017. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

A családnak egyértelműen a kertes ház, ami ráadásul nem a világ végén van, mert fél óra alatt el lehet érni onnan a városi munkahelyre, ... te írtad.


NEKED kellene valamit kezdened magaddal, mert neked nem jó sehol, sehol nem találod fel magad, nem alakítasz ki kapcsolatokat, barátságokat, unatkozol.

Arra a 3 nyomorult rokonra alapozod a saját szórakoztatásodat, akiket az élettől készen kaptál, de sajnos azoknak is van saját életük, sőt dolguk, amivel elfoglalják magukat.


Képes lennél visszamenni a városba a saját kertes házból és drága albérletet fizetni, mert te nem találod fel magadat otthon? Az eszem megáll

Gondolkozz már el! Ott sem érezted jól magad!


Ha annyira ingerszegény az életed, köss barátságokat, ismeretségeket,(kisgyerekes szülőkkel is),menj el a gyerekkel hetente a városba lófrálni, plázázni (tömegközlekedni is lehet!), itt a jó idő, menjetek strandra, sétálni, fagyizni.

NE UNATKOZZ! ... millió dolga van egy kisgyerekes, otthonlevő nőnek, csak észre kellene venni!

A legegyszerűbb lenne, ha elmennél dolgozni, az több szempontból hasznos lenne!

Ha a gyerek betöltötte a 3 évet, akkor már most mehet oviba, ha még nem, akkor a családod érdekében szedd össze magadat és bírd ki a hátralevő időt!

A többit már mind leírták az előttem szólók.

2017. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
látom mindenki ideges:( meglepődtem hogy ilyen sokan válaszoltak és mindenki azt fantáziálta,hogy egyedül hagyok egy kisgyereket az udvaron.most 2 éves.mindig én rángatom ki,sokszor ugy megy be hogy én kint vagyok,labdáznék vele és otthagy.azt irták nem csinálok semmit az udvaron.dehát nyilván azért irtam hogy sok a munka az udvaron mert rendszeresen szedem parét,füvet nyírok.de hiába vagyok ott a gereknek,meg oké elvan egy bottal is értem,de ettől még kevés az inger,azt is irták nem viszem játszótérre,ha figyeltek pont azt irtam hogy itt üresek a játszóterek mindig viszem,a városban tele van mindig gyerekekkel,miért kell az egész szövegemet kétszer leirnom?én csak tancsot szerettem volna mit lenne okosabb venni hosszútávon?lakást vagy házat?a férjem is szerette a kinti zajt hallani,és embereket,csak a gyerekek miatt gondoltam hogy jobb az udvar.én nem magamat nézem,hogy mit akarok.köszönöm a beszólsokat,csak segitséget akartam :( én legalább nem vagyok idegbeteg,azért jöhetnek tanácsok...
2017. máj. 15. 13:57
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Te nem vagy idegbeteg, csak értetlen. Le lett írva, hogy az a jobb, amit akartok. Ez mindenkinek más, mi innen nem tudhatjuk.


Egyébként olyan nincs, hogy egy 2 éves gyereknek kevés az inger. Csak tudni kell neki teremteni. Lehet egy kis eldugott faluban is, de ti meg fél órára laktok a várostól (nem, az nem sok), oda is el lehet vinni. Az sem baj, ha nem szeret kint lenni, (akkor valószínűleg a játszóteret sem szereti), bent is érheti rengeteg inger. Meg persze az apukát is fel kell rázni a tv elől. Már nem azért, de rengeteg ember felnőtt ingergazdag környezetben tanyán is, világvárosban is, házban is, lakásban is, úgyhogy a hiba nem itt van...

2017. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem tök igazságtalan vagy!

Senki nem válaszolt neked idegbeteg módon, te viszont agresszíven és valljuk be tényleg idegbeteg módon reagáltál.

Az én válaszom sem fog neked tetszeni.

Én is azok mellett vagyok, akik a kertes ház mellett voksoltak, kisgyerekes CSALÁD szemszögéből nézve.


Mondom mindezt neked úgy, hogy én megrögzött városlakó vagyok, állandó lakhatásra képtelen lennék falun élni.

Engem minden a városhoz köt, pörgős életem van, kiterjedt baráti köröm, terjedelmes rokonságom, nekem szükségem van a város lüktetésére, itt egy percet nem unatkozom.

Amikor igényeltem a természet közelségét, vettem egy vidéki házat nyaralónak, de nem vagyok alkalmas a földmunkákra, nem értek hozzá, untat, fáraszt,

Rühelltem télen havat lapátolni, nyáron füvet nyírni, nem vagyok az az alkat.

Ahogy te is, én is hosszú időn keresztül nem találtam a helyem, mindenütt ideig-óráig voltam csak el, aztán rám jött a nyugtalanság, hogy valahol máshol kellene lenni.

Ma már tökéletesen kiegyensúlyozott, szórakoztató életem van, van egy kellemes, kényelmes városi lakásom, egy kocsim, egy lakókocsim és amikor mehetnékem van, beülök és nyakamba veszem a világot.

DE!

Ezt én megtehetem, mert saját elhatározásomból egyedül élek, de nem magányosan, viszont a szabadságvágyamat csak így tudom kiélni.

Ellenben velem, neked családod van, gyereked, sőt további gyereket terveztek. Ha ezen a az úton indultál el, akkor bizony a gyerekek szempontjait figyelembe véve, a jó levegő, a kert, fű, fa, virágok, növények, gyümölcsök, nyugodt élet kell hogy legyen az elsődleges szempont, te majd csak azután következel, amikor a gyerekek felnőttek.

2017. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!